Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 105

Wątek: Citigo b707 - OT

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Atlis Zobacz posta
    uff, szanuje twoj wybor, ale za Ka Mk2 w 2008r zaplacilismy 32tys (srebrny metalik, 16" felgi, mp3, szyby elektryczne, automatyczna klima). rozumiem, ze to ciut mniejsze auto niz Citigo, ale i tak...

czemu nie fieste czy nawet suzuki swift za te same pieniadze?
    Ile można wałkować ten sam temat..?

Czy w Fieście/Swifcie kolega miałby w tej cenie beżowe wnętrze (takie, jak mu się podoba), tempomat, podgrzewane fote, szyberdach? Nie sądzę...
    Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

@ QbaKuba
    Tapicerka głównie (w Skodzie dostępna tylko QS) i jakieś elementy estetyczne. W Upie jest tego mniej niż w Mii.
    Nie znalazłem tez opcji składania oparcia fotela pasażera w Citigo. W Upie 300 zł (zawarta w tej cenie).

A no i jako, że to sa ceny z konfiguratorów to do Skody należy doliczyć 1370 za Move & Fun (nie da się tego zaznaczyć). W Upie jest on w standardzie w High Up Perfectline. W Mii to nawet nei wiem, ale chyab to część jakiegoś pakietu który zaznaczyłem.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

mozna a co?

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

uff, szanuje twoj wybor, ale za Ka Mk2 w 2008r zaplacilismy 32tys (srebrny metalik, 16" felgi, mp3, szyby elektryczne, automatyczna klima). rozumiem, ze to ciut mniejsze auto niz Citigo, ale i tak...
    W 2001 można było Octavie kupić za 44 tys:-P

czemu nie fieste czy nawet suzuki swift za te same pieniadze?
    Fiesta końcowo wyszło droższa i mniej ekonomiczna. Swifta uznaje, za moja piętę achillesową. Samochód fajny... ale gorszy pod kątem ekonomii i finansowania. No i przede wszystkim też mniejszy od Citigo. Skoda ma rozstaw kół i szerokość zewn. na poziomie aut klasy B. Goła blacha na drzwiach sprawia, że ten samochód ma więcej miejsca niż auta klasy A, a nawet i B. Jak pisałem w innym temacie. Inaczej wygląda wszystko gzy samochód kupuje się teoretycznie. A inaczej gdy w rzeczywistości trzeba zainwestować $$. Dużo też zależy od sposobu finansowania. Inaczej człowiek decyduje gdy ma 45tys w worku, lub 15tys.
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Swift 1.2 mniej ekonomiczny od Citigo?
    Zrobiłem Suzuki jazde probna z tym silniczkiem i jadac normalnie w miare dynamicznie komputer pokazywal uparcie 4.x, a przy odrobinie EKO z przodu momentalnie znajdowala sie 3-jka.
    Nie wiem ile Citigo pali, ale przy tak duzej ekonomii Swifta Skoda chyba produkuje paliwo jak nia jezdzisz

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

b707 - Ka jest teraz tansze niz w 2008. kupowalem juz kilka nowych aut, wiem jak to jest, latwo sie mowi, inaczej sie kupuje...

osobiscie uwazam, ze male tanie auta powinne byc kupowane za male pieniadze, w innym przypadku traca sens. trzymam kciuki by autko dobrze jezdzilo

Domyślnie

Hmmm może w Szczecinie są dobre ASO Forda. W Warszawie nie słyszałem. Poza tym w przypadku Forda dochodzi bardzo subiektywne podejście do marki. Jest kilka marek, które dla mnie nie istnieją. Ford, Opel, Renault....
    W sumie jak się zastanowiłem to zadowolenie i przywiązanie do ASO mocno determinuje moje wybory. Drugą marką poza Skodą, jaką biorę pod uwagę to Honda. Niestety nie mają malucha

Auto
    Citigo Ambition +

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Klima jest w standardzie A po co płacić za regulowany na wysokość fotel pasażera? Wystarczy reg. na wysokość fotel kierowcy, który już jest w wyposażeniu
    Choćby dlatego, że w Citigo nie ma regulacji wysokości pasów (jedna z oszczędności), dwa, że wyższa osoba może usiąść sobie nieco niżej, bardziej komfortowo, trzecie, ta opcja kosztuje 250zł.

BTW. Obadałem autko w sobotę w salonie. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. To zabawne, ale miejsca w środku w pierwszym i drugim rzędzie jest tylko nieco mniej niż w moim Civicu "04 , nie czuje się też ciasnoty na szerokość. Jak na auto z segmentu A można znaleść też bardzo przyzwoitą pozycję za kierownicą. Sprawdzałem, jak z dostępem do przycisku szyby w drzwiach pasażera (druga z oszczędności) i bez przesadnej ekwilibrystyki z fotela kierowcy można go spokojnie dosięgnąć. Z trzecią oszczędnością (brak osłon we wnękach tylnych kół) można sobie poradzić montując plastikowe osłony - o dostępności zapewniał handlowiec. To, że nie ma ich w standardzie, spowodowało, że wnęki są solidnie zakonserwowane.
    Co do ekonomiki: www.youtube.com/watch?v=KYCHYQIKqpY Wyniki przy większych prędkościach są nawet szokujące (komputer nieco zaniża - jak większość komputerów), jak na tak mały silnik. Ten zintegrowany z głowicą i chłodzony kolektor wydechowy działa.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Swift 1.2 mniej ekonomiczny od Citigo?
    Zrobiłem Suzuki jazde probna z tym silniczkiem i jadac normalnie w miare dynamicznie komputer pokazywal uparcie 4.x, a przy odrobinie EKO z przodu momentalnie znajdowala sie 3-jka.
    Nie wiem ile Citigo pali, ale przy tak duzej ekonomii Swifta Skoda chyba produkuje paliwo jak nia jezdzisz
    Przy moim stylu jazdy Swift 1,2 spalił mi średnio w trybie mieszanym 6,2l/100km, Up! 75KM 5,1l/100km. I to na tyle zalet Citigo względem Swifta z mojej strony. Ten 1,0MPI to bardzo oszczędny silniczek, byłem pod wrażeniem bo wcale nie jechałem powoli. Do miasta idealny. Można Swiftem zejść niżej, ale jestem pewien że Up!em również.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Michał_G Zobacz posta
    Co do ekonomiki: www.youtube.com/watch?v=KYCHYQIKqpY Wyniki przy większych prędkościach są nawet szokujące (komputer nieco zaniża - jak większość komputerów), jak na tak mały silnik. Ten zintegrowany z głowicą i chłodzony kolektor wydechowy działa.
    Szokujące pozytywnie czy negatywnie?

Odnośnie spalania - ja na trasie Kraków-Warszawa (wersja 1.0 60 KM) - 261 km - zrobiłem wynik 3,7 l/100 km wg komputera i 4,17 po zatankowaniu (średnia prędkość 74 km/h):
    http://www.autogaleria.pl/fotografie...52257&test=661

Przy 100 km/h komp pokazuje ok. 3,6 l/100 km:
    http://www.autogaleria.pl/fotografie...52256&test=661

Uprawnienia umieszczania postów