Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: -/+20 000 dla rodziny

Domyślnie -/+20 000 dla rodziny

Witam serdecznie.
    Samochód dla rodziny 2+1 za 8 miesięcy 2+2

Aktualnie mamy fiata brava 1.2 2000r auto dobre ale czas na zmiany.
    Oczekiwania: wyższy komfort jazdy, klimatyzacja, większy bagażnik (we fiacie półka cały czas zdjęta ze względu na duży wózek), bezawaryjny jak fiat, benzyna.

Budżet -/+20 tyś zł

Auta typu kombi odpadają, kompakty mogą być jeśli wózek wejdzie z założoną półką.
    Robimy głównie krótkie trasy od 4 do 6 km, czasami wyjazd w góry dlatego benzyna najlepiej z gazem, proste silniki dobre pod lpg. Auto jak najmłodsze co najmniej od 2005

Propozycje:
    ford mondeo mk3
    renault laguna
    peugeot 407 ( mały bagażnik według danych technicznych )
    mazda 6

Co polecacie drodzy użytkownicy forum? Jakieś inne auta? Otwarty na propozycje. Jakie silniki ?

Pozdrawiam Łukasz.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Polecam Fiata Cromę. Jest to co prawda kombi ale nietypowe. W dodatku Fiat Nie wspomniałeś nic o silnikach.

Generalnie każdy z tych samochdów, które podałeś ma wady. Ford Modeo rdzewieje, podobnie jak Mazda 6. Laga to królowa lawet i właściwie tylko z silnikiem benzynowym jej kupno ma sens. Peugeot ma micry bagaznik, więc jeśli już rozważać to kombiaka.

Sam myślę nad Cromą

A jeśli kompakty, to przy rodzinie 2+2 brałbym raczej pod uwagę krótkie minivany. Xsara Picasso (ok. 15 tys i masz nietuzinkowy pojazd), C4 Picasso (trudno kupić coś dobrego za 20 tys), Scenic, C-Max (cenowo świetna oferta) ew. Altea (uwaga na diesla 2,0 TDI), Toledo
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Ja bym poszukał laguny II, za taką kwotę powinieneś wyrwać 2.0 benzynę po lifcie, która dobrze nadaję się do zagazowania.

Auto
    Opel Vectra B 1.6 automat, VW Caddy 1.6tdi

Domyślnie

Ja bym polecił Citroena C5. Bardzo duże, komfortowe rodzinne auto. Miałem parę razy okazję nim pojeździć egzemplarzem kolegi jako kierowca i pasażer, i zrobił na mnie wrażenia mega komfortowej kanapy, która motywuje człowieka do dostojniej jazdy. Ma akurat 2.0 benzynę, lpg z automatem z 2001 roku ( chyba) od jakiś 5 lat i dalej jeździ i jest zadowolony.

Za 20k zł bez problemu znajdzie się zadbany egzemplarz z silnikiem benzynowym.

Tutaj przykładowy egzemplarz http://otomoto.pl/citroen-c5-pierwsz...C33239591.html

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Zdefiniuj "bezawaryjny jak fiat".
    Mój ojciec ma (jeszcze) Brave 1.6 z 1997 roku w aucie jest 3-ci silnik (300k km ma buda), rdzy więcej niż blachy, wnętrze zmasakrowane. Auto od nowości u niego, bez żadnej stłuczki... Dbane bardzo.
    Z rodzinnych doświadczeń rzeczoną bezawaryjność spełni absolutnie każde auto.

Domyślnie

Witam.
    Fiat croma, dla mnie ok dla zony za nic w świecie
    ;-) musi być sedan lub liftback, oraz kompakty. Coś co przypomina lub jest kombi czy van odpada i nie dam rady przekonać żony do tego bo już próbowałem przekonać ja do skody octavi II FL kombi od brata i nie dało rady i nie ważne była cena wyposażenie utrzymanie itp.

renault laguna 2.0 benzyna po lifcie taką polecają na forach czyli po 2005r. I takową myślę szukać

C5 nic a nic mi się nie podoba.

Fiat brava 1.2 82 km z 2000r. Od 3 lat u nas kupiony od 4 właściciela( można powiedzieć znajomego) teraz ma 140k i poza tym żę zaczyna rdza wychodzić to (od 3 lat niegarażowane) fajne auto, do spokojnej jazdy, które ma swoje wady np. przyciski od elektrycznie opuszczanych szyb masakra.

Rozumiem ze nie ma aut idealnych, tak jak napisał „Ryjas* ” i w 100% się z nim zgadzam ale jeździć czymś trzeba,
    dlatego benzyna i gaz bo w miarę ekonomiczne i bardziej wytrzymałe niż diesel na 4 km stop 6 km stop 5 km stop itd. a takie robimy drogi,

dlatego też auta z końca swoich lat produkcji po liftach bo powinny być w miarę dopracowane,

Wymieniłem te kilka aut bo są to według mnie dobre opcje, przed zakupem każdym z tych aut się przejedziemy zobaczymy jak się w nich czujemy, a decyzja ostateczna głownie będzie zależeć od stanu auta, ale nie jedynie.

Pozdrawiam

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez abadoniusz Zobacz posta
    Witam.
    Fiat croma, dla mnie ok dla zony za nic w świecie
    Co te baby... znajomego żona też nie chciała za nic w świecie kombiaka! Ani Borze mój żeby ją przekonać, nie i koniec. Kupili hatchbacka. Teraz marudzi, że za małe i że nie może się zmieścić i przydałby się większy bagażnik.

Octavia I albo II 1.6 + LPG. Demonem prędkości nie jest, najnowszy design to też nie, ale sprawdzone, porządne i bezawaryjne auto. Z gazem stosunkowo tanie w utrzymaniu.

Przy nagięciu budżetu + ok. 5 tys. da się znaleźć Jettę MK5 z 1.6 MPI. Silnik ten sam co Octavia, zawieszenie trochę bardziej skomplikowane, ale auto przestronne, ze sporym bagażnikiem. Fajna opcja dla rodziny.

Auto
    Opel Astra II 1.6 8V + gaz

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez abadoniusz Zobacz posta
    Witam serdecznie.
    Samochód dla rodziny 2+1 za 8 miesięcy 2+2

Aktualnie mamy fiata brava 1.2 2000r auto dobre ale czas na zmiany.
    Oczekiwania: wyższy komfort jazdy, klimatyzacja, większy bagażnik (we fiacie półka cały czas zdjęta ze względu na duży wózek), bezawaryjny jak fiat, benzyna.

Budżet -/+20 tyś zł

Auta typu kombi odpadają, kompakty mogą być jeśli wózek wejdzie z założoną półką.
    Robimy głównie krótkie trasy od 4 do 6 km, czasami wyjazd w góry dlatego benzyna najlepiej z gazem, proste silniki dobre pod lpg. Auto jak najmłodsze co najmniej od 2005

Propozycje:
    ford mondeo mk3
    renault laguna
    peugeot 407 ( mały bagażnik według danych technicznych )
    mazda 6

Co polecacie drodzy użytkownicy forum? Jakieś inne auta? Otwarty na propozycje. Jakie silniki ?

Pozdrawiam Łukasz.

Witaj Łukasz. Myślę, że w parametrach które Cię interesują mógłbyś znaleźć ładną Vectrę z około 2005/2006 roku (w 2006 roku był lifting, najłatwiej poznać po lampach z przodu). Bardzo pojemny samochód i mniej awaryjny od Lagun. Nie ma też raczej problemu z korozją. Samochód jest bardzo bezpieczny: 8 poduszek, ESP, aktywne zagłówki... Do wyboru sedan lub liftback (tzw GTS)
    Tutaj przykład: http://otomoto.pl/opel-vectra-gts-1-...C33000137.html

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba;603479[...

Przy nagięciu budżetu + ok. 5 tys. da się znaleźć Jettę MK5 z 1.6 MPI. Silnik ten sam co Octavia, zawieszenie trochę bardziej skomplikowane, ale auto przestronne, ze sporym bagażnikiem. Fajna opcja dla rodziny.
    A zawieszenie w Jetcie mk5 to czym się różni od Octavii II..?
    Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Nastawami

A tak na poważnie, jak to pisałem to myślałem o Octavii I, wtedy sprzedawanej pod nazwą "Octavia Tour".

Uprawnienia umieszczania postów