Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 122

Wątek: Mazda 6 2.2 SKYACTIV-D SkyPASSION

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

no cóż Twoja teoria raczej nie ma zastosowania do tych przypadków

"problem" z łańcuchem słychać głównie przy odpalaniu samochodu - de facto gazu nawet nie zdążysz wcisnąć - zresztą dźwięk jest taki, że mam ochotę od razu go zgasić, a nie cisnąć :P

po prostu d..py dał VAG - podobno najpierw miała to być kwestia materiałów zastosowanych w łańcuchu - to było pewnie łatwe do poprawy - natomiast chyba jednak nie pomogło w 100% skoro problemy są nadal

Poza tym po wymianie gwarancyjnej w moim aucie ewidentnie zmienili oprogramowanie silnika - jeździ wolniej i więcej spala

Nie ma co tu bronić - spieprzyli sprawę i tyle, może teraz w nowych tsi będzie lepiej

Domyślnie

Ja nie bronię. Zastanawiam się nad przyczynami. No i wiesz... Jeśli jest wadliwa partia to awarii powinno być więcej. W moim TSI przez prawie 150kkm nic się nie wydarzyło (żaden przebieg, ale zawsze). Ale za to żre olej

Domyślnie

DamianSmigielski - zawsze można znaleźć wytłumaczenie dla fatalnej jakości materiałów i miernoty inżynierów. Może Twoje doświadczenie podpowie nam jaki wpływ na TSI ma pogoda albo wąs kierowcy?

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Wątek o przepięknym samochodzie jakim niewątpliwie jest Mazda 6 został fantastycznie zepsuty przez inżynierów firm należących do VAG. A może bardziej przez użytkowników forum, którzy w każdym praktycznie wątku muszą poruszać temat problemów VAG-a.

Dla mnie Mazda 6 to jedno z najpiękniejszych aut na naszych drogach. Zawsze się odwrócę - jest po prostu fantastyczna. Pretensje mam za to do naszego ustawodawcy za idiotyczną akcyzę, która rzuca kłody pod nogi potencjalnym kupcom i winduje do idiotycznych granic ceny samochodów z silnikami powyżej 2 litrów.

Domyślnie

Superb chyba już miał poprawioną wersją 2.5 TDI 163 konną, a najgorsza była wersja 150KM. Łańcuchy rozrządu przecież nie są nowością w motoryzacji, a w starszych autach aż tyle problemów z nimi nie ma. Ale przy dzisiejszych silnikach napęd jest bardziej obciążony, ja przypuszczam że największy wpływ na to mają turbosprężarki i charakterystyka -elastyczność przy małych obrotach- uturbionych silników:

Największe obciążenia w silniku powstają podczas próby dynamicznego przyspieszenia z małych obrotów, dawniej łańcuchy były najczęściej montowane w wolnossących benzynach, także żeby auto jechało - trzeba było wejść na obroty. Turbosprężarka pozwala mocno przyspieszyć z niskich obrotów - nieświadomi użytkownicy korzystają z elastyczności i próbują na niskich obrotach wyciskać z silnika siódme poty - wtedy dochodzi do dużych obciążeń na układ korbowo-tłokowy i układ rozrządu, a łancuch powoli się rozciąga i w końcu może przeskoczyć. Ale to tylko moja teoria.

Inna sprawa to po prostu produkowanie bubli, świetnym przykładem jest motor 1.2 12v VAG, obciążenie żadne bo tylko 64KM, wolnossący, a łańcuchy w nich regularnie przeskakują czego sam doświadczyłem. Pomimo prawidłowej eksploatacji samochodu, po 100tys. tłoki przywaliły w zawory. Ale jak widać VW dalej nie nauczył się robić silników na łańcuchu i następne silniki też miały tandedny układ rozrządu.

A o bezawaryjność 6 specjalnie bym się nie obawiał, Mazda miała bardzo niewiele wpadek z silnikami i dotyczyły one raczej tylko diesli. Samo auto prezentuje się rewelacyjnie, silniki ma znakomite, cena wersji SkyPassion uważam że jest dobra. Wg mnie to zdecydowanie nr 1 segmentu D. Obawy tylko budzi koszt serwisu samochodu, jest to nowa konstrukcja i przez co najmniej kilka lat jesteśmy zdani raczej tylko na serwis, nie patrzyłem ale przypusczam że malutko jest zamienników.

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bartam Zobacz posta
    Wiem o tym doskonale, że VAG wprowadza poprawki. W tej chwili jednak musi minąć dla mnie pare lat, żeby okazało się czy poprawki te poszły w dobrym kierunku.
    Czy to tylko poprawki czy już nowe silniki można sobie ocenić tutaj: http://www.cargroup.org/assets/speak...idt_oliver.pdf

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta
    w mojej wypowiedzi było nieco ironii - już ustaliliśmy, że nikt wiarygodnego źródła w postaci tabelek nie przedstawi - chodziło mi bardziej o naiwne podejście niektórych użytkowników dobrze podsumowane w wypowiedzi DJ'a
    Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Fantastyczny... W swojej pierwszej wersji (8 zaworów, rozrząd na łańcuchu) był chyba rekordowo najkrócej produkowanym silnikiem przez VAG. I rozrząd wcale się nie rozlatywał, nic a nic...
    W sporej części nieprawdziwa informacja dobrym podsumowaniem?

Cytat Zamieszczone przez bartam Zobacz posta
    Na Mercedesa mam tezę taką, zwłaszcza jeśli chodzi o rdzę, że zrobili to troche celowo. Przecież nie może być tak, że producent, który produkował wczesniej blachy zabezpieczone na 30 lat, nagle zapomniał jak się to robi. Wydaje mi się że pierwsi własciciele jeździli czesto bardzo długo Mercedesami (za długo dla producenta), bo to były niezniszczalne czołgi. Producent zaczał na tym tracić bo klient mercedesa kupił raz i mu starczał na pół życia.
    http://www.zlomnik.pl/index.php/2014...strukcja-mitu/

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    tog_vw : http://www.autogaleria.pl/forum/show...tkownik%C3%B3w
    zapraszam do lektury, o 1.2 TSI jest tam sporo.
    To ponad 2000 komentarzy. Da się gdzieś znaleźć krótkie podsumowanie?

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Wyniki ankiety wśród użytkowników mogą być krótkim podsumowaniem.
    Tylko 15% w pełni zadowolonych, 55% niezadowolonych.
    Tam w sumie cały czas ktoś opisuje jakiś problem więc ciężko ograniczyć się do konkretnych stron.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

temat o maździe ?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

O Skodzie i VAG jak zawsze.

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    Tam w sumie cały czas ktoś opisuje jakiś problem więc ciężko ograniczyć się do konkretnych stron.
    Użyłem funkcji wyszukiwania i udało mi się znaleźć dwóch forumowiczów, którzy pochwalili się wymianą rozrządu: http://www.autogaleria.pl/forum/show...l=1#post471044, http://www.autogaleria.pl/forum/show...l=1#post471067.

Uprawnienia umieszczania postów