Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 16 12345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 155

Wątek: Kupno skutera 125 ccm - zmiany w kodeksie drogowym.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie Kupno skutera 125 ccm - zmiany w kodeksie drogowym.

Witam

Nasi kochani parlamentarzyści są na najlepszej drodze do rzucenia narodowi kilograma kiełbasy przed nadchodzącymi wyborami W końcu na wzór innych krajów UE będziemy mogli jeździć lekkimi motocyklami z prawkiem jazdy kategorii B (do 125 ccm, automatyczna przekładnia, moc ograniczona do 11 KW i prawko B trzeba mieć minimum 3 lata). Zdaję sobie sprawę, że przepisy wejdą w życie najprawdopodobniej dopiero na początku 2015r., ale postanowiłem że takowy jednoślad zakupie już na lato/jesień 2014, gdyż najprawdopodobniej ceny używanych jednośladów tego typu poszybują w górę gdy sprawa w 100% się wyjaśni (obecnie jest ich mało, bo polak albo śmiga motorowerkiem albo Suzuki GSXr1000 ). Najwyżej trochę postoi w garażu, zanim będzie można nim jeździć na legalu.

Pomysł ma głównie na uwadze aspekt ekonomiczny. Dojeżdżanie do roboty spalając 3 litry/100km zamiast 7. Załóżmy że da się tak dojeżdżać przez 7-8 miesięcy w roku (na zimowe jazdy się nie dam, nie jestem hardcorem ), przełoży się to na jakieś wymierne oszczędności, a i dzięki temu samochód będzie można zmienić na coś wybranego sercem, nie rozumem

Wiem że to nie jest forum jednośladowe ale może znajdzie się ktoś z jako takim pojęciem w temacie (dlatego też temat otwieram w offtopie). Budżet powiedzmy do 5 tysięcy złotych. Jako że jestem dość sporawy nie chciałbym czegoś pokroju Yamahy Aerox 125. Raczej coś większego, z owiewkami a i miło by było żeby bez spiny i w miarę wygodnie dało się jechać z pasażerem. Miło byłoby gdyby jakoś sensownie zbierał się ze świateł i żeby vmax był przynajmniej 110 km/h (musi jechać na trasie z prędkością 90km/h nie katując silnika - żeby TIR'y mnie nie wyprzedzały ) Głównym zadaniem jednośladu będzie droga do pracy i z powrotem - 7 km miasta i 5 km drogi krajowej w jedną stronę. Musi być miejsce by schować kask pod siedzeniem. No i poza tym wiadomo - niezawodny i ekonomiczny.

Jak już wspomniałem nie mam zielonego pojęcia w temacie. Myślałem o czymś sprawdzonej marki np. Suzuki Burgmanie 125, lub Yamasze Xmax 125. Czy lepiej coś nowszego marki koreańsko/chińsko/bliżej nieokreślonej? Jeżeli ktoś ma jakieś pojęcie w temacie bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że zdecydowanie coś firmowego, ewentualnie Kymco z nowych, ale to już raczej przekroczy budżet. Te przykłady które podałeś moim zdaniem trafne

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

Też się zastanawiam, robiłem rozeznanie i poza Burgmanem i Xmaxem myślę jeszcze o Kymco - jakosciowo jest ok a nowy idzie dostać za okolice 6-7 tys.
    Niestety vmax w 125-tkach wyjdzie MAX 110-120 km/h. Z bólami bujnie się może mocniej ale to już katowanie motoru.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Panowie jazda na wc to żadna przyjemność... Nie wiem skąd u was takie masochistyczne myśli. Lepiej zrobić kat A i kupić lekkie moto, które będzie się dobrze sprawować w mieście.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Nie jestem jedyny. Jak wymyślę gdzie mógłbym to trzymać (pod blokiem to nie bardzo) to bardzo poważnie do tego podejdę.

Awatar joker5513
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pyra666 Zobacz posta
    Panowie jazda na wc to żadna przyjemność... Nie wiem skąd u was takie masochistyczne myśli. Lepiej zrobić kat A i kupić lekkie moto, które będzie się dobrze sprawować w mieście.
    No niestety zapis w nowych przepisach wyraźnie mówi o automatycznej skrzyni biegów, czyli wybór automatycznie ograniczony do skuterów. A zrobienie kategorii A2 to obecnie nie takie chop siup. Slalomy i "ósemki" z jakąś minimalną średnią prędkością..... Dobrze że kursu trialu motocyklowego nie ma.... Poza tym skuter jest jednak wygodniejszy, chroni nogi przed wodą z kałuż,i daje lepszą ochronę przed wiatrem. To nie ma być sprzęt dający nie wiem jaką frajdę z jazdy,tylko ekonomiczny wół roboczy.

Driver - mi nie chodzi o to żeby to nie wiem jak zapierdzielało. Wystarczy mi utrzymywanie podróżnej prędkości na poziomie 90-100km/h, bez wyciskania ostatnich soków z silnika. Tyle żeby ciężarówki mnie nie wyprzedzały

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

wrzuć sobie w youtube hasło typu burgman 125 vmax i zobacz jak to się rozpędza powyżej 80 km/h.
    90-100 to już dla tej pojemności prędkości rzędu 170-180 dla Twojego Clio

Poczytałem trochę i można porzeźbić - zmienić cylinder na 150-tkę (podobno niewykrywalne gołym okiem) i mięć pod butem te 20 km/h więcej. Tylko zaczynamy już kombinowanie...

Ja myślę o dalszych trasach - 30 km w jedną stronę. W godzinach szczytu są spore korki a teraz często się bujam w tą i z powrotem...

Awatar joker5513
    Auto

Domyślnie

Youtuba już przestudiowałem W aspekcie dynamiki najlepiej wypada Xmax 125 - z bólem dobija do 120-125 ale myślę że przy stówce będzie się zachowywać poprawnie 30 kilometrów to już trochę daleko na taki skuterek - chyba że większość dystansu to Warszawskie korki - wtedy zamiast 1,5 godziny na przejazd zejdziesz do 40 minut

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Widzę, że nie tylko ja poważnie rozważam dorzucenie do floty dwóch kółek. Osiągi silniczków 125 nie powalają na kolana, ale to wciąż dużo lepsza propozycja niż wyjące i ledwo toczące się pięćdziesiątki. Po mieście można spokojnie ganiać, z parkingiem nie ma problemów, koszty utrzymania na niskim poziomie... Wydaje mi się, że warto zaryzykować
    Drive tastefully!

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

droga nie taka straszna - trzeba się przebić przez miasto a potem przez korki na wylotówce, pogonić te 90-100 na kawałku dwupasmówki i znowu sie jedzie 60-80.
    samochodem jadę minimum godzinę, jak się przytka to i półtorej.
    ja patrze na nowe sprzęty i na pewno suzuki / yamaha mają ceny abstrakcyjne względem kymco. Za 1 suzuki mozna kupic 3 sztuki kymco!
    ta stowka to generalnie jeszcze pytanie jaka - licznikowa skutera czy faktyczna bo tiry maja skalibrowane ograniczniki na 90-95 rzeczywiste. Gdzies w komentarzu jakims na youtube ktos pisal, ze przy tych predkosciach przeklamanie jest rzedu 15% czyli musialbys trzymac ok 110 licznikowe aby tir CI na tylku nie jechal...
    przykładowo: http://otomoto.pl/kymco-like-125-sku...-M3978235.html

MCL ryzyko bedzie tylko w bujaniu sie tym do czasu wejscia w zycie nowych przepisow

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów