Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 105

Wątek: Citigo b707 - OT

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Nie, chudy ma pewnie kierowcę, a sam zajmuje miejsce pasażera.
    Tak dobrze to nie ma

Nigdy nad tym nie myślałem, ale faktycznie dość często uchylam szybę pasażera, choćby po to żeby coś jeszcze powiedzieć wysiadającemu na przykład.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Albo zagwizdać na laseczki na chodniku, lato idzie

Auto
    -

Domyślnie

Korbką nie się nie poszpanuje
    Faktycznie w takim małym aucie, może nie jest to jakaś duża przeszkoda, ale skoro już są szyby elektryczne, to wolałbym mieć jako kierowca sterowanie wszystkimi szybami w jednym miejscu.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Już lepiej jakby wsadzili dwa przyciski np. na tunelu środkowym albo gdzieś koło radia. Byłoby dostępne i w jednym miejscu

Ale OT w temacie b707

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Taak to by było narzekanie że nie sa pod ręką itd. Hipokryzja pełną gębą, jak w Pandzie są na desce jest źle, w Dacii na desce źle. Gdzieś tam jeszcze na desce czy miedzy siedzeniami źle. Ale jak by skoda tak zrobiła, to by było wychwalanie za innowacyjność i za przemyślanie konstrukcji jeszcze by dostali Car of the Year na wieczność.

Prawda jest taka że trojaczki są na prawdę dobrymi samochodami, Skoda ze swoimi cenami bije na łeb i na szyje konkurencję, ale dla mnie nie do przyjęcia jest ta blacha i ogólna taniość jaką czułem w tym samochodzie. O gołej blasze w bagażniku i braku chociażby jakiegoś podtrzymania półeczki nie wspomnę, już lepiej wykończony bagażnik miało Seicento.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Przecież w Sejaku było wszystkie blachy widać... Już nie przesadzajcie
    Półeczka ma blokadę:-P Co do gołych blach to podobne rozwiązanie jest zarówno w Ka, Pandzie czy 500ce. Z ta różnicą, że są to plecy kanapy więc zawsze to oglądasz i co gorsza, te elementy szybko zostaną porysowane jak będziesz korzystał kładł oparcie.

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Sory ale to pudło miało by sens gdyby kosztowało jak obecnie Ford KA. 25k za golasa i max 30 za wersje z klimą, radiem cd/usb, komputerem i innymi niezbędnymi rzeczami. Twoja widzę jest odpasiona konkretnie, a Skoda się ceni, czyli pewnie kosztowała 40-45tys (bo się nie przyznałeś...).Tyle już zapłącić się "nie godzi". "Stylistyka" wnętrza, materiały i niektóre przykłady oszczędności (brak sterowania szybą pasażera z miejsca kierowcy....) są naprawdę żenujące.
    Żenujące jest porównywanie pudła Skody to pudełeczka od Forda:-P Citigo cenowo nie odbiega od konkurencji. Forda Ka jest obecnie chyba najtańszym maluchem wśród liczących się producentów... ale cena wynika z rozmiaru. Ford jest dobrym wyborem dla kogoś kto chce mieć tylko samochód do jazdy po mieście, małe zakupy i koniec. Citigo podobnie jak Panda czy i10 sprawdzi się jako auto miejsce, ale również na dalsze wojaże z większą ilością pasażerów. Pomijam już fakt, że żenujący jest brak czujników parkowania w miejskim aucie...

PODSUMOWUJĄC:

Skodę kupiłem nie z myślą o jeżdżeniu po marchewkę dwa razy w tygodniu. Będzie ona mi towarzyszyła minimum dwie godziny dziennie i robiła 80km w drodze do pracy i domu. Ma to być też auto na zakupy, wyjazdy poza miasto, do rodziny czy wreszcie na wakacje i to nawet zagraniczne. Auto do użytku codziennego!
    Citigo wewnątrz oferuje więcej miejsca niż większość aut klasy A dostępnych na rynku i może zawstydzić nawet część aut klasy B (jak ktoś nie wierzy to polecam pochodzić po salonach, najlepiej w dwie osoby w zimowych kurtkach).

Nie potrzebuje samochodu 5 osobowego klasy B z dodatkową parą drzwi. Wolałem dozbroić Sobie obszerne auto klasy A do swoich potrzeb, a nie szczypać się z wybraniem 3 opcji z kilkudziesięciu lub branie samochodu, który do końca mi się nie podoba. Ale to że kupuje samochód klasy A nie oznacza, że mam czuć się sardynka w puszce... Kosztem sznureczka w bagażniku, żaróweczki i kawałka plastiku wolę kilka dodatkowych centymetrów, które w tego typu autach są na wagę złota... bo zamiast gnieść się w aucie pokroju Pandy, mogę mieć miejsca jak w Fabii.

W Polsce nadal panuje przeświadczenie, że samochód powinien być kupiony jak największy i maksymalnie w podstawowej średniej wersji. Kupowanie auta klasy A powyżej 30tys to zbrodnia? B powyżej 50 też? Czy C powyżej 100? Śmieszy mnie to trochę, bo Ci co kręcą nosem na zakup Citi za 40tys, nie widza nic złego w kupnie za 65tys fiata 500, w którym blacha też trochę straszy, a sam samochód jest mniejszy chyba Forda Ka.

Konia z rzędem kto mi znajdzie równie fajny wyposażonego, obszernego wewnętrznie i ekonomicznego malucha w tej cenie.

I proszę mi tutaj nie robić OT typu Skoda vs reszta świata.
    pzdr

Zadanie domowe dla marudzacych na blachę.
    Weźcie centymetr i zmierzcie ile centymetrów na szerokość zabieraja wam plastiki. W aucie klasy C lub D te 8-10cm nie robi może wrażenia. Ale w małym autku tak jak pisałem są one na wagę złota.
    Ostatnio edytowane przez b707 ; 19-05-2014 o 23:03

Awatar Shyrl
    Auto
    126p 600ccm, Astra II komb LPG, Golf 4 1,6 automat

Domyślnie

Bardzo trafny wybór. Też bym wolał kupić "mniejsze" auto ale nie szczypać się o dodatki. Brak tempomatu jest moim głównym argumentem za sprzedaniem golfa ;]

Co do tych blach to mi się na ten przykład bardziej podoba ładny lakier na drzwiach niż jakiś tani plastik.

No ale wywaliłem podsufitkę w maluchu żeby było ładnie więć może poprostu jestem pokręcony

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

@Shyrl Założenie tempomatu do golfa to 1h pracy i jakieś 50zł na manetkę

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

A benzynowe golfy czwórki nie miały gazu linkowego? Wtedy tempomat jest problemem: p

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Trochę tak, ale jeśli jest automat to chyba gaz jest elektryczny

Uprawnienia umieszczania postów