Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Polskie samochody sportowe

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie Polskie samochody sportowe

Z okazji 5000 posta coś z nieco innej beczki. Jakiś czas temu złożyłem zestawienie pod tytułem "Polskie samochody sportowe" (w wielu przypadkach naciągane pod "sportowe" i "polskie"). Temat oczywiście nie został wyczerpany i wkrótce później powstał ciąg dalszy, który stale się powiększa: "Polskie samochody sportowe - część 2".

I tu pytanie do Was - czy znacie jeszcze jakieś inne samochody o sportowym zacięciu od polskich konstruktorów, chowające się gdzieś po garażach albo dzisiaj zupełnie zapomniane? Mowa oczywiście o maszynach o jak największym stopniu oryginalności, a nie ewidentnych replikach czy projektach typy "ktoś wsadził V8 do Malucha albo Syrenki i tyle".

Awatar Royallith
    Auto
    Fiat Punto Evo 1.4 8V

Domyślnie

Bardzo fajna rzecz, brakuje tylko jakichś podpisów co jest czym - bo szczerze mało co jest mi bliżej znane
    Bez Mazdy nie ma jazdy!

Auto
    FWD

Domyślnie

Proponuję się skupić na realnych samochodach, a nie na wizjach z komputera U nas z tego co wiem, chyba samochodu sportowego nigdy nie produkowano(poza Leopardem). Bo co z tego, że miały dobry silnik, jak zawieszenie było seryjne. Nie wiem, chyba we Fiacie Akropolis/Monte coś zmieniono pod tym względem. Syrena Sport tylko wyglądała Sport i tak dalej. Więc jeśli chodzi "o zacięcie sportowe" na prostej, to proponuję PN Caro/Atu 1.4 16v.

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Royallith Zobacz posta
    Bardzo fajna rzecz, brakuje tylko jakichś podpisów co jest czym - bo szczerze mało co jest mi bliżej znane
    A linki do arykułów po co dałem?

Auto
    FWD

Domyślnie

Teraz doczytałem, że duże fiaty Monte/Akro miały obniżone zawieszenie, ciekawe. Monte Carlo zbudowano aż 900 sztuk? Sporo, jak na tamte czasy, można wiedzieć skąd info? Dziwne, bo nie słyszałem, żeby jakiś oryginalny Monte Carlo dotrwał do dziś. Jak ktoś coś wie więcej, to proszę o info.

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

O tych Fiatach, razem ze skanami broszurek jest na przykład tutaj:

http://powrotlegendy.pl/legendarne-a...i-akropolis,53

Awatar Royallith
    Auto
    Fiat Punto Evo 1.4 8V

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ecnelis Zobacz posta
    A linki do arykułów po co dałem?
    A przepraszam, nie zauważyłem

Dziś spotkałem się z takim oto autkiem: Polski Fiat 508 III S, rocznik 1938:

- - - Aktualizacja - - - -

Owszem, jest wymieniony w pierwszym linku RST W545
    Bez Mazdy nie ma jazdy!

Domyślnie

co to jest to czwarte auto w pierwszym poście?

Domyślnie

AP Mozzarto, koncepcyjne auto zbudowane przez firmę AP Concept Cars:

"AP Concept Cars to niewielki zakład z Dąbrowy koło Poznania, trudniący się budową kolekcjonerskich i koncepcyjnych pojazdów na zamówienie. W roku 2009 frima przedstawiła na Poznańskim Spotkaniu Motoryzacyjnym dwa auta: hot-roda oraz widoczne powyżej, nie ukończone jeszcze coupe o nazwie Mozzarto. Auto oparto na szkieletowej, stalowej ramie rurowej i nadwoziu z kompozytów. Do napędu ważącego 900 kilogramów samochodu posłużył 3-litrowy silnik o mocy 295 KM i momencie obrotowym 354 Nm, napędzający koła tylne."
    http://www.autogen.pl/art-50-polskie...-sportowe.html

Domyślnie

Fajne, szkoda że teraz nie za bardzo produkuje się samochody sportowe w Polsce...

Uprawnienia umieszczania postów