Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Wątek: Nowe auto 3-drzwiowe, benzyna, oszczędne

Awatar Żuczek
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MAir

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez miki2 Zobacz posta
    słabe silniki potrafią spalić bardzo duże ilości paliwa.
    Ciekawa teoria, szkoda że to nieprawdziwa. Z reguły mocniejszy silnik oznacza wyższe spalanie, szczególnie jeśli wiąże się to z wyższą pojemnością i wyższą masą wozu. Fizyki się nie oszuka

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Bardzo prawdziwa - w pewnych sytuacjach większy silnik spali mniej niż mniejszy. Na przykład w przypadku jazdy autem załadowanym po dach z kompletem pasażerów. Mały silniczek nie będzie miał siły, duży z zapasem mocy nie będzie aż tak się wysilać.

Przykłady (oczywiście z DE...):
    - Swift Sport 1.6 136 KM, 2013, tempomat 180 km/h, na pusto. Srednio 12l / 100 km. Masa (podczas tej jazdy) max 1250 kg
    - Grand Vitara XL7, 2.7 V6 184 KM, 2004, tempomat 180 km/h, załadowana po dach, 2 rowery na haku. Srednio 14 l / 100 km. Masa: 2400-2500 kg

V-max Swifta (katalog): 195, Vitary: 185. Vitara w dodatku z orurowaniem przednim i bocznym była.

Czyżby fizyka została oszukana? Dodać mogę, że Vitara jechała w Alpach (niemieckich ).

Kolejny przykład: Clio TCE 1.2 101 KM (2008 rok) przy 200 licznikowych paliło 20 - 21 litrów. Swift niecałe 15. Obroty w Swiftcie wyższe. Silnik większy. Mocniejszy.
    Znowu oszukana fizyka?

PS wszystko sprawdzane osobą własną.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Przy normalnej jeździe mały silnik spali mniej niż większy. Przy jeździe po autostradach do rodziny Drivera w Niemczech mały spali więcej

Auto
    Opel Astra II 1.6 8V + gaz

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Bardzo prawdziwa - w pewnych sytuacjach większy silnik spali mniej niż mniejszy. Na przykład w przypadku jazdy autem załadowanym po dach z kompletem pasażerów. Mały silniczek nie będzie miał siły, duży z zapasem mocy nie będzie aż tak się wysilać.

Przykłady (oczywiście z DE...):
    - Swift Sport 1.6 136 KM, 2013, tempomat 180 km/h, na pusto. Srednio 12l / 100 km. Masa (podczas tej jazdy) max 1250 kg
    - Grand Vitara XL7, 2.7 V6 184 KM, 2004, tempomat 180 km/h, załadowana po dach, 2 rowery na haku. Srednio 14 l / 100 km. Masa: 2400-2500 kg

V-max Swifta (katalog): 195, Vitary: 185. Vitara w dodatku z orurowaniem przednim i bocznym była.

Czyżby fizyka została oszukana? Dodać mogę, że Vitara jechała w Alpach (niemieckich ).

Kolejny przykład: Clio TCE 1.2 101 KM (2008 rok) przy 200 licznikowych paliło 20 - 21 litrów. Swift niecałe 15. Obroty w Swiftcie wyższe. Silnik większy. Mocniejszy.
    Znowu oszukana fizyka?

PS wszystko sprawdzane osobą własną.
    Zgadzam się. Myślę, że takim przykładem mogą być nowe Mazdy z tą ich technologią Sky cośtam. Niby 2 litry w benzynie a pali jak Astra 1.0 z turbo, a czasem nawet mniej.

Domyślnie

A jak Ci sie jeździło Astrą 1,0 Turbo ?

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

VIP Awatar ilovebmw
    Auto
    Zostało jedno :( Mondeo MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tomasztofik Zobacz posta
    Dj Brabus nie wiem skąd ten pomysł tym bardziej że jestem tu nowy i to mój pierwszy post więc tym bardziej nie rozumiem o co chodzi.
    Jest temat małego auta to się wypowiadam w temacie ze swoim zdaniem.
    Ja jeżdże Aygo i nie narzekam i jak narazie jest ok. I dalej uważam że w tej cienie to jest dobra fura. Pomimo małych rozmiarów zabieram znajomych jedziemy 150km nad jezioro i nikt nie narzeka.
    Jeśli to Tomek, którego znam, a znam tylko jednego Toffica, który ma na imię Tomek , to z całą pewnością przedstawicielem to on nie jest .
    Trochę prywaty - słyszałem plotki, że golf poszedł na żyletki, prawda to?

There's more to liv
    ing than only surviving

Auto
    Opel Astra II 1.6 8V + gaz

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    A jak Ci sie jeździło Astrą 1,0 Turbo ?
    Pomyłka, miałem na myśli Focusa 1.0 100KM i nie jeździłem nim ale to kwestia czasu, w rodzinie jest służbowy nowy. Pewnie trzeba będzie go piłować żeby był dynamiczny więc sądzę że spalanie nie będzie takie niskie...

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

Ja jezdzilem przez tydzien Focusem kombi z 1.0 lecz o mocy 125 KM, auto cichutkie, mocy pod dostatkiem i fajny wyczuwalny kop od 3000 obrotow. Spalanie wahalo sie miedzy 5,5 a 9 litrow.Te 9 litrow to jazda z predkosciami 160-200 km/h takze uwazam , ze nie jest zle, ja bylem i jestem pozytywnie zaskoczony tak silnikiem jak i autem w calosci.

Uprawnienia umieszczania postów