Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: Mercedes B180 CDI - kwestia silnika

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Podałem przykład bezpośredni gdzie z Renault Scenic. Będzie 15k tańszy przy podobnym wyposażeniu a przynajmniej tym istotnym dla mnie.

Jeszcze jest coś takiego jak odczucia z auta którym się przejadę i nie tylko ja bo to nie auto dla mnie. Z tego powodu nie wiem dlaczego ale żadne BMW mi nie podchodzi mimo że chciałbym takiego mieć ale chyba musiałbym się do niego przekonać W Renault względem B klasy było gorzej wyciszone, gorzej jechało, skręcało i hamowało ale to może subiektywne odczucia. Tak samo jak nie podchodzi mi np nowa C klasa. Obmacałem jeszcze przed premierą i to nie auto dla mnie. Po prostu nie mogłem się dopasować.

Jeśli 1.5DCI o co miałem wątpliwości, to już kolejna generacja montowana w Mercedesie. Nie jest kosmicznie drogi w eksploatacji a nikt też nie krzyczał o wadach to teoretycznie temat można dla mnie zamykać bo chyba decyzja zapadła (Touran stary, klasa 2 w BMW to w ogóle dziwadło. Audi nic takiego nie ma. Renault nie podchodzi i już niemłody model. Z nowego Citroena C4 picasso to uciekałem tak samo jak ukochana. Fajny model ale jak się na niego patrzy).

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Spoko. Argumentacja, że Mercedes się sprawdził, podoba Wam się i "pasuje" a inne "nie pasują" jest sensowna i trudno z nią dyskutować.

Polemizowałem jedynie z uogólnieniem, że mercedes jest w jakiś sposób bezpieczniejszy czy lepiej wyposażony niż auto spoza segmentu premium dostępne w tej cenie.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

To ważna rzecz. Odnośnie bezpieczeństwa u mnie samochód zachował się naprawdę dobrze i sprawdził się w realnych warunkach. Zaufałbym mu przez to jeszcze raz. Renault może też ale np Volkswagenowi który jest konstrukcyjnie starszy już nie. Nie bez powodu Mercedesy czy Volvo zawsze były pionierami bezpieczeństwa.

Z drugiej strony seryjnie jest CPA czyli te światełka które ostrzegają o zmienia pasa, kolizji, nagłych zdarzeniach itp. Poduszka kolanowa seryjnie - nie wiem czy wszędzie jest.

Tym razem dokupię Distronict plus czyli aktywny radar lub jakkolwiek się to nazywa. W Renault chyba nie mam takich możliwości, przed sekundą sprawdziłem VW i tam na pewno nie ma tego w starym jak pisałem Touranie.

Domyślnie

Kubus przeczytałem uważnie czego wymagasz od auta i myślę że warto żebyś przed zakupem Mesia zobaczył jeszcze Peugeota 3008. Wykończenie jest na naprawdę dobrym poziomie, po liftingu lepiej wygląda, świetnie wyciszony, wysoka pozycja, pojemny w środku, ta sama długość nadwozia, naprawdę pewnie się prowadzi, a za 130tys.(a raczej spokojnie kilka tys. mniej) dostaniesz wersję kompletną, biksenony, skóra, radar odległości, nagłośnienie JBL z sub i wzmacniaczem, nawigacja. Automat, silnik HDi 160KM(10k mniej THP 156). W Mercedesie na pewno takiego wyposażenia nie dostaniesz za 130tys. No i jeżeli ma dużo jeździć po mieście, to można jeszcze pomyśleć o 200konnej hybrydzie, zyskałbyś od razu napęd na 4 koła, sporo mocy, a spalanie na pewno byłoby wyraźnie niższe. Przy dobrych targach pewnie wyszarpałbyś.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

KruQ, propozycja świetna i jakiś czas temu to był mój pierwszy i główny kandydat. Mi auto się bardzo podoba i na zewnątrz i w środku no ale jak pokazałem to drugiej połowie która ma tym jeździć to nawet nie chciała do 'tej pokraki' wsiadać w salonie Tak jak teraz sobie patrzę to jednak bardzo mało jeździ tych aut i mimo że jest naprawdę fajne to chyba właśnie przez pierwsze odczucie jest ich mało.

No cóż to ja podejmuję decyzje w domu (jak każdy mężczyzna w domu hahahaha ) ale nie będę robił czegoś na siłę ... no i myślę o aucie dla siebie więc wolę to rozegrać tak że masz czego chcesz ale nie przeciwstawiaj się mojemu wyborowi że niepraktyczne, dużo pali itp. Taka ze mnie podstępna świnka.

Jeśli nikt nie uwag do nowej generacji 1.5DCI to temat można zamykać. Pochwalę się za jakiś czas nowym nabytkiem, mam nadzieję

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kubus Zobacz posta

No cóż to ja podejmuję decyzje w domu (jak każdy mężczyzna w domu hahahaha ) ale nie będę robił czegoś na siłę ... no i myślę o aucie dla siebie więc wolę to rozegrać tak że masz czego chcesz ale nie przeciwstawiaj się mojemu wyborowi że niepraktyczne, dużo pali itp. Taka ze mnie podstępna świnka.
    A ja po prostu kupuję co chcę. Moja żona dowiaduje się jak widzi coś nowego w garażu

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Micrus obyś się nie przejechał pewnego razu
    Mi kiedyś moja połówka powiedziała: Jak kupisz coś takiego to cię do tego czegoś spakuje i będziesz sobie w tym czymś mieszkał. Chodziło o Berlingo
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

E tam. Pozłości się, pozłości i jej przejdzie

Spójrzcie jaki piękny obrazek znalazłem w internetach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	am1.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	171.2 KB
ID:	5754Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	am2.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	198.3 KB
ID:	5755
    Ostatnio edytowane przez micrus ; 30-04-2014 o 12:15

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    A ja po prostu kupuję co chcę. Moja żona dowiaduje się jak widzi coś nowego w garażu
    ja dla siebie też.
    zresztą co jakiś czas słyszę, że Swift Sport to nie jest synonim małego EKONOMICZNEGO auta do miasta

ale Kubus kupuje auto swojej kobiecie więc fajnie by było jakby ona się w aucie dobrze czuła.
    podobnie miałem jak szukałem pojazdu dla mojej - faworyci moi odpadli w przedbiegach bo się po prostu nie podobały. Wybór padł na S-Crossa który jest pewnym kompromisem i dla mnie i dla Żony.

Uprawnienia umieszczania postów