Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Coupe za ok. 25 tys zł

Auto
    Yaris '06 1.3

Domyślnie Coupe za ok. 25 tys zł

Witam,
    Poszukuje w miare mocnego (mniej wiecej 200 KM w benzynie i manualu ) Coupe, najlepiej z tylnym napedem do ok. 25 tys zł. Z tego co sie orientowalem jedyne auto ktore spelnia wszystkie moje wymagania to BMW e46 coupe (najlepiej poliftowe 325 lub 330). Chetnie jednak dowiem sie jake sa Wasze opinie na temat tego samochodu, ktore wersje szczegolnie polecacie/odradzacie oraz czekam na jakies ciekawe alternatywne propozycje.
    Pozdrawiam
    Robert
    Ps. dodam ze samochod chcialbym wymienic we wrzesniu
    Ostatnio edytowane przez roberto25hp ; 23-04-2014 o 16:48

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

jest jeszcze mercedes clk(w208 i w209) i ewentualnie amerykańskie wersje japońców w stylu accorda coupe, ale tam już przód napęd

Awatar Gadżet
    Auto
    Golf IV 1.6/ X3 2.0d / E46 318d

Domyślnie

Od siebie zaproponuję Audi TT, ale chyba trudno będzie o model fajniejszy niż BMW. Silniki R6 są solidne i podobno ich spalanie w stosunku do tego co oferują jest dobre. Warto jednak uważać, bo egzemplarzy w dobrym stanie nie jest wiele. Poszukiwania takiego coupe prowadziłbym głownie za granicą (Niemcy), bo łatwiej o godny egzemplarz, ale trzeba pamiętać wtedy o wyższej akcyzie.

Auto
    Yaris '06 1.3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    jest jeszcze mercedes clk(w208 i w209) i ewentualnie amerykańskie wersje japońców w stylu accorda coupe, ale tam już przód napęd
    W208 odpada bo mi sie zwyczajnie nie podoba natomiast w209 w przyzwoitym stanie niestety poki co troche za drogie (wszystkie pow. 30 tys). Accord coupe nawet fajny ale wlasnie ten nieszczesny naped na przod mnie nie przekonuje.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Gadżet Zobacz posta
    Od siebie zaproponuję Audi TT, ale chyba trudno będzie o model fajniejszy niż BMW. Silniki R6 są solidne i podobno ich spalanie w stosunku do tego co oferują jest dobre. Warto jednak uważać, bo egzemplarzy w dobrym stanie nie jest wiele. Poszukiwania takiego coupe prowadziłbym głownie za granicą (Niemcy), bo łatwiej o godny egzemplarz, ale trzeba pamiętać wtedy o wyższej akcyzie.
    TT odpada ze wzgledu na to ze od czasu do czasu potrzebuje przewiesc w samochodzie dluzsze przedmioty jak np. narty dlatego poszukuje auta typu coupe a nie roadster (mimo ze wiem jak fantastycznie sie nimi smiga gdyz kolega zakupil wlasnie z4 3.0si - rewelacja ! ). Jesli chodzi natomiast o spalanie bawrskich r6 tez wlasnie slyszalem ze wcale nie jest z tym tak najgorzej, zwlaszcza na trasie gdzie mozna zejsc przy 3 litrowej benzynie do mniej niz 10 litrow. Co do poszukiwan samochodu w Niemczech juz o tym myslalem ale z tego co widzialem na mobile.de sensowne egzemplarze sa dosyc drogie (pow 8 tys euro, co troche wykracza poza planowany budzet).

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Ale przecież TT jest zarówno roadsterem jak i coupe 2+2. Co do aut z Niemiec pamiętaj, że powyżej 2 litrów jest akcyza 18%. Ja od siebie zaproponuje Toyotę Celicę 1.8TS (192KM) oraz Alfę GT 3.2, z czego ta druga jest nawet pięcioosobowa, jednakże silnik 3.2 pali jak smok.

Auto
    Yaris '06 1.3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez virago750 Zobacz posta
    Ale przecież TT jest zarówno roadsterem jak i coupe 2+2. Co do aut z Niemiec pamiętaj, że powyżej 2 litrów jest akcyza 18%. Ja od siebie zaproponuje Toyotę Celicę 1.8TS (192KM) oraz Alfę GT 3.2, z czego ta druga jest nawet pięcioosobowa, jednakże silnik 3.2 pali jak smok.
    Pomimo ze TTka moze byc traktowana jako coupe 2+2 to szukam odrobine wiekszego auta (idealem bylaby obecna 1 Coupe (od niedawna 2), ale za swieze auto). W zasadzie w gre obecnie wchodza wylacznie silniki powyzej 2 litrow wiec musze sie z tym liczyc :/ Czy przy sprowadzaniu samochodu z Niemiec nalezy pamietac jeszcze o jakis dodatkowych kosztach poza akcyza czy to wszystko ?

Domyślnie

TT i Alfa to wszystko napęd na przód.
    Sam myślałem zakupić w przyszłości coś podobnego w manualu i RWD, jeżeli na dodatek chcesz coupe i w tej kwocie, to niestety ciężko będzie znaleźć coś innego z RWD niż e46. Co prawda nie coupe, ale świetnym autem byłby jeszcze Lexus is300, tylko że tutaj każdy egzemplarz jest niestety w automacie
    Wielkiego wyboru poza e46 nie ma, ale można za te pieniądze znaleźć Nissana 200SX, auto ma ogromny potencjał(po okolicy jeździ bodajże >350konny egzemplarz), ale o zadbany egzemplarz może być ciężko(zresztą jak chyba w każdym coupe rwd), a jak już znajdziesz dobry egzemplarz to zapewne będzie odpowiednio kosztował.
    No i zostaje jeszcze Mitsu 3000GT, za ~20tys. powinieneś znaleźć już dobry egzemplarz, masz tu przykładową, ciekawą ofertę: http://allegro.pl/mitsubishi-3000-gt...177704656.html

- - - Aktualizacja - - - -

A, i jest jeszcze Chrysler Crossfire

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Może BMW Z3 coupe?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Lansiarski zajeżdżony ulep :)

Domyślnie

Patrzyłem na Celice TS, ale są w takim tragicznym stanie na aukcjach, że szok (no i FWD).

E46 lub Mazda RX-8, innych opcji nie widzę.

Domyślnie

Też myślałem o RX-8 bo auto marzenie, ale to jednak inny koszt zakupu(bo w tej cenie raczej same padaki) i przede wszystkim inne koszty utrzymania..

Uprawnienia umieszczania postów