Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 55

Wątek: LPG?

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Poczekaj jak zrobisz ze 100 k km, jaka wtedy będzie kondycja silnika.
    Ale remont silnika(w sensie głowicy) to jest normalna rzecz(nie po 100k, ale po 200-250 jak najbardziej), jak na gazie oszczedzasz po 250 zł na 1000km to już po ośmiu tysiącach przejechanych masz w skarpecie odłożone na remoncik

ja ostatnio wale po 5000km miesięcznie i jakbym miał zalewać benzynę to bym musiał jeść suchy chleb

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    A to nie był W124 z mechanicznym wtryskiem?
    U mnie w W202 po ciut ponad 200 000 km na LPG było ok, wystarczało przestrzegać zaleceń serwisowych, tylko listwa wtryskowa padła. Tam była instalacja BRC, nie pamiętam jaki model.
    W PT też BRC sekwencyjne i po ~ 90 000 km i przestrzeganiu zaleceń też jest ok.
    W sumie to ojciec zakładał instalację do Poloneza Caro GLI w latach 90tych i zrobił na niej ponad 150 000 km bez remontu i wiem, że po sprzedaży też dalej jeździł dopóki go właścicielka nie rozbiła.
    Odpowiedź mocno spóźniona - w moim miałem 2.0 benzynę z gaźnikiem i prostą instalacją mieszalnikową.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Gaz tylko do zapalniczek.
    Nawet porządne zapalniczki są na gaz!
    Jeszcze nikt nie wynalazł bardziej ekonomicznego zasilania aut osobowych jak LPG. Przynajmniej w Polsce ta teoria ma potwierdzenie.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Ja też nie wyobrażam sobie innego zasilania niż na LPG. Wiąże się to z pewnymi niedogodnościami, ale mina przy dystrybutorze wynagradza wszystko.
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Domyślnie

Jak Ci się Tesla popsuje, to wspomnisz stare czasy " ehhh jak dobrze z tą dwumasa było "

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez krystianhapa2 Zobacz posta
    Moim zdaniem obecnie nie opłaca się instalować LPG. Wyższe zużycie silnika wyjdzie na to samo, co ropa czy benzyna. Chyba, że chcesz mieć tę samą furę przez 10-15 lat, bo dopiero wtedy LPG wyjdzie na zero.
    Dawno takich bzdur nie czytałem. Słówko "lat" trzeba zastąpić "tyś km", wtedy to zdanie będzie prawdziwe. Od zawsze się opłacało i nadal będzie opłacało się montowanie LPG. Nieważne do jakiego auta.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez krystianhapa2 Zobacz posta
    Moim zdaniem obecnie nie opłaca się instalować LPG. Wyższe zużycie silnika wyjdzie na to samo, co ropa czy benzyna. Chyba, że chcesz mieć tę samą furę przez 10-15 lat, bo dopiero wtedy LPG wyjdzie na zero.

Ja czekam aż tesla się rozpowszechni w Polsce, to będzie to. Cichy i bezzapachowy samochód. Chyba, że podrożeje prąd (podrożeje, bo podrożeje transport prądu, bo prąd podrożeje...)
    Proponuję skorzystać z jednego z wielu kalkulatorów LPG, które znajdują się w internecie. Ze wszystkich wynika, że to właśnie teraz jest najlepszy okres do montażu LPG.
    Tak jak Agent napisał, tego nie liczy się w latach tylko tyś kilometrów.
    Bardzo mocno uśredniając, jeśli robisz małym autem około 20-25 tys kilometrów rocznie, instalacja sekwencyjna zwróci Ci się po pół roku (licząc koszty LPG do Benzyny).
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Auto
    Renault

Domyślnie

im więcej jeździsz tym oszczędności większe i zwrot inwestycji szybszy. Znajomy np śmiga fabią z instalacją BRC i jest zadowolony. Przeglądy robi co 15 tysięcy km. Oprócz tego to tylko tankuje i się cieszy że taniej jeździ.

Auto
    Toyota Yaris

Domyślnie

Nigdy nie rozumiałem przeciwników LPG i komentarzy typu "Gaz tylko do zapalniczek", które świadczą tylko o ignorancji... Jeśli ktoś szuka oszczędności to chwała jemu, nie ma nic złego w tym, sam jestem zwolennikiem gazowania samochodów.

Domyślnie

Również tak uważam, po co przepłacać, wydawać tony pieniędzy na benzynę. Oszczędzanie to nic złego. Zauważyłem że nawet spedycja międzynarodowa coraz częściej próbuje oszczędzać, zakładając lpg do diesla. Rozumiem że kiedyś instalacje były nie najlepsze, często coś się psuło ale teraz? Niektóre auta nawet lepiej pracują na gazie

Uprawnienia umieszczania postów