Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Wątek: Samochód do 11 tysięcy złotych

Domyślnie

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi Jest szansa, że za dwa-trzy miesiące będę już kupował samochód, wybór pada na Alfę Romeo 147/Fiata Stilo. W razie jakichkolwiek pytać mam nadzieję, że udzielą mi Państwo odpowiedzi

Auto
    seat

Domyślnie

honda accord przegrała ze silo szkoda, może jeszcze się rozejrzyj...

Domyślnie

Hondy Accord nie skreśliłem, jeśli chodzi o Stilo to wiele osób je tutaj zachwalało, a za Alfą cały czas się na ulicy oglądam i serduszko podpowiada że muszę ją mieć. Mimo wszystko będę kupował samochód z rozwagą, nie na siłę, nie na szybko. Jeśli chodzi o Alfę 147 to kupię tylko zadbany egzemplarz, nie chcę wtopić pieniędzy. Dobrze wyposażona Honda też wchodzi w grę. Audi/BMW odpada.

Awatar Robert Pietryka
    where the sound of exploding petrol comes from
    Auto
    Italian (one's a small hoon, the other's wonderfully weird)

Domyślnie

Wiem, że chcę Alfę O zużyciu paliwa czy oleju silnikowego trochę czytałem, wynika, że jednym spala mało paliwa i nie bierze dużo oleju, a inni piszą że spalanie jest duże i zmieniają często olej. Więc jak to z tym jest ? Mam też pytanie, czy jednostka 1.9 JTD jest najlepsza ? W jakich wersjach silnikowych spodziewać się można automatycznej skrzyni biegów z łopatkami i czy jest ona w ogóle dobra ? Manual raczej lepszy

Domyślnie

Najmniej problemowa jest w wersji 115/120konnej. Nie znam dokładnie problemu z braniem oleju w TS, ale skoro jest tak jak mówisz że jednym bierze drugim nie, to całkiem możliwe że silnik wymaga dobrego oleju o konkretnych właściwościach ;p

Domyślnie

Albo jednym bierze a drudzy mówią że im nie bierze. Problem jest bardzo powszechny, co potwierdza test dlugodystansowy auto świata. 147 2,0TS na odcinku 0-100 000km wymagała 19l oleju na dolewki. Później mogło być tylko gorzej.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Domyślnie

Jeśli zdecydowałbym się na zakup Alfy to jaki wówczas olej kupować ? Z tego co czytałem to chyba 15W30-40, teraz nie pamiętam, ale chodzi mi o markę, czy są jakieś dedykowane od producenta, Mobile 1 ?

Domyślnie

Jeżeli tylko silnik będzie w dobrym stanie to na pewno nie 15W, jeżeli ktoś leje taki olej do silnika to nie dziwię się że bierze. Może akurat silnik ma wysokie wymagania względem oleju, np. jakiś syntetyczny 5W50 czy 10W60, a ludzie prowadzą do mechanika który zaleje jakimś castrolem czy innym mobilem co ma akurat w beczce, inny powie "panie lej półsyntetyk bo już 100tys. ma przejechane" i też już silnik cierpi, inny zaleje jakieś 5w30 byle syntetyk pisało, albo właśnie i mineralny, a silniki wtedy biorą olej i padają. Z tego co wiem to silniki Alfy są w przeciwieństwie do japońców(gdzie zaleca sie nawet 0W20) raczej luźno spasowane i może rzadkie oleje źle się sprawdzają. Skoro mówisz że trochę ludzi jednak mówi że nie bierze to mogłoby tak wyglądać, przeczesaj dobrze fora i spróbuj wybadać opinie użytkowników mających trochę pojęcia o tym. A olej trzeba zobaczyć u jakiegoś producenta oleju co zalecają.

__

Sprawdziłem na katalogu Liqui-Moly i do TS zalecają 5W40, a do 2.0JTS już nawet 10W60. Także tak jak mówiłem może są po prostu wymagające względem oleju, a ludzie leją co popadnie i nie patrzą na zalecenia.
    Ostatnio edytowane przez KruQ ; 16-05-2014 o 00:10

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Producent zaleca (chyba tak jest nawet w instrukcji, i pamiętam ,że mój ojciec zawsze lał/leje do 156 1.8 TS) olej Selenie. Można go dostać w ASO. I to ,że TS'y żłopią olej litrami nie jest prawdą. Zdarzały się taki przypadki , ale bardzo sporadycznie. Ogólnie z Alfą jest prosta zasada. Każda oszczędność w późniejszym czasie bardzo się mści.

Uprawnienia umieszczania postów