Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 13 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 122

Wątek: Mazda 6 2.2 SKYACTIV-D SkyPASSION

Domyślnie Mazda 6 2.2 SKYACTIV-D SkyPASSION

Mazda 6 2.2 SKYACTIV-D SkyPASSION - Znajdź we mnie wady

"Najładniejsza z dopracowanych, najlepsza wśród ciekawych stylistycznie - z jednej, czy z drugiej strony patrząc, będziemy bliscy prawdy. Mazda wykonała kawał dobrej roboty, stawiając, obok praktyczności, ekonomii i jakości, na wrażenia z jazdy i świetną stylistykę zewnętrzną" - Dominik Kopyciński

Fotogaleria: 30 zdjęć

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

To prawda - "szóstka" prezentuje się rewelacyjnie i faktycznie chyba tylko wspomniana słusznie Alfa 159 może z nią konkurować, jeśli idzie o ten segment. Kolor istotnie dobrany znakomicie.
    Wnętrze również bardzo mi leży, miałem sposobność w nim siedzieć, przyjrzeć mu się, podotykać, przymierzyć i uważam, że jest świetne, nawet jeśli nie tak efektowne, jak karoseria. A zegarek? Jak dla mnie lepszy niż 95% jakichś tam niby-stylowych analogów.

Wierzę, że ten diesel jest najdynamiczniejszą propozycją do Mazdy, ale ja osobiście - nie patrząc na kasę - zdecydowałbym się raczej na benzynę 2.5 z automatem, wówczas brakowałoby mi tylko AWD. Że byłaby wówczas cięższa? I co z tego, rezerwa w masie jest No, i felgi bym przynajmniej o rozmiar zmniejszył, bo 19-tki to raczej przesada, niepotrzebne efekciarstwo.

Co ciekawe, znów ani wzmianki o wyciszeniu. Czyżby jednak niektórzy forumowicze byli po prostu przeczuleni bądź zasugerowali się nietrafną opinią innych?

Domyślnie

Może tym razem diesel zagłuszał szum powietrza wokół lusterek?

Auto
    Astra GTC

Domyślnie

" Przekręcam kluczyk do oporu ".... W dieslowskiej Skypassion nie ma guzika do odpalania motoru ?

Domyślnie

Pewnie, że jest, tylko Dominik o nim zapomniał. W imieniu autora dziękuję za przypomnienie.

P.S. W końcu tytuł testu zachęca...

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

No to pozostaje tylko wytłumaczyć się... zmęczeniem
    Dzięki za wyłapanie błędu, oczywiście racja, co zresztą widać na zdjęciach.

Co do wyciszenia:
    Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    A zegarek? Jak dla mnie lepszy niż 95% jakichś tam niby-stylowych analogów.
    Tutaj akurat powiem, że zdecydowanie wolę np. analoga w Lexie IS. Obiektywnie, bo subiektywnie - wolałbym, żeby nie było żadnego. Aczkolwiek tak jak mówię, ten w Lexusie jest bardzo fajny.

Wierzę, że ten diesel jest najdynamiczniejszą propozycją do Mazdy, ale ja osobiście - nie patrząc na kasę - zdecydowałbym się raczej na benzynę 2.5 z automatem, wówczas brakowałoby mi tylko AWD. Że byłaby wówczas cięższa? I co z tego, rezerwa w masie jest
    Prawda, z benzynką 2,5 litra byłoby ciekawie.

No, i felgi bym przynajmniej o rozmiar zmniejszył, bo 19-tki to raczej przesada, niepotrzebne efekciarstwo.
    Zdecydowanie nie jestem fanem przesadnie dużych kół i tutaj się nie zgodzę - dla mnie 19-stki są idealne!
    Mniejszych o cal w konfiguratorze nie ma, mogą być za 17-stki, wg mnie już wyraźnie za małe optycznie. Możliwe, że znajdą się jakieś 18-stki w katalogu akcesoriów.

Co ciekawe, znów ani wzmianki o wyciszeniu. Czyżby jednak niektórzy forumowicze byli po prostu przeczuleni bądź zasugerowali się nietrafną opinią innych?
    Mogą mieć rację. Dla mnie było wystarczająco cicho, ale jestem raczej osobą, która rzadko narzeka na złe wyciszenie.
    Żadną z Mazd nie zrobiłem też dłuższej trasy. Może przy większej monotonii odczułbym jakiś dyskomfort.

Auto
    Astra GTC

Domyślnie

Dość często spotykam się z opinią, że zwraca uwagę we wnętrzu dużej Mazdy nieproporcjonalnie mały ekran dotykowy. Najmniejszy w klasie. ( Insignia - 8 cali np. )

Awatar Royallith
    Auto
    Fiat Punto Evo 1.4 8V

Domyślnie

Nie powiedziałbym, że Mazda ma wysoką cenę. Na dobrą sprawę żeby skonfigurować Superba do podobnego poziomu trzeba będzie wydać nie mniejszą sumę

Co do wypowiedzi Pinka i silnika 2.5: doskonały wybór do tego samochodu. Prawie 200 koni naprawdę daje radę, nawet przy niskich obrotach. W trasie potrafi zadowolić się nawet 6 litrami benzyny, a do spalania powyżej 9 ciężko sprowokować go...w ogóle. Czasem odnoszę wrażenie, że to wręcz jakaś magia i moim zdaniem w kwestii ekonomiki bije na głowę konstrukcje TFSI. Jest bardzo dobrą alternatywą dla 2.2D i sam osobiście nie znajdowałbym mocniejszych przesłanek do zakupu diesla zamiast 2.5.

EDIT:
    Świetna kolorystyka pierwszy zdjęć! Soul red doskonale prezentuje się na tle jasno-szarym
    Ostatnio edytowane przez Royallith ; 09-06-2014 o 23:16
    Bez Mazdy nie ma jazdy!

Auto
    D-4D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Di Kej Zobacz posta
    Mogą mieć rację. Dla mnie było wystarczająco cicho, ale jestem raczej osobą, która rzadko narzeka na złe wyciszenie.
    Żadną z Mazd nie zrobiłem też dłuższej trasy. Może przy większej monotonii odczułbym jakiś dyskomfort.
    W Mazdach problem z wyciszeniem rozbija się nie o hałas silnika (bo ten jest dobrze wyciszony), a szumy powietrza podczas jazdy z prędkościami autostradowymi. I wtedy robi się głośniej. Więc jak ktoś nie jeździ w dłuższe trasy drogami szybkiego ruchu to wyciszenie w Mazdach (nie tylko w szóstce) będzie wystarczające.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Sliczne auto, trzeba przyznac, ze odwraca glowe.

Podobnie CX-5, ktora niestety u mnie odpadla przez wyciszenie (szum od lusterek slyszalny juz od 110 km/h, przy 140 km/h bardzo wyrazny).

Strasznie jestem ciekaw, czy w 6tce jest lepiej przy predkosciach rzedu 150-160 km/h.
    Moze wypowie sie ktos z wlascicieli?

Uprawnienia umieszczania postów