Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 83

Wątek: Kamerka Samochodowa

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

filmik jest bardzo dobry gdyz tak calkowicie perfekcyjnie .. to jechal jedynie wyprzedzany

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Taka "analiza" to calkiem przydatna rzecz. Przyznam ze na zywo ta sytuacja rysowala sie zupelnie inaczej. Oczywiscie nie bede dywagowal nad tym czy mialem racje czy nie , bo wykroczenie z mojej strony jest ewidentne. A na forum nijak sie ni wytlumacze bo oczywiscie wszyscy bioracy udzal w dyskusji jezdza przepisowo, nie popelniaja bledow. A na podwojnej ciaglej grzecznie jada 2 kilometry za traktorem zanim owa linia sie zakonczy
    W kazdym razie material jest ku przestrodze i pewnie jutro zapuka do mnie dwoch niebieskich panow i zapyta o ta cala sytuacje

Domyślnie

Nikt tu nie mówi że jeździ przepisowo, Ty twierdzisz że krytykować można tylko jeżdżąc w 100% przepisowo, a sam krytykujesz Vivaro za szybką jazdę, załączając materiał jak wyprzedzasz na pasach i podwójnej linii. Hipokryzja trochę.

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Widac jak wyprzedzam na pasach?
    Kiedy podczas mojego wyprzedzania pojawia sie podwojna ciagla?
    W ktorym miejscu krytykowalem Vivaro ?
    Chyba w tym przypadku wszyscy jestesmy hipokrytami.
    Ostatnio edytowane przez Emenems ; 14-04-2014 o 00:14

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Od 24 sek jedziesz na podwójnej ciągłej, na samym końcu filmiku widać już przejście dla pieszych, a Tobie sporo brakuje do ukończenia manewru.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Emenems Zobacz posta
    Widac jak wyprzedzam na pasach?
    Kiedy podczas mojego wyprzedzania pojawia sie podwojna ciagla?
    W ktorym miejscu krytykowalem Vivaro ?
    Chyba w tym przypadku wszyscy jestesmy hipokrytami.
    Nie wiem czy udajesz czy tak naprawdę, ale skoro mam Ci wszystko co każdy normalnie widzi na filmie rozpisać to proszę:

w 21s. - widać już znak informujący o pasach, a Ty dopiero się wychyliłeś na lewy pas
    w 24s. - najeżdżasz już na podwójną linię. Na końcu filmu Ty cały czas wyprzedzasz i widać że już za ok. 50m jest przejście dla pieszych. Tak, zaraz się możesz czepiać, że nie widać jak na nie najechałeś i mogłeś przecież 2m przed pasami nagle odbić w prawo przed zderzak ciężarówki.

A krytyka Vivaro:
    Cytat Zamieszczone przez Emenems Zobacz posta
    wyprzedzałem tylko dlatego żeby dogonić I dokładnie nagrać to Vivaro które moim zdaniem było sprawca całej sytuacji z racji ogromnej prędkości.
    No tak, przypisywanie komuś winy sprawienia niemal wypadku i mówienie o jego "ogromnej prędkości" to jest pochwała, nie krytyka. Raczej nie widzę żeby każdego w tym temacie można uznać za hipokrytę.

Emenems nie mówię że Twój manewr był jakiś tragiczny i niebezpieczny(też byś zajechał, ale szczęśliwie zdążyłeś spojrzeć w lusterko i odbiłeś), - są gorsze, manewr kierowcy z Vectry taki był W miarę widoczność miałeś(może nie taką jak widzący nad osobówkami kierowca Vivaro), żadnego zagrożenia nim na szczęście nie spowodowałeś.

Ale naprawdę dziwnie wygląda, że krytykujesz - no ok. - widzisz winę kierowcy, który sprawnie, poprawnie wyprzedzał pojazdy w dozwolonym miejscu(bo takie było do momentu spotkania z Vectrą i zdążyłby wszystkich prawidłowo wyprzedzić gdyby mu nie wyjechał), a Ty potem się ładujesz do wyprzedzania w takim miejscu. I na koniec pozwalasz sobie nadawać prawa do krytyki tym co jeżdżą przepisowo

A cała sytuacja pięknie pokazuje jak trzeba uważać wyprzedzając parę pojazdów ciągnących się za kimś wolnym - myślę że każdy kto trochę jeździ na trasie miał podobną sytuację, tutaj na szczęście sprawny kierowca ze sprawnymi hamulcami w Vivaro uratował idiotę w Vectrze, bo gdyby mu rozpędzone 2 tony wjechały w d... to mógłby mieć ciężko. Naprawdę trzeba na takich uważać i jechać z myślą że jak ociąga się z wyprzedzaniem to może nam nagle wyjechać.
    Ostatnio edytowane przez KruQ ; 14-04-2014 o 03:13

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Czy was już wszystkich dokumentnie pochlastało w głowy????? Kto zdrowy na umyśle może twierdzić że ten van byłby sprawcą (na szczęście niedoszłego) wypadku??. EWIDENTNE przewinienie tego głąba z Vectry! Jak ktoś twierdzi, że wyprzedzający w ślimaczym tempie (pewnie 60 na godzinę, 5 bieg i but, a tu zonk auto nie przyspiesza ....) i niepatrzący w lusterka sierota, zachował się poprawnie, no to ja już kompletnie nie mam słów. Może kierowca furgonu miał jak TIR'y na dwupasmówce, ustawić tempomat na 2km/h więcej i cisnąć lewym pasem 2 kilometry - wtedy niedojda w Oplu bez problemu dokończyłby manewr.... Naprawdę strach mnie ogarnia jak czytam co też niektórym osobnikom mającym dostęp do dróg krajowych i samochodów "siedzi w głowach"....

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

stary, tam masz nie dość, że przejście dla pieszych, podwójną ciągłą, to jeszcze zakaz wyprzedzania i ograniczenie do 60 kmh. wybrałeś chyba najgorszy moment z możliwych. widziałeś, w ogóle co się dzieje przed tymi autami, czy tak chciałeś się podczepić - a vanowi się udało, to może mi się też uda.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Kto wrzuca nastepny filmik ? Znajdzie sie taki odwazny ?

Musze nakrecic w koncu i cos wrzucic aby sie douczyc jakie bledy popelniam.

Awatar Paweł Wnuk
    Auto
    F48 s20i, Captur 1.2 EDC, C1,

Domyślnie

Ja już od roku jeżdżę z kamerką, to chętnie czasem coś ciekawego wrzucę. Jest tylko mały problem. Muszę się nauczyć jak taki filmik się wrzuca na Youtuba. Te filmiki dużo ważą i nie wiem czy je się jakoś obrabia wcześniej, czy uploaduje jak leci. Jak to ogarnę to chętnie przyłączę się do wątku. Uważam, że to fajna inicjatywa.

Uprawnienia umieszczania postów