Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 83

Wątek: Kamerka Samochodowa

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Patrząc na ten film promocyjny jak i komentarze pod nim... ja bym poszukał czegoś innego.

Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 Hybrid AWD-i

Domyślnie

Dzięki
    A może zaproponujcie mi coś lepszego w podobnej cenie ?
    Syn jeździ głównie po mieście i fajnie gdyby dobrze działała przy sztucznym (miejskim) świetle.

Miałem kiedyś (dość dawno temu) Prestigio Road Runner 300.
    Chciałem nagrywać, co ciekawsze, swoje przejazdy (terenowe) ale niestety ze względu na bardzo szeroki kąt kamery i powstające przez to zniekształcenia, nie dało się później tego oglądać
    Poza tym zupełnie nie radziła sobie przy słabszym świetle i po zmierzchu.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Tylko chińczyki, mam viofo a119v2 kupione po dłuuugich poszukiwaniach w internecie gdzie dowiedziałęm się, że nic innego nie ma sensu. W piątek black friday to powinna być do wyrwania w okolicach 270zł, czasem nawet z wysyłką z europy

dodatkowa zaleta jest taka że nie ma baterii, działa tylko po podaniu prądu, dzięki temu nie klęknie za rok/dwa od spuchnięcia baterii na słońcu

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Obejrzę, ale zawsze myślałem że bateria jest raczej zaletą niż wadą - nie trzeba się okablowywać.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Z bateriami balbym sie pozaru szczegolnie jesli kamerka byla by na stale.

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    Obejrzę, ale zawsze myślałem że bateria jest raczej zaletą niż wadą - nie trzeba się okablowywać.
    Baterie w najbardziej wydajnych wersjach kamerek trzymają w okolicach 90 min nagrywania, czyli na całonocny maraton parkingowy nie ma co się nastawiać, a w przypadku podłączenia pod stałe źrodło prądu są raczej wadą niż zaletą - wystawione na wysoką temperaturę(a na szybie w pełnym słońcu bywa wesoło) zwyczajnie puchną i mogą a)doprowadzić do pożaru b)przestać działać. Jedyna teoretyczna zaleta baterii to możliwość nagrania czegoś poza samochodem, ale w takim wypadku każdy jeden smartfon zapewni dużo lepsza jakość obrazu.

Moim zdaniem największa wada a119 to brak wifi-zgrywanie filmików wymaga cofnięcia się do epoki kamienia łupanego i wsadzenia karty do czytnika: P

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Obejrzałem kilka filmików nagrywanych tą kamerką.
    Faktycznie bardzo ładnie nagrywa zarówno w dzień jak i w nocy (nawet poza miastem).
    - Szkoda że ma tak duży kąt widzenia (zniekształcenia boków) - nadaje się tylko jako video rejestrator
    - Czy te zaciemnienia dolnych rogów nagrań są naturalne czy to wina montażu itp ?
    - Jak rozwiązałeś kwestię zasilania ? - Syn ma nowe, 3 miesięczne auto i chyba nie chciałby go zbyt przerabiać lub stracić gwarancji.

Czy te pożary wywołane bateriami faktycznie się zdarzają czy to tylko kwestia ewentualnych zagrożeń ?
    Byłbym wdzięczny jakbyś jednak podał mi jakąś alternatywę bateryjną, tak na wszelki wypadek (jak mu padnie bateria za te dwa lata to będę miał nowy prezent )

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Pozar baterii li ion lub podobnych to nie rzadkosc. Pala sie telefony a w kamerkach jest ten sam typ ogniwa.

Domyślnie

Ja mam kamerkę Mio od jakiś 3 lat. Poprzednio miałem SJcam i w nim po niecalym roku spuchla bateria i uszkodziła kamerkę. obecnej kamerki nie ściągam z szyby przez cały rok i jest z nią wszystko w porządku. Baterii bym się nie bał, pod warunkiem zakupu markowego produktu z przeznaczeniem rejestratora jazdy - wtedy jest odpowiednio zabezpieczona elektronicznie.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    - Szkoda że ma tak duży kąt widzenia (zniekształcenia boków) - nadaje się tylko jako video rejestrator
    - Czy te zaciemnienia dolnych rogów nagrań są naturalne czy to wina montażu itp ?
    - Jak rozwiązałeś kwestię zasilania ? - Syn ma nowe, 3 miesięczne auto i chyba nie chciałby go zbyt przerabiać lub stracić gwarancji.
    -A119S ma trochę inną optykę i węższy kąt widzenia(+mniejszą rozdzielczość i dużo lepszą czułość w nocy), ale ogólnie to wszystkie wideorejestratory mają coś na kształt rybiego oka, zresztą gopro i chińskie "alternatywy" też wszystkie mają w okolicach 170 stopni,
    -nie do końca wiem o których zaciemnieniach mówisz, u mnie tego nie widzę albo nie rozumiem o co ci chodzi
    -zasilanie mam podpięte w dodatkowe gniazdo zapalniczki, które z kolei jest zasilane z oświetlenia schowka-wywaliłem żarówkę i na styki od żarówki założyłem konektorki: P 100% odwracalny proces, poza tym, że od schowka do podszybia wywierciłem dziurę

Jedyne co mogę polecić to NIE kupować kamerek sportowych, nie są przystosowane do nagrywania ciągłego, potrafią się zagrzać i mieć zniekształcenia obrazu już pomijając baterie które są dosyć tłuste, w okolicach 1Ah, i tym bardziej narażone na przegrzanie.

Uprawnienia umieszczania postów