Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: 2015 Chevrolet Cruze

Awatar byku123
    Auto
    .

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Ale wracając do dyskusji - tak jak pisze byku, VAG jakoś daje radę na rynku europejskim oferując w jednym segmencie kilka aut pod różnymi markami (przykładowo VW Golf, Skoda Octavia, Seat Leon, Audi A3) i jakoś w tym problemu nie widzą. Szkoda, że GM nie zostawił takiego wyboru europejskiego klientowi, bo ten nowy Cruze całkiem, całkiem ładny...
    Jedyne z czego jest się cieszyć w przypadku polityki Opla, że Astra V będzie produkowana w Gliwicach. A co do Chevroleta, to w ostateczności zostają firmy, które pałają się ściąganiem aut zza oceanu. Pytanie tylko czy w przypadku Cruze'a będzie to opłacalne $$$.

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    No niestety trzeba przyznać rację, że Volkswagen Auto Group ma dobrą politykę swoich marek, chyba jedynie Seat swego czasu z ofertą klonów Altei miał jedynie problemy, do dziś nie rozumiem jak można było oferować jedno auto w kilku wersjach z +/- kilkoma centymetrami różnicy w wymiarach i lekko zmienionymi tylnymi lampami, jedynie Leon był sensowny A co do Chevroleta, czuję że jeszcze wrócą, jak w Opelku pomimo braku koncernowego rywala sprzedaż nadal nie będzie zadowalająca.
    Mnie tam osobiście Altea podchodzi(ła). Najgorsze było Toledo z tej paczki klonów, a gdybym miał się zastanawiać nad zakupem Seata z tamtych czasów to Altea Freetrack byłaby mocnym faworytem. Obawiam się Grey, że Twój optymizm z powrotem Chevroleta jest przesadzony. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki...

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

W roku 2013 sprzedaż Chevroleta wyniosła około 144 000 szt. Takie marki jak Suzuki, Mazda, Honda czy Mitsubishi sprzedały podobne lub mniejsze ilości aut, nie mówiąc o Alfie czy Jeepie, a powodem oficjalnym wycofania Chevy'ego była 'zaskakująco niska sprzedaż', a faktycznym zagrażanie Oplowi, który sprzedał ponad 825 000 aut. Rozumiem że w GM uważają że w tym jak i kolejnych latach sprzedaż Opla wzrośnie o wartość sprzedawanych Chevroletów czyli o około 18 % co najmniej? Wątpię w to szczerze, wiadomo że odpadną koszty z prowadzeniem marki i jej auta były nieco tańsze od Opla, więc ten procent można zbić do mniejszego, ale Chevrolet bądź co bądź ładował kasę do jednego wora i po zsumowaniu z Oplem dawał lepszą pozycję na rynku, sam Opel nie osiągnie takiego wyniku chyba, że podniesie ceny, a jego modele są i już tak przecenione. Większość producentów poza tym notuje spadki na rynku, jedynie marki luksusowe osiągają większe wzrosty. Jeszcze teraz wypuścili tę Corsę, która zakłamują rzeczywistość, że jest zupełnie nowym modelem
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

,Można psioczyć na wycofanie Chevy z rynku (wierzcie mi, mnie to bardzo zabolało). Jednak coś w tej polityce GM. odnośnie ratowania Opla jest. Nie wiem jak w innych salonach, ale w Moim, po wycofaniu Chevroleta, nagle ruszyła sprzedaż starutkiej Zafiry Family, Mokki a nawet zapomnianej Antary.
    Nie są to co prawda liczby które pokrywały by naszą sprzedaż Chevroleta, ale zmiany są widoczne.

PS. Odnośnie nowego Cruze, jak tylko Chevy został wycofany z Europy tek nowy zyskał zdecydowanie azjatyckie kształty. Bardzo przypomina linie modelową Hyundaia.
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

odczepcie się od Altei :P

Sądziłem, że wnętrze nowego cruze bardziej mi się spodoba.
    Pewnie przez kierownicę coś mi w nim nie pasuje. Wolałbym mniej uśmiechniętą, bardziej posępną..pewnie niemiecką :>

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Emenems Zobacz posta
    nagle ruszyła sprzedaż starutkiej Zafiry Family,
    Za niecałe 70 tys. jest to świetna oferta. A auto chyba jednak praktyczniejsze niż Orlando.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar byku123
    Auto
    .

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Za niecałe 70 tys. jest to świetna oferta. A auto chyba jednak praktyczniejsze niż Orlando.
    Zdecydowanie lepsze jest Orlando niż stara Zafira. Nie ta jakość wykończenia.

Emenems to wiadome, ze ruch sie zrobi, skoro klienci GM zostali de facto postawieni pod murem... Ale argument, ze VAG dał rade, a GM nie jest nie do zbicia.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Emenems Zobacz posta
    Nie są to co prawda liczby które pokrywały by naszą sprzedaż Chevroleta, ale zmiany są widoczne.
    Czyli jak na razie nie można powiedzieć, że decyzja GM - przynajmniej jeżeli chodzi o polski rynek była słuszna. Bo wynika z Twojego posta, że sprzedaż ogółem jest jednak niższa po wycofaniu Chevroleta z oferty niż wtedy, gdy Opel i Chevy funkcjonowały razem w salonach.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez byku123 Zobacz posta
    Emenems to wiadome, ze ruch sie zrobi, skoro klienci GM zostali de facto postawieni pod murem... Ale argument, ze VAG dał rade, a GM nie jest nie do zbicia.
    Tylko w przypadku VW i Skody jest bardzo wyważona wewnętrzna konkurencja. Moim zdaniem problemem GM nie jest Chevy, ale Opel... IMHO wypada gorzej od konkurencji i jego potencjalni klienci idą do salonów Forda, VAGa, koreańczyków lub francuzów.
    Ja się bardziej zastanawiam czy Opel nie skończy jak Saab, a ruch GM to po prostu wycofywanie się z rynku EU. Na przestrzeni ostatnich GM sporo marek już "wymazał".
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta
    IMHO wypada gorzej od konkurencji i jego potencjalni klienci idą do salonów Forda, VAGa, koreańczyków lub francuzów.
    Na jakim tle Opel wypada gorzej bo przecież nie powiesz mi, że za całokształt? Ople to jak najbardziej warte uwagi samochody, ale po prostu za wysoką wycenione. Pomijam kwestie techniczne jak masa ich aut bo przeciętny Kowalski nawet tego nie zauważy.

Te stare Seaty jak Altea, Altea sedan, Altea kombi i Altea sportowa nie sprzedawały się specjalnie jako nowe, tak teraz widzę ich coraz więcej. Widać jako używki są teraz poszukiwane.

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

http://bestsellingcarsblog.com/2014/...e-a-good-idea/

Artykuł idealnie pasuje do dyskusji :-)

Uprawnienia umieszczania postów