Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Diesel na lat kilka, planowane spore przebiegi.

Awatar el_krzysztof
    Auto
    BMW Z4M

Domyślnie Diesel na lat kilka, planowane spore przebiegi.

Witam

Obecnie jednym z aut ktore uzytkuje jest Ford Focus II MK2 FL 2.0 TDCI. Dziennie pokonuje nim srednio 90 km (okolo 33000 km rocznie), glownie po autostradach i bezkorkowych drogach Obecny stan licznika to 160 000. Poki co sprawuje sie bez zarzutu jednak mam pewne obawy co do jego dlugowiecznosci. Z tego co wujek google podpowiada, silnik moze zaczac sie sypac po przekroczeniu 190-220 tysiecy kilometrow, lub utrzymanie go w przyzwoitym stanie moze wiazac sie ze znacznymi kosztami. Wolalbym pozbyc sie tykajacej bomby na czas

Jesli jestem w bledzie to prosze mnie z niego wyprowadzic Jesli nie, prosze o pomoc w szukaniu alternatywy.

Wymagania:
    -aby teoretycznie nie mialo problemu osiagnac przebieg rzedu 300-350 kkm;
    -kombi;
    -diesel;
    -moc conajmniej 110 KM;
    -wysoka bezawaryjnosc - nawet kosztem wyzszej ceny auta (koszty serwisu - za sprawa drogiej roboczogodziny - w kraju w ktorym mieszkam sa absurdalnie wysokie).

Jedno auto szczegolnie przyciagnelo moja uwage. Audi A4 B7 1.9 TDI 115 KM (rocznik np. 2008 - koncowka produkcji jak mniemam). Czy to wciaz ten poczciwy pancerny diesel?

Dziekuje z gory za pomoc

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Weź coś z 2.0dCi pod maską np. Megane, Lagunę w manualu - wersja 150KM tego silnika nie jest szczególnie wysilona i jak można przeczytać i zasłyszeć: po prostu jeździ. Ewentualnie 1.9/2.0 multijet - fiat bravo, croma, może AR159?

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

JTD w koncernie Fiata osiagaja bez problemu przebiegi rzedu 350k km i co jak co ale to najlepszy element tych aut, TDI zostaje w tyle, co do reszty nie wiem bo nie mialem stycznosci, wiec dalej nie polecam.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Jeżeli silnik ma się sypać w okolicach 200 kkm, a jeżdżny byl po autostradach a nie w mieście, to musi być jeden z najgorszych silników w historii...
    Z tego co mi wiadomo, najlepsze jednostki to 2.0 dCi, 1.9 multijet oraz 2.0 HDi. Wybór aut i marek z tymi silnikami jest ogromny.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar el_krzysztof
    Auto
    BMW Z4M

Domyślnie

2.0 HDI to dokladnie ten sam silnik ktory mam w Fordzie. Az taka maja dobra opinie? Moze jednak warto byloby pozostac przy tym Focusie. Auto znam, posiadam od dluzszego czasu. Moze po prostu z przymruzeniem oka traktowac wypowiedzi o tym, ze przy przebiegu 200kkm to juz polowe osprzetu trzeba bedzie wymienic... Drobne naprawy mnie nie przerazaja, obawiam sie tylko czy auto nie zamieni sie w skarbonke za jakis czas.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Dla 2,0 HDI taki przebieg przy którym wymian wymagać mogą drogie elementy osprzętu w większych ilościach to 350-400 000 km, widzę to po autach sprowadzanych przez znajomego handlarza bo zazwyczaj wtedy niemcy/francuzi pozbywają się ich z powodu usterek mechanicznych które u nas notabene można niedrogo usunąć.
    Jak ktoś kupuje standardowo cofnięty z 300 000 km na 160-180 to rzeczywiście może mu przypaść na ~200 000 km.
    IMO nie ma sensu sprzedawać Focusa jeśli jesteś pewny jego historii.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Jtd najlepsze? Od kiedy? W domu były 2 auta z jtdm, teraz zostało jedno. Oba miały problemy z egr, w jednym juz przy 30tys. Dodatkowo padające alternatory, turbo i wtryski obowiązkowo do regeneracji przy 250 tys km. Auto z przebiegiem 250tys poszło w ludzi bo silnik był juz w słabym stanie, do roboty była dwumasa, turbo i lejace wtryski. Kultura pracy gorsza niz 1.9 tdi. Ogólnie 1.9 jtdm i tdi to typowe sredniaki z mniejszymi lub większymi problemami. Polecam 2.0 dci i tdi cr. Silniki praktycznie bezproblemowe. Z 2.0 dci 150 km idzie kupić lage iii która bardzo dobrze się nadaje do latania po autostradach

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Mercedes W124 300D. Spełnia wszystkie wymagania.

Domyślnie

Bierz Lagunę w 2.0 dCi Bardzo fajnym autem byłoby jeszcze Volvo v50/v70 z silnikiem D5, ale niestety ciężko będzie w tych pieniądzach znaleźć dobry egzemplarz.

Auto
    -

Domyślnie

Jeżeli stanu Focusa jesteś pewny (masz od nowości ?) to zamiana tego samochodu jest bez sensu. Za 40tyś. samochodu z mniejszym przebiegiem raczej nie kupisz.

Uprawnienia umieszczania postów