Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 23 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 224

Wątek: BMW 335D xDrive MSport 2014 F30/Mercedes-AMG C43 Coupe 2017

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie BMW 335D xDrive MSport 2014 F30/Mercedes-AMG C43 Coupe 2017

Po długim oczekiwaniu przedstawiam moją drugą BMW. Nie zamierzałem sprzedawać swojej e92 335i, zbyt dobrze się nią jeździło, ale…wiek robi swoje. Inspiracja nadeszła nagle z pojawieniem się BMW 4. Z ciekawości poszedłem do salonu i umówiłem się na jazdę próbną. Jak już gdzieś napisałem to było 428i. Fajne auto ale w sumie wydawało mi się, że wielkiej różnicy nie będzie w porównaniu z moim starym autem. Następne na testach było 420d – kompletnie nie dla mnie, dźwięk silnika czy raczej dobiegający ciągle klekot nie dawałby mi żadnej radości. Następne w kolejce było Audi 5 2.0TDI Quatro bo takie akurat mieli do pojeżdżenia – praca silnika przyjemniejsza niż w BMW, tzn lepiej wyciszony, ale i tak moim celem miało być 3.0 TDI. Odpadło z powodu średnich w sumie osiągów, długiego już rynkowego żywota modelu i totalnej ciasnocie z tyłu. Było tez testowane Infiniti Q50 V6 Hybrid, całkiem przyjemne ale czuło się masę auta no i nie powalało z nóg, hybryda ma tez swoje minusy, mało praktyczne dla mnie z powodu braku bagażnika no i praktycznie beznadziejna oferta finansowa, nie do przyjęcia.
    W międzyczasie gdy już wybrałem model a raczej jego wykończenie ciągle wahając się co do silnika okazało się ze seria 3 ma tak fantastyczna ofertę finansowa, że trudno byłoby się oprzeć. Krótka jazda testowa 330dx i już wiedziałem co się będzie działo. Postanowiłem i wybrałem 335d xdrive. Zadecydowały osiągi, najlepsze w klasie zaraz po wersji M i oferta finansowa. Ponad 7000 funtów upustu robi swoje, trudno się temu oprzeć. Nie widziałem powodu, dla którego miałbym płacić ponad 200 funtów więcej miesięcznie za 435d. Z premedytacją wybrałem inny silnik, również względy praktyczne – do pracy jeżdżę po 50 km dziennie, często w korkach, więc diesel jakby ma tu lekka przewagę, ale tylko niewielką.
    Frajda w wybieraniu wyposażenia jest niesamowita. Kolor też dla odmiany po 7 latach czerni miał się zmienić.

Specyfikacja: 335d xDrive, M Sport Mineral Grey
    Skrzynia biegów automatyczna 8-biegowa z łopatkami do zmiany biegów
    Felgi: 19” M Star spoke 403M ( opony 225/40/19, 255/35/19)
    Wnętrze: Tapicerka skórzana Black Dakota, Aluminium Hexagon, High gloss Black trim finish
    Pakiety: Interior comfort (dodatkowe schwowki, dzielone tylne siedzenie 40:20:40, rozszerzony pakiet oświetlenia wnętrza, składane tylne zagłówki)
    M Sport pakiet: high gloss zewnętrzne wykończenie, pakiet aerodynamiczny M, podsufitka antracytowa, siedzenia sportowe przednie, kierownica M sport
    M Sport plus pakiet: felgi 19”, światła bi-Xenon, przyciemniane szyby, Harman-Kardon HiFi, hamulce M-Sport z niebieskimi zaciskami, spryskiwacze reflektorów
    Pakiet Media Professional: nawigacja Professional z ekranem 8” i m.in. BMW online serwis, Teleserwis, tablica rozdzielcza o rozszerzonej funkcji( black panel display).
    Pakiet widoczności ( visibility package): asystent świateł drogowych, światła adaptacyjne.
    Wyświetlacz Head-up
    Radio cyfrowe DAB
    Internet
    Rozszerzony Bluetooth z USB
    Lusterka zewnętrzne składane i przyciemniane
    Podgrzewane siedzenia przednie
    Czujniki parkowania z przodu i z tyłu
    Czujnik deszczu z funkcją automatycznego włączania świateł
    Kamera cofania
    Kamera surround view
    Aktywny tempomat z funkcja stop & go
    Adaptacyjne zawieszenie
    Wyświetlacz ograniczenia prędkości

Dane techniczne każdy może znaleźć na stronach internetowych.

Auto zamówiłem 6 grudnia i od razy dostałem termin produkcji -7 tydzień 2014 z odbiorem w tygodniu 10 2014. Przy okazji załapałem się na planowana przerwę produkcyjną w Monachium w styczniu/lutym. Auto odebrałem 8 marca ( wtajemniczeni wiedzą , że oznacza to tablice rejestracyjne 14 (2014 rok), przed 1 marca - 63 jeszcze 2013). Od tamtej pory przejechałem 5000 km. Średnie spalanie wyniosło 6.9l/100km czyli 41.1mpg.
    Auto jest genialne, jest masa frajdy z używania gadżetów. Sama jazda jest fenomenalna aczkolwiek zupełnie inna niż w e92. Auto jest bardziej komfortowe, nawet przesiadka z 18 na 19” felgi, której się obawiałem nie zmienia absolutni nic. Tłumienie nierówności i dziur jest o 200% lepsze niż było w E92. Precyzja kierowania chociaż inaczej odczuwana jest na bardzo podobnym poziomie. Moje plecy za to mniej odczuwają co jest na drodze
    Dźwięk auta jest genialny, trwa właśnie na jednym z portali dyskusja czy jest generowany jak w serii 6 czy prawdziwy. Dość powiedzieć, że przy wciśnięciu gazu wielu mówi, że auto brzmi jak V8 a nie diesel. Nie wiem, nie miałem V8 ale brzmi genialnie J.
    Przyspieszenie jest wręcz fenomenalne ale mniej odczuwalne i problem w tym, że w mig znajduje się już po drugiej stronie dopuszczalnej w UK prędkości. Dalej przyspieszenie do 200km/h nie stanowi problemu podobnie jak jazda z prędkością 230-250km/h.
    Póki co to tyle.
    Rozczarowałem niektórych? A to i tak moje auto na następne 3 lata Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0816.jpg
Wyświetleń:	585
Rozmiar:	55.7 KB
ID:	5706Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140308-DSC_4701-3.jpg
Wyświetleń:	1071
Rozmiar:	89.9 KB
ID:	5707Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140308-DSC_4714-2.jpg
Wyświetleń:	695
Rozmiar:	92.3 KB
ID:	5708Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140308-DSC_4715-2.jpg
Wyświetleń:	758
Rozmiar:	94.7 KB
ID:	5709Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140308-DSC_4697-2.jpg
Wyświetleń:	521
Rozmiar:	43.6 KB
ID:	5710Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140308-DSC_4708-2.jpg
Wyświetleń:	860
Rozmiar:	53.7 KB
ID:	5711Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140308-DSC_4694-2.jpg
Wyświetleń:	528
Rozmiar:	55.6 KB
ID:	5712Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140308-DSC_4705-2.jpg
Wyświetleń:	969
Rozmiar:	75.4 KB
ID:	5713Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140308-DSC_4687-2.jpg
Wyświetleń:	518
Rozmiar:	87.8 KB
ID:	5714Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140308-DSC_4708-2.jpg
Wyświetleń:	860
Rozmiar:	53.7 KB
ID:	5711
    Ostatnio edytowane przez Seth ; 28-01-2017 o 14:55
    ...................f*..perfect

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

M Sport to team Kubicy Ładne auto tylko kierownica nie po tej co trzeba stronie.
    Gratuluję
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Świetne auto, może trochę nie moja konfiguracja kolor/wnętrze/felgi (szczególnie te ostatnie, po prostu ogromne ), ale jeżeli spalanie z tych 5000km faktycznie wyniosło poniżej 7l/100km z tym silnikiem to... wow, po prostu ciężko coś innego powiedzieć, to są wartości jak z kompaktu z silnikiem 1.6. A tutaj 3l i ponad 300KM.

P.s
    Fajny prezent na mikołajki

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Eeeeeee no nie... zamieniłeś 335i na 335d?!
    Ale i tak gratulacje

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Gratuluje nowej furki. Jak już przedmówcy zauważyli auto ma feler bo zamontowali ci kierę po złej stronie
    5000 km już zrobiłeś !! Nieźle. Ja na to potrzebuję pół roku !!
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

Bardzo fajna specyfikacja koloru i wnętrze ale silnik jednak wybrałbym inny

335i albo nawet 328i

Gratuluję wozu, niech służy!
    "Prawdziwy luksus zaczyna się w segmencie F."

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Mario Boss Zobacz posta
    Gratuluje nowej furki. Jak już przedmówcy zauważyli auto ma feler bo zamontowali ci kierę po złej stronie
    5000 km już zrobiłeś !! Nieźle. Ja na to potrzebuję pół roku !!
    Ja Swiftem zrobiłem już 9000 km
    Ale fakt - 5000 km miesięcznie to duży przelot i nawet klekot ma sens...

Awatar Luca
    Auto
    3... Anthrazit Alcantara

Domyślnie

No i co felgi jak z awatara? hi...
    To tylko diesel no cóż... ale jaki i osiągi zacne (kiedyś to nie do pomyślenia!) http://www.automobile-catalog.com/pe...ive.html...nie no gratuluje nabytku, życzę szerokości i przyjemności z jazdy !
    Nie chciałeś foteli z alcantary?- ja się bardzo do tego przyzwyczaiłem, na skórze szybciej widać zużycie...stąd moje pytanie. Pozdrawiam :-)

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Ciekawy wybór, bardzo przyjemna konfiguracja. Akurat w tym przypadku wybór diesla to nie wyrzeczenie a jedynie alternatywne podejście do tematu. Brzmi soczyście, odpycha się prawilnie i jednocześnie mimo wszystko daje odetchnąć portfelowi
    #drivetastefully

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

dziękuje bardzo. Rzeczywiście diesel w tym przypadku, a konkretnie ten diesel to zupełnie inna bajka. Po 335i wszystko co wolniejsze, byłoby dla mnie trochę męczarnią więc wybór padł na ten konkretny model. Myślałem o x28i ale to tylko w przypadku 428i ze względu na koszty. Podpierając się czystą ekonomią i rozsądkiem to i 318d by wystarczył w dużej mierze, zostawiając w portfelu ładnych kilkanaście tysięcy. Ale "life is for living" jak to mówią niektórzy. Silnik N54 już miałem, jego nowa odmiana N55 jest bardzo podobna, czekam na B58, podobno ma być rewelacyjny. A tu 4.8s do 100km/h robi wrażenie. Problem, że tego tak w środku nie czuć, dopiero widok w lusterku, w którym znikają auta przypomina co jest grane .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1112.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	42.7 KB
ID:	5715 to z trasy wynik, w to wchodzi jazda w Niemczech po autostradach z wiadomymi prędkościami.Przeliczając: dystans 3645km, śr spalanie: 6.87, śr prędkość 97.4km/h

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Luca Zobacz posta
    No i co felgi jak z awatara? hi...
    To tylko diesel no cóż... ale jaki i osiągi zacne (kiedyś to nie do pomyślenia!) http://www.automobile-catalog.com/pe...ive.html...nie no gratuluje nabytku, życzę szerokości i przyjemności z jazdy !
    Nie chciałeś foteli z alcantary?- ja się bardzo do tego przyzwyczaiłem, na skórze szybciej widać zużycie...stąd moje pytanie. Pozdrawiam :-)
    Alcantara jest niedostepna w konfiguracji UK, podobnie jak skora w kofiguracji MSport w Polsce - przynajmniej jak patrzylem to sie wykluczało. Chciałem jasną skóre ale ona była z jasymi dywanikami co nie bardzo mi sie podoba, była tez skóra Merino ale to już BMW Individual co dodatkowo wydłuża oczekiwanie o 6-8 tygodni podobnie jak lakier Individual. Miał być inny kolor - Tanzanite Blue ale z powodów jak wyżej odpadał - auto musiałem mieć na koniec marca.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez virago750 Zobacz posta
    Świetne auto, może trochę nie moja konfiguracja kolor/wnętrze/felgi (szczególnie te ostatnie, po prostu ogromne ), ale jeżeli spalanie z tych 5000km faktycznie wyniosło poniżej 7l/100km z tym silnikiem to... wow, po prostu ciężko coś innego powiedzieć, to są wartości jak z kompaktu z silnikiem 1.6. A tutaj 3l i ponad 300KM.

P.s
    Fajny prezent na mikołajki
    Felgi 19" w pakiecie MSport plus jak wyżej, więc nic tu nie zmieniałem specjalnie. A i o dziwo jak pisałem, lepiej się na nich jeździ niż E92 na 18". Są jeszcze dostępne 20" w dodatkowym pakiecie Performance z dyfuzorem, dodatkowymi spoilerami z przodu i z tyły ale czy warte 5tys funtów?? Prezent fajny, szkoda że dopiero na Dzień Kobiet przyszedł
    ...................f*..perfect

Uprawnienia umieszczania postów