Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Porsche Macan S Diesel

Auto
    Megane IV Grandtour 1,3 115 KM

Domyślnie

Prezentuje się bardzo dobrze, szczególnie tył. Ciekawe jak będzie wyglądała sprzedaż u nas. I czy sprzedadzą więcej benzynowych czy raczej diesla?
    Zastanawia mnie, że nikomu nie przeszkadza gąszcz przycisków na konsoli centralnej. W takiej Insigni, za każdym razem jak pojawia się w teście, większość wiesza na tym psy, a tutaj jest ok. W obu przypadkach trzeba kilku dni żeby się nauczyć rozmieszczenia poszczególnych przycisków, a później wszystko obsługuje się z pamięci. Żeby nie było - mi nie przeszkadza duża liczba przycisków - wręcz przeciwnie.
    Były: Seicento 0.9, Golf IV 2.0, Astra H 1.6, Insignia 1.8
    Jest: Clio IV 1.2 i Megane IV 1.33

Domyślnie

Sprzedaz diesli jest niezagrozona. w tym kraju bogaci nie maja za grosz stylu czy taktu wiec dobiora silnik w identycny sposob jak dobieraja krawat i koszule do garnituru ale kilka Turbo juz widzialem na podwarszawskich blachach wiec go uslyszycie.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

No tak, bo kupno diesla jest przecież nietaktem Ach, ten fanatyzm...

A że ilość kasy nie przekłada się na stylowość to oczywiście prawda, lecz dotyczy to nie tylko naszych rodzimych krezusów.

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez seimi Zobacz posta
    Zastanawia mnie, że nikomu nie przeszkadza gąszcz przycisków na konsoli centralnej. W takiej Insigni, za każdym razem jak pojawia się w teście, większość wiesza na tym psy, a tutaj jest ok. W obu przypadkach trzeba kilku dni żeby się nauczyć rozmieszczenia poszczególnych przycisków, a później wszystko obsługuje się z pamięci.
    Czekałem na to

Cała różnica tkwi w tym, że w Porsche przyciski są świetnie poukładane i pogrupowane.
    W Oplach jest po prostu jedno, wielkie, mało czytelne stado przycisków. Ale prawda, wszystko jest do wyuczenia.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    No tak, bo kupno diesla jest przecież nietaktem Ach, ten fanatyzm...

A że ilość kasy nie przekłada się na stylowość to oczywiście prawda, lecz dotyczy to nie tylko naszych rodzimych krezusów.
    Twoje Twoje zdanie. Moje jest zupelne inne. Macan jak Macan, ale szokuje mnie ze ludzie kupujac auto premium decyduja sie na oszczednego Diesla pozbawiajac sie tym samym szansy obcowania z silnikami V8,V10 czy V12 mimo ze tylko w tej klasie aut maja na to szanse. V8 nie uswiadczysz w Passacie,Mondeo czy Kudze. Dla mnie kupowanie panamery diesel zamast V8 to jak pojscie na herbate do Atelier Amaro albo zeglowanje zaglowka na silniku spalinowym. Po to stworzono klase Preium by miec cos czego nie uswiadczysz w autach nizszych segementow.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Ale oprócz silników masz premium nagłośnienie, wyciszenie, jakość, wygodę, komfort, itp. Nie każdy zwraca najpierw uwagę na silnik. Taką Panamerą można też bardzo komfortowo podróżować, bez spinki i kręcenia silnika - co kto lubi.

Jeśli chodzi o sprzedaż Macana to ma się dobrze i z tego co wiem, to kupując go teraz w tym roku już na pewno nie dostaniesz.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    Ale oprócz silników masz premium nagłośnienie, wyciszenie, jakość, wygodę, komfort, itp. Nie każdy zwraca najpierw uwagę na silnik.
    A w autach sportowych pokroju BMW 4 czy S5/RS5?Tu silnik jest chyba ważniejszy? A mimo to zainteresowanie silnikami benzynowymi w klasie premium spada, bo palą za dużo.
    Ale jak wczoraj kumpel podjechał ze mną wypożyczyć Panamerę do ślubu to koleś powiedział, że kupił Diesla bo jest ekonomiczniejszy. Świetnie, tylko że ta Panamera raz na pół roku ma odświeżany lakier za 9000 zł. I to nie jest dużo dla niego. Na szczęście po odpaleniu silnika kumpel się rozmyślił z wynajmu i wziął droższego o 550 zł GTS-a. Nie wiem, zjeździłem sporo aut, ale do dnia dzisiejszego nie rozumiem czym się można tak podniecać w Dieslu. Poza spalaniem, większym zasiegiem na baku i nieco mniejszą tendecją do przegrzewania w korku ten rodzaj silników nie ma dla mnie żadnej wartości w autach wyższej klasy. Ale jak pisałem, to moje zdanie. Chętnie dowiem się czym się tak obecne pokolenie zachwyca w nowych silnikach Diesla.Piszę to poważnie.
    Ostatnio edytowane przez honada ; 02-07-2014 o 07:11

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Ja się generalnie zgadzam, że często nierozsądne... albo nazwijmy rzecz po imieniu: głupotą jest kupno (nowego!) diesla premium, gdy spokojnie można sobie pozwolić na rasową benzynę. Brak jest sensownego uzasadnienia takiej decyzji, bo nie przekonuje mnie, że "dieslem będziesz musiał się zatrzymywać na tankowanie co 800-1000km, a benzyną po 400-500". Co z tego, skoro ciągła jazda przez 1000km sama w sobie jest co najmniej nierozważna.

Ale jednocześnie nie powiem, że kupno Panamery w dieslu jest nietaktem albo świadczy o braku jakiegokolwiek stylu, bo to, moim zdaniem, jest gruba przesada.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Nikt sie nie zachwyca tylko jest to jakas alternatywa. Audi a5 czy bmw 4 to nie sa jakies radykalne sportowe auta tylko w praktyce 2-drzwiowe wersje popularnych sedanow. Takie np. 428i czy a5 2.0 tfsi nie daje efektow dziwkowych jak np. hondy ze znaczkiem type-r bo spod maski wydobywa sie stłumione rzniecie przy ktorym mozna z wrazenia zasnac jedyne co czuc to wciskanie w fotel... czyli tak jak dieslu a ten troche w srodku gorzej brzmi ale przynajmniej wciagnie te 3 litry paliwa mniej. I taki nabywca ktory jezdzi do pracy, sklepu i kina i od czasu do czasu autostrada na urlop( przeciez nie na tor bo po co) w praktyce nie znajdzie duzej roznicy w zasilaniu. Dopiero modele s5 czy 435i daja ten odatkowy czynnik x gdzie mozna poczuc konkretne spotowe doznania. Nowe kosztuja około 300 tys. zł i klient na takie cos musi miec juz odpowieni portfel. Wtedy kupno odpowiedniego szczescio-cylindrowego diesla mija sie z celem.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

O to to to, Robak dobrze pisze.

Cytat Zamieszczone przez honada Zobacz posta
    Chętnie dowiem się czym się tak obecne pokolenie zachwyca w nowych silnikach Diesla.Piszę to poważnie.
    Moje gdybanie: nowe turbo diesle w niczym nie ustępują turbo benzynom, a większy moment obrotowy dodatkowo potęguje wrażenie przyspieszenia. Dodatkowo mają mniejsze spalanie, a w takiej np. Belgii, gdzie podatek drogowy zalezny jest od CO2 bardzo zwraca się na to uwagę.

Uprawnienia umieszczania postów