Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 12 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 115

Wątek: Peugeot 301 1.6 VTi LPG Active

Domyślnie Peugeot 301 1.6 VTi LPG Active

Peugeot 301 1.6 VTi LPG Active - Tania ta droga?

"Tankowanie za odliczoną kwotę, charakterystyczne syknięcie gazu uchodzącego spod zaworu i zapach towarzyszący odłączaniu pistoletu z LPG: o tych momentach już dawno zapomniałem. Czas wrócić do jazdy autem na gaz! Tym razem w nieco lepszej formie niż do tej pory..." - Adam Kołodziejczyk

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Nie rozumiem wstępu, jakby redaktor Kołodziejczyk chwalił się, że jest kolejnym bucem który dorabia ideologię do sposobu dostarczania energii w samochodzie.

Oklaski dla peugeota za to, że wsadzają lpg do wersji z normalnymi osiągami a nie do najsłabszej pierdziawki jak większość producentów.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Nie rozumiem dlaczego jazda na LPG to dziadowanie ale już dieslem nie, przecież czy nowe czy używane auta z LPG zazwyczaj kosztują podobnie lub więcej niż diesle, a tańsza eksploatacja pozbawiona przy tym wad diesla takich jak niższa kultura pracy, więcej osprzętu czy krótszy zakres użytecznych obrotów to chyba zaleta
    Porównania do Logana LPG też nie rozumiem bo warto zauważyć, że Logan LPG ma 16,6 s do 100km/h a 301 9,4, to jest przepaść, warto też było dodać, że Rapid z LPG kosztuje podobnie do Peugeota a osiągi ma znacznie słabsze a jakby nie patrzeć to też konkurencja.

Domyślnie

Dżony, tak porównujesz przyspieszenie do 100 km/h, ale czy to jesr priorytetem dla ludzi, którzy idą do salonu po nowego, małego sedana z LPG? Nie. Ich interesuje cena auta, zużycie gazu, pojemność bagażnika (i gdzie jest zbiornik) i ogólna gwarancja i bezawaryjność. Osiągi schodzą na znacznie dalszy plan.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

'Trucie fajnych samochodów gazem uważam za nikczemność i nie pozostawiam suchej nitki na ludziach, którzy to robią. W tej kwestii nic mojego podejścia nie zmieni i każde takie "dziadowanie" zawsze będę postrzegał jako element "nietaktu motoryzacyjnego"'

rotfl........z politowania.

Sa auta lepiej i gorzej do tego przystosowane. Sa ludzie bardziej i mniej inteligentni, ktorzy to rozumieja lub nie.

Jest duza szansa na redakcyjne zlote maliny dla tego testu.

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Bardzo fajne auto, jakbym szukał nowego auta za ok. 50 tys, które ma mieć zadatki na auto bezawaryjne, to długo bym się nie zastanawiał Jako jedno z niewielu aut budżetowych jest ładne (to akurat kwestia gustu) i ma bardzo dobre osiągi (to już fakt)

BTW, zawsze bawią mnie wypowiedzi typu "Trucie fajnych samochodów gazem uważam za nikczemność i nie pozostawiam suchej nitki na ludziach, którzy to robią.". Ja uważam, że już lepsze jest auto na LPG, niż z dieslem - różni się od benzynowego jedynie rodzajem zasilania, ale nadal ma pozytywne cechy silnika benzynowego: kultura pracy, szerszy zakres użytecznych obrotów, w większości przypadków niska awaryjność. A diesel? Niższa kultura pracy, węższy zakres użytecznych obrotów (w przypadku manuala ciągłe wachlowanie biegami), wyższa awaryjność - to jest dopiero obciach, jeździć klekotem w imię "dziadowania". Ja już dawno bym "sprofanował" swoją 130i instalacją LPG (po prostu umiem liczyć i nie widzę powodu, żeby za to samo płacić x2), gdyby nie to, że nie posiada koła zapasowego i nie ma gdzie włożyć butli - jedyne rozwiązanie to walec w bagażniku. A resztek praktyczności nie chcę się pozbawiać. Oczywiście nie twierdzę, że do VW Sharana, albo Mercedesa Sprintera nie pasuje silnik diesla.. Ale w przypadku np. jakiegoś sportowego coupe dużo większym obciachem (jeśli już zniżamy się do tego poziomu, bo szczerze mówiąc to nie wnikam w to, jak kto podchodzi do wydawania swoich pieniędzy) jest kupowanie takiego auta z dieslem, niż benzyny z LPG. Jeśli chodzi o mnie, to po stokroć wolałbym jeździć takim autem z benzyną z LPG, niż z dieslem.

EDIT: Kedirak, Twoja wypowiedź pojawiła się w czasie, kiedy pisałem moją.. Widzę, że odnieśliśmy się do tego samego cytatu
    Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

A ja całkowicie zgadzam się z autorem testu. Są samochody do orania, w których LPG jest ok bo liczą się niskie koszty eksploatacji a samochód ma służyć do jeżdżenia, czyli wszelkiej maści marki budżetowe. I są samochody, w których LPG to profanacja, np.:

Albo np. na forum Lexusa jeden typ chwali się, że zakłada LPG do S500:

Jeżeli kupuje się auto luksusowe, to nie można wpierdzielać do niego LPG i udawać, że wszystko jest ok.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

i krzywde Ci robi ta instalacja tak ? Plakac bedziesz ? Bo mniej srodowisko zanieczysci, no karygodne postepowanie.

Jesli luksus uzalezniasz od rodzaju cieczy czy gazu na ktorym gotujesz, no to serdeczne gratulacje.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Do Bugatti też byś wsadził LPG?

Jak komuś zależy na ochronie środowiska (99% gazowników kieruje się kosztami a ochronę środowiska ma wiadomo gdzie) to niech sobie kupuje zwykłe auto z LPG i mi to nie przeszkadza. Ale w niektórych samochodach po prostu nie przystoi.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

A do promu kosmicznego czy rakiety lecacej na marsa to benzyne bys wsadzil, bo inne paliwa sa nieluksusowe ?

Rozumiem, ze np. zloto czy platyna sa rzadkim a wiec i drogim materialem, maja wiele walorow, wytworzyc je potrafi obecnie jedynie wybuch supernowej. Ale benzyna jest tylko smierdzacym paliwem, niczym wiecej. Mozna ja latwo zastapic.

Proponuje zadac swojej logice wyzwanie i sie zastanowic nie co zlego jest w LPG, a co takiego dobrego jest w benzynie..ze musi byc wszedzie uzywana, aby bylo 'ok'. Ja tam jej nie kocham. Plyn, ktory sie zapala, jak kazdy inny..

Uprawnienia umieszczania postów