Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83

Wątek: Kamerka Samochodowa

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie Kamerka Samochodowa

Witam
    Z racji tego że codziennie dojeżdżam do Pracy całkiem niezły kawałek drogi (45 km), konkretniej z Turku do Kalisza, postanowiłem że kupię sobie do Seicento Kamerkę samochodową. Wiadomo lepiej być przezornym.
    Kamerka jest prosta, chińska i łącznie z 16GB kartą kosztowała mnie 200zł.
    Jak na Chiński wyrób beznazwowy (bo nazwa FHD 1080, to nie nazwa), jest całkiem przyzwoitej jakości i ma niewielkie rozmiary.
    Jak sama nazwa wskazuje, kamerka nagrywa w Full HD i ma tzw tryb nocny, choć w nagrania nocne są bardzo kiepskie.

Zakup kamerki i same przejazdy podsunęły mi pomysł żeby dzielić się z wami moimi nagraniami. No i nie tylko.
    Zachęcam was to wrzucania waszych nagrań z waszych kamerek, bo wiem że tego typu urządzeń jest coraz więcej (nie tylko w Rosji).

To co wrzucam może nie jest zbyt spektakularne, ale pokazuje z czym niekiedy trzeba się zmierzyć na takim prostym 45km odcinku drogi
    Choć może lepiej żeby takich nagrań było jak najmniej.

Zachęcam więc do komentowania i do wklejania własnych filmików (ale mają być waszego autorstwa, lub waszych bliskich/znajomych).
    http://youtu.be/jzZphkrW-YM

PS. Powiedzcie mi jak zrobić miniaturkę z YouTube ?
    Ostatnio edytowane przez Emenems ; 13-04-2014 o 16:10
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Mam nadzieje że pan z Vivro/Trafica pokazał pajacowi z Vectry jak wygląda piąchopiryna, bo ja bym mu chyba d**e skopał i to konkretnie, co on z 5 biegu wyprzedzanie zaczyna. To jakieś chore jest.

W edycji posta jest plugin obok ustawienia czcionki itd jest możliwośc wstawienia obrazka linku i video.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Genialne, Okazałe, Luksusowe i Fantastyczne

Domyślnie

Nie no, vectra rozwalila system, ona jeszcze zwalnia podczas manewru?

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Moze aby przyspieszyc zamiast 3 wrzucil 5 bieg ciamajda Juz nie mowiac o idealnie zepsutym przygotowaniu do wyprzedzania - siedzeniu na zderzaku co juz zupelnie skutecznie uniemozliwia wczesniejsze rozpedzenie przed wyprzedzaniem, gdy zbliza sie "ten moment".

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Emenems Zobacz posta
    To co wrzucam może nie jest zbyt spektakularne, ale pokazuje z czym niekiedy trzeba się zmierzyć na takim prostym 45km odcinku drogi
    Choć może lepiej żeby takich nagrań było jak najmniej.
    Ja bym na Twoim miejscu tym nagraniem się tak nie chwalił. Dużo lepszy od kierowcy Vectry nie jesteś. Przejście dla pieszych, ograniczenie do 60 km/h, linia ciągła (zakaz wyprzedzania), nie widać co z przodu jedzie ale co tam, trzeba napierać.

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Jak jeździsz przepisowo w 100% to masz prawo do krytyki. Filmik to tylko wycinek, ogólne warunki do takiej jazdy były sprzyjające (pusty lewy pas). Może to mnie nie tłumaczy, ale wyprzedzałem tylko dlatego żeby dogonić I dokładnie nagrać to Vivaro które moim zdaniem było sprawca całej sytuacji z racji ogromnej prędkości.
    Ostatnio edytowane przez Emenems ; 13-04-2014 o 16:11
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar QbaKuba
    Auto
    Genialne, Okazałe, Luksusowe i Fantastyczne

Domyślnie

Poniższy filmik znalazłem niedawno na facebooku. Tak często się jeździ w Łodzi i to nie tylko EZG.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Jak jezdzisz przepisowo w 100% to masz prawo do krytyki. Filmik to tylko wycinek, ogolne warunki do takiej jazdy byly sprzyjajace (pusty lewy pas). Moze to mnie nie tlumaczy, ale wyprzedzalem tylko dlatego zeby dogonic I dokladnie nagrac to Vivaro ktore moim zdaniem bylo sprawca calej sytuacji z racji ogromnej predkosci.
    Spierałbym się, bo nie zaczynam manewru wyprzedzania jeżeli nie mam pewności o tym że mam wolną drogę, czy to z przeciwka czy za sobą, miałem sam taki przypadek jak gościu z Vivaro. Na 70 jechała ciężarówka jakieś 40 czy 50 ja byłem 3 z kolei, pusto przerywana linia ciągła, redukcja i rura, byłem na wysokości 1 auta za ciężarówką jak temu się przypomniało o wyprzedzaniu, dobrze że jest w tym miejscu kawałek twardego pobocza, bo miałem gdzie uciec, a osioł z auta który zaczął wyprzedzać zdążył odbić.

I akurat prędkość ma tu najmniej do rzeczy, tu na forum gdzieś był pokazany przypadek zbyt wolnego wyprzedzania przez panią ze skody fabii która o mało nie spowodowała tragedii na drodze. I wyprzedzać po pierwsze trzeba potrafić, mieć moc i wiedzieć jak to robić. Bo włączyć kierunkowskaz i sobie jechać 5 km/h to nie jest wyprzedzanie tylko głupota.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

wyprzedzałem tylko dlatego żeby dogonić I dokładnie nagrać to Vivaro które moim zdaniem było sprawca całej sytuacji z racji ogromnej prędkości.
    Vivaro nie można nic zarzucić, nie wiesz jaką dokładnie miał prędkość, poza tym w kodeksie jest napisane że manewr wyprzedzania należy wykonać w jak najkrótszym czasie. Ew to wyprzedzanie na ciągłej i przejście. Za to Ty popełniłeś wykroczenie co do wyprzedzania na przejściu i podwójnej ciągłej, a vectra dodatkowo wymuszenie pierwszeństwa.

Jeśli nie zawsze jeżdżę w 100% przepisowo to juz nie mogę krytykować?

Zeszłej jesieni miałem następująca sytuację: jechały 4 auta za koparka, ja ostatni, skończyła sie podwójna ciągła, i jako że nikt tej koparki nie wyprzedza to ja zacząłem wyprzedzać. Gdy byłem na wysokości drugiego auta to nagle koleś się obudził i również zaczął wyprzedzać. Niestety odbiłem w lewo, wprost w kraweznik. Koles sobie pojechał, a ją zostałem że skrzywioną felga.

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Domyślnie

Tak właśnie myślałem sobie kiedy ktoś się odezwie że przyczyną sytuacji nie był ten niemota z Vectry tylko Vivaro, szczerze przyznam, myślałem że więcej osób tak będzie myśleć niż 1 osoba, zaczynam wierzyć w ludzi Vivaro jechał dość szybko(na moje oko ta
    ogromnej prędkości.
    to było może góra 120km/h, z większej by nie wyhamował na takim krótkim odcinku-proszę zwrócić uwagę że bardzo późno zaczął hamować), ale jednak z taką prędkością że wyhamował jak mu jakiś idiota nagle wyjechał.

Zatrważające jest ile osób na drogach nie patrzy w lusterka i wszelkie manewry wykunuje na ślepo. No ale co się dziwić skoro tyle 'mistrzów bezpiecznej jazdy' broni takie idiotyczne manewry argumentami na podobnym poziomie, że Vivaro szybko jechał. Równie dobrze mógł wyprzedzać jakiś 'wariat' w karetce pogotowia jadącej do wypadku, jestem pewien że Vectra też by jej nie zauważyła. O rozumie tego kierowcy wszystko mówi to że jeszcze hamował jak Vivaro dojechało
    Zresztą najpierw krytykujesz że Vivaro szybko jechał, a na filmie wyraźnie widać że sam PRZED manewrem nie patrzysz w lusterko, bo późno odbiłeś w prawo wielce zbulwersowany że ktoś śmiał wyprzedzać w DOZWOLONYM MIEJSCU, a potem wyprzedzasz na podwójnej lini i pasach - gratuluję !
    Jak jeździsz przepisowo w 100% to masz prawo do krytyki.
    Taaaa..
    Ostatnio edytowane przez KruQ ; 13-04-2014 o 18:02

Uprawnienia umieszczania postów