Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Fiat 500l trekking

Domyślnie Fiat 500l trekking

Na wstępie witam wszystkich. Forum czytam od dawna, lecz dopiero teraz się zarejestrowałem.

Razem z żoną planujemy zakup nowego fiata 500l trekking (samochód dla żony). Przebiegi 90% miasto rocznie około 10.000km. Czasem może wydarzyć się dalszy wyjazd ale to sporadycznie. Pytanie jest takie czy do takiej jazdy miejskiej wystarczy silnik 0.9 105km czy szukać już 1.4 120km. Niestety o małym silniczku jest stosunkowo mało opinii. Większość aut które stoją w salonach to właśnie wersje 0.9 (jedna nawet nam podchodzi wyposażeniem). Dodam, że mieszkamy nad morzem więc o górach nie ma mowy.

Pozdrawiam

Awatar cubass
    Auto
    Fiat Punto Evo, Fiat Grande Punto

Domyślnie

z tego co się orientuje nie ma duzej róznicy cenowej między tymi silnikami, zdecydowanie wolałbym 1,4 Tjet tym bardziej ze juz jest kilka lat na rynku
    Ostatnio edytowane przez cubass ; 03-05-2014 o 15:47

Domyślnie

Od 0.9TwinAir już zdecydowanie bardziej wolałbym wolnossące 1.4 16v 95KM, TwinAir przy 500L będzie się męczył i dużo palił, szczególnie przy mocniejszym wciskaniu pedału gazu. No i dźwięk.. naprawdę podobny jak w maluchu. Chcesz to weź go na jazdę próbną może Ci się spodoba, ale wg mnie lepiej wybrać pomiędzy 1.4 16v a 1.4 T-Jetem. Na miasto wystarczyłoby 95km.

Domyślnie

Testówka jest tylko 0.9 więc dla sprawdzenia samochodu pojedziemy takim. Wiadomo czy wygodny czy pasuje żonie itd. Ostatecznie będę szukał 1.4 120km bo moc się zawsze przyda (spalanie jest rzeczą drugorzędną).

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Skoro 90 proc przebiegu będzie w mieście to moc się nie przyda. A silnik z turbiną trzeba odpowiednio traktować, żeby jej nie zamęczyć. Ja w ogłoszeniach widuje same Trekingi 1,4 bez turbiny lub diesle. Myślę, że 0,9 to trzeba sobie odpuścić. Chyba że dadzą wielki rabat.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Moc się zawsze przydaje, a przecież tak naprawdę wybór dotyczy nie silnika mocnego i bardzo mocnego, tylko słabego i bardzo słabego. Jeżeli budżet pozwala to zawsze brałbym mocniejszy silnik. A ze spalaniem będzie moim zdaniem na odwrót - mocniejszy spali mniej. Po prostu nie trzeba będzie go tak męczyć, żeby dynamicznie się poruszać.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

0.9 sge będzie spalał tyle co 1.4 T-jet, więc ja bym sobie ten pierwszy odpuścił. Z kolei 1.4 S-Jet, będzie za słaby do tego auta, nawet na miasto. Więc wśród benzyn w 500L T-jet nie ma konkurencji, nawet jeśli chcesz wrzucić gaz.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

Mam silnik 120km w Bravo i nigdy nie myślałem i przede wszystkim nie czułem ze jest słaby?!
    Nie wiem jak jeździ ten dwucylindrowy ale tjet jest świetny!

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

A jeździłeś czymś mocniejszym? Nie oszukujmy się, że 120KM to jest mocny silnik. Oczywiście nie znaczy to, że nie nadaje się do jazdy, ale zapasu mocy nie ma.

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

A ja zapytam czy nim jezdziles po mieście? Moim zdaniem na miasto to mocy ma nadmiar!

Uprawnienia umieszczania postów