Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Mercedes B180 CDI - kwestia silnika

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie Mercedes B180 CDI - kwestia silnika

Cześć,

Dla mojej drugiej połowy kupiłem B180CDI jeszcze z silnikiem Mercedesa ale pech chciał że któregoś razu niepotrzebnie wsiadłem za koło i auto poszło na żyletki z mojej winy. Dobrze że żyję.

Teraz chcę odkupić to samo bo było naprawdę fajne w każdym aspekcie (osiągi, wykończenie, prowadzenie) ale Mercedes wpycha już do tego modelu silnik Renault.

Czy to jest standardowa wersja 1.5 DCI czy coś zostało dla Mercedesa zmienione ?

Łączą go z automatem Mercedesa czy Renault ? W Internecie praktycznie nie ma informacji na ten temat.

Dodatkowo w ostatnim Automoto, gdzie opisywali silniki diesla, silnik dostał ocenę praktycznie ocenę jak 2.0 TDI a ja do tej pory żyłem w przeświadczeniu że silniki są w miarę bezawaryjne poza wrażliwością na jakość paliwa. Dodatkowo w autach gdzie go montują wpisali A klasę ale już nie B ale to chyba przeoczenie.

Nie chcę dopłacać do 200CDI ponieważ nie chcę przekraczać założonego budżetu (130k) a jeszcze musi być automat, ksenony itp. Auto typowo użytkowe gdzie może robić przebiegi nawet po 30000 km rocznie więc dlatego myślę o 1.5 DCI a nie 1.6 turbo w benzynie gdzie różnica to tylko około 1000 zł. Gwarancja będzie na 4 lata a auto ma służyć ok 5-6 lat.

Dzięki za opinie.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

To już jest chyba jakaś druga generacja 1.5 dCi. Z tego co wiem, nie ma już z tym silnikiem żadnych problemów.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Nie jest druga tylko któraś z kolei Bardzo dopracowany silnik ze zdecydowanie bezproblemowym DPFem. Ponoć nie ma z nim problemu nawet jeżdżąc wyłącznie po mieście. Jest to praktycznie ten sam silnik co w Renault. Z automatem to jeszcze nie widziałem tego silnika.
    Osobiście 1,5 dCI wolałbym w wersji 90 KM. Byłaby pewność że dłużej pojeździ bez inwestycji (prostsze turbo).
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar kataryniarz
    Auto
    Renault Megane III Grandtour GT Line

Domyślnie

W B180CDI montowana jest czwarta generacja 1.5 dCi Energy, to zupełnie nowa konstrukcja. Na opinie z gazet/tv pseudo dziennikarzy nie zwracaj uwagi, ich wiedza kończy się na pojemności silnika - jak 1.5 to przepisują wady z przed 10 lat i tak w kółko, zero pojęcia.

PS.
    Potwierdzam, żadnych problemów z FAP-em. Nie ma kontrolki wypalania, wszystko odbywa się bez udziału kierowcy, a potrafi się wypalać nawet w korku.

Awatar Paweł Wnuk
    Auto
    F48 s20i, Captur 1.2 EDC, C1,

Domyślnie

No czekajcie, chcecie obalić mit padających filtrów FAP , tak po prostu. Można z tym jeździć po mieście i się nie zatka? To burzy mój światopogląd o nowych dieslach. Ale na poważnie. Wszystkie diesle Renault (nowe) mają taki dobry filtr, że można jeździć z tym w korkach? 2.0 dci150 i175 w launach? A na krótkich dystansach po mieście tak np 2km albo 10km. Trochę czuję się zdezorientowany. Myślałem, że diesel z filtrem cząsteczek absolutnie do miasta się nie nadaje. To jak to jest, szczególnie z nowymi autami?

Auto
    -

Domyślnie

Ludzie z 2.0 TDI i DPF jeżdżą wyłącznie po mieście i nie mają problemów, ale myślę, że na pewno skróci to żywotność tego filtra. Z drugiej strony kolega ma Tourana 2.0 TDI z DPF, mówi że praktycznie jeżdżony tylko po mieście od nowości, ma przejechane już tak koło 150 000 km i dopiero teraz zaczyna się odzywać kontrolka, więc i tak długo moim zdaniem

Awatar POLYGON1
    Auto
    -

Domyślnie

W rodzinie jest Fluence 1.5 DCI od 2011 roku, przebieg na dzień dzisiejszy to gdzieś w granicach 50 tysięcy kilometrów, auto zakupione do jazdy po mieście i żadnych problemów z silnikiem.

Potwierdza się również ze "diesel nigdy na miasto" to bardziej mit niż fakt, ciekawe jak sytuacja wygląda w przypadku silników innych producentów.

Awatar kataryniarz
    Auto
    Renault Megane III Grandtour GT Line

Domyślnie

Paweł Wnuk problemów jak do tej pory nie ma Renault i Toyota ponieważ jako jedyni stosują dodatkowy wtryskiwacz paliwa przed filtrem, który wspomaga wypalanie i nie wymaga przez to specjalnego trybu jazdy na czas wypalania. Codzienne dojazdy do pracy to 10km z jednego końca miasta na drugi + krótkie odcinki na zakupy, dłuższe trasy tylko w weekendy. Przejechane bezproblemowo 36kkm przez ponad rok.

Domyślnie

A czy FAP w Citroenie też ma taki dodatkowy wtryskiwacz?

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

@Piotr Wolfowicz PSA stosuje roztwór (cos jak adblue w cierzarówkach), który jest wtryskiwany przed filtrem i obniża temperaturę spalania sadzy.

Uprawnienia umieszczania postów