Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 115

Wątek: Peugeot 301 1.6 VTi LPG Active

Domyślnie

warto także pamiętać, że montaż LPG do niektórych (wielu?) aut prestiżowych nie zawsze wiąże się z tanią eksploatacją. Przykład typowo "polski". Mam 30 tys. to kupuję zadbane W140 S600. A co tam, wrzucę LPG i będzie można "do roboty" nim nawet jeździć. Mało osób zdaje sobie sprawę, że instalacja LPG ma wpływ na przyspieszone zużycie układu zapłonowego. Przewody powinno się wymieniać nawet co 30 000 km. W czym problem? W końcu do Felicji 1.6 komplet (świece, przewody, cewka) to jakieś 350-500 zł max. w przypadku dużych silników renomowanych producentów bywa znacznie.....lepiej??

S600 V12 W140: 1997
    - kable zapłonowych Bosch - 1600 PLN
    - świece - 250-300 zł (a można i lepiej)
    - dwie kopułki rozdzielacza Beru 900 zł
    - dwa palce rozdzielacza Beru 400 zł
    Jeśli chcesz miec auto w oryginale to można auto zrobić w ASO, ale cen niestety nie znam.
    moj kolega robił taki przegląd dwa lata temu. A to tylko kosmetyka, za bagatela 3000 zł.

Poza tym warto pamiętać ze silnik na LPG może się przegrzewać, ze względu na zmieniający się z czasem skład mieszanki paliwowo-powietrznej, co skutkować bedzię z czasem wypalaniem gniazd zaworowych, uszdzkodzeniu uszczelki pod głowicą. Trzeba dbać i regulować instalację najlepiej co pół roku lub 15 000 km. Zwłaszcza w przypadku tego typu aut. O wersjach turbo nawet nie wspominam.

Oczywiście jazda na LPG ma także wpływ na pompę paliwa, ktora z czasem ulega spaleniu, czy układ wydechowy (szybciej koroduje).

Oczywiście różnica w cenie paliwa potrafi być znaczna, ale mnie osobiście auta z LPG nie kuszą. Miałem i polecam raczej wozach roboczych. Do swojej Hondy nie wrzucam już LPG w myśl zasady - chcesz mieć problem z Hondą, wrzuć LPG 5 lat eksploatacji (osobistej), 3-ci właściciel i żadnych problemów. Wymiana tarcz ham, klocków, świec, oleju, filtrów, akumulatora i jednego silentblocka. Wszystko.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Honada nie jeździsz na LPG więc siedź cicho bo się nie znasz. Znajo się tylko Ci co jeżdżo. Ja na ten przykład mieszkam w budynku więc jutro zakładam biuro architektoniczne i robię konkurencję Ryjasowi.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

A jeszcze dodatkowo przykład S600 w140 który z silnikiem w serii już miał problemy z trwałością.

Pewnych tematów w Polsce nie przeskoczymy nigdy. Nigdy. Głupoty na drogach, kultu TDI, prestiżu starego auta (np. BMW) zamiast nowego auta nie premium z salonu, ładowania gazu do wszystkiego co się rusza. Przenosi się to na inne aspekty naszego życia tak jak dymani jesteśmy gorszą jakością produktów w sklepach bo Biedronka tania jest i dobra a ja ostatnio zostałem nazwany frajerem bo przepłacam przecież za lepszą żywność z Piotra i Pawła czy Kredensu. Widuję w mojej okolicy powszechnie W221 czy inne Jagi które kupują w dyskontach pasztetowe po 3 zł aby jeździć limuzynami.

Patrząc przez pryzmat debili, tak debili, którzy płaczą nad trudnością matury z matematyki którą aby zaliczyć trzeba mieć chyba 30% z banalnych zadań to powiem tylko tyle - będzie gorzej.

Kończąc głupią dyskusję niech każdy sobie zakłada gazora do W140 i udaje pana a ja zobaczył chętnie porównanie kosztów, łącznie z ceną zakupu w porównaniu do Dacii Logan z 0.9 TCE i 1.5 DCI w kontekście przebiegu 150 000 km. Auta tej samej klasy i coś mi się wydaje że to LPG nie wyjdzie jakoś dużo taniej.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Bardzo pieknie zakonczyles ta dyskusje

Rece same skladaja sie do oklaskow..

To wpierdolenie tutaj kultu bmw i kielbas z kredensu to juz absolutne mistrzostwo.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Honada nie jeździsz na LPG więc siedź cicho bo się nie znasz. Znajo się tylko Ci co jeżdżo. Ja na ten przykład mieszkam w budynku więc jutro zakładam biuro architektoniczne i robię konkurencję Ryjasowi.
    Gratulacje! Zdziwiłbym się gdybyś nie mieszkał w budynku.

Cytat Zamieszczone przez Kubus Zobacz posta
    Przenosi się to na inne aspekty naszego życia tak jak dymani jesteśmy gorszą jakością produktów w sklepach bo Biedronka tania jest i dobra a ja ostatnio zostałem nazwany frajerem bo przepłacam przecież za lepszą żywność z Piotra i Pawła czy Kredensu. Widuję w mojej okolicy powszechnie W221 czy inne Jagi które kupują w dyskontach pasztetowe po 3 zł aby jeździć limuzynami.
    Gorszą jakością? Rozumiem, że masz na to jakieś argumenty czy bazujesz wyłącznie na swojej opinii? W tej chwili Biedronka przeistacza z hard dyskontu na coś w rodzaju delikatesów. Lidl już od dawna oferuje produkty tanie i premium. Generalnie to że kupujesz mniej wiecej coś tej samej klasy, ale drożej w Piotrze i Pawle nigdy nie gwarantuje Ci, że kupisz lepszy produkt.

Cytat Zamieszczone przez Kubus Zobacz posta
    Kończąc głupią dyskusję niech każdy sobie zakłada gazora do W140 i udaje pana a ja zobaczył chętnie porównanie kosztów, łącznie z ceną zakupu w porównaniu do Dacii Logan z 0.9 TCE i 1.5 DCI w kontekście przebiegu 150 000 km. Auta tej samej klasy i coś mi się wydaje że to LPG nie wyjdzie jakoś dużo taniej.
    Tą głupią dyskusję wywołały negatywne opinie na temat osób montujących gaz w samochodzie i dość negatywnie nacechowany początek testu.
    "Udawanie pana" jest tak samo debilne jak zaglądanie komuś w bak samochodu, w portfel, do łózka. Niech każdy robi sobie na co ma ochotę. Dopóki nas to bezposrednio nie dotyczy to po kiego drążyć temat?
    Porównań Dacii z LPG i dCI było już wiele w prasie motoryzacyjnej. Gaz zawsze wyjdzie taniej. Ale to dCi oferuje najlepsze osiagi w gamie Dacii i jednocześnie po jakimś czasie potrafi się zwrócić.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Czytam ten wątek i tak się zastanawiam nad jednym zagadnieniem. Co komu do tego co ktoś robi ze swoimi pieniędzmi? Woli jeść pasztetową i mieć Jaguara? Jego sprawa. Woli Dacię - tak samo. Co to kogo obchodzi??? Chce ktoś zagazować auto za milion dolarów - a niech sobie gazuje. LPG jest legalne, podobnie jak Pb, czy ON. Ja tam najchętniej tankowałbym litr za maksimum 20 groszy. I co - jestem z tego powodu zakompleksioną sknerą? Bo byłoby mnie wtedy stać na inne, fajniejsze rzeczy? Tankowanie to konieczność, a nie przyjemność. A niektórzy podchodzą do tego tak jakby mieli się napić denaturatu zamiast whisky. Zresztą to też ich sprawa. Co mnie do tego co kto pije.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Ten wpis honady jest dla mnie akurat jedynym merytorycznym ze wszystkich postow jakie tutaj popelnilismy.

Jakos daje sie jednak czasem wiec sensownie probowac oszacowac skale problemow wywolanych alternatywym zrodlem energii, potraktowac ten aspekt czysto technicznie i wyrazic swoja opinie a nie od razu jak w innych postach sprowadzac dyskusje do poziomu szamba.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez miki2 Zobacz posta
    Czytam ten wątek i tak się zastanawiam nad jednym zagadnieniem. Co komu do tego co ktoś robi ze swoimi pieniędzmi? Woli jeść pasztetową i mieć Jaguara? Jego sprawa. Woli Dacię - tak samo. Co to kogo obchodzi??? Chce ktoś zagazować auto za milion dolarów - a niech sobie gazuje. LPG jest legalne, podobnie jak Pb, czy ON. Ja tam najchętniej tankowałbym litr za maksimum 20 groszy. I co - jestem z tego powodu zakompleksioną sknerą? Bo byłoby mnie wtedy stać na inne, fajniejsze rzeczy? Tankowanie to konieczność, a nie przyjemność. A niektórzy podchodzą do tego tak jakby mieli się napić denaturatu zamiast whisky. Zresztą to też ich sprawa. Co mnie do tego co kto pije.
    Czapki z głów, wreszcie głos rozsądku w tym temacie!
    Podpisuję się pod każdym słowem.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Ryjas, podałem przykład odnośnie jedzenia - nie będę tego tu wyjaśniał i robił większego bagna i OT.

Honada podał przykład V12 które samo w sobie jest drogie w eksploatacji, nawet na benzynie.

Odnośnie testu.

Średnie spalanie 301 1.6 LPG wg AG.pl = 8,8 litrów gazu + pewnie wyjdzie z 1 litr paliwa uśredniając przez cały rok na 100 km.

Średnie spalanie 301 1.6 HD wg AG.pl = 5,0 ropy.

Koszty odpowiednio to więc
    - 8,8 * 2,52 + 1 * 5,38 = 27,5
    - 5,0 * 5,35 = 26,75

Koszty samego paliwa więc takie same. Benzyna szybsza wg licznika, dieslem wygodniej przez moment. Jak auto na gwarancji np na 4 lata to diesle IMO wygodniejszy. Większy zasięg, bagażnik itp. Jak ktoś chce jeździć jeszcze taniej to IMO Dacia lepsza a jakościowo nie gorsza.

IMO w przypadku 301 gaz średnio opłacalny przy różnych alternatywach w postaci diesla czy Dacii.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

normalny post! jednak da sie..

a owszem te dci ki sa calkiem fajne zwlaszcza, ze naprawde mala spalaja i teraz podobno w koncu sa niezawodne.

i dlatego m.in. dopytywalem kolegi kupujacego Lodgy, czy aby na pewno nie chcial zainwestowac w dci ka skoro gwarancje mogl miec na 4 latka a sam byl zachwycony na testowej jak dci jezdzi. A finalnie pozostal przy zwyklej najprostszej benzynie (nie LPG bo miejsce by mu zjadla i boi sie problemow )

Uprawnienia umieszczania postów