Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Duże kombi do zagazowania w przyszłości lub z gazem

Auto
    jeździ

Domyślnie Duże kombi do zagazowania w przyszłości lub z gazem

Witam wszystkich.
    Piszę w sumie w imieniu kumpla który za kilka tygodni idzie na emeryturę (44 lata). Pozbiera te wszystkie odprawy itd itd i chce kupić samochód jak w temacie.
    Wcześniej miał Mazdę 6 2003 rok w dieslu która wyszła mu bokiem i to kilka razy i o ropie nie chce już słyszeć. Obecna Vectra B też synonimem bezawaryjności nie jest.Auto w cenie 10 tyś z 2010 2.0 benzyna kupione na szybko.
    Jest to kolarz turysta który kilka razy do roku wraz z kolegami zapaleńcami wrzuca 4 rower na dach, pakuje bagaże i jedzie na kilka dni w Polskę.Póki co prócz tych wyjazdów to przebiegi robił raczej mikre...
    Podoba mu się Peugeot 407. Ja proponuję jednak Citroena c5. Zależy mu (jak każdemu) na raczej jak najmłodszym roczniku i jak to zwykle bywa samochód ma być relatywnie tani w eksploatacji.

Domyślnie

Ja bym proponował rozejrzeć się w stronę Laguny III 2.0T. Samo auto jest bardzo dopracowane i nie sprawia problemów, a silnik 2.0 świetnie nadaje się pod LPG. No i 170KM, bądź nawet 200KM na pewno będzie cieszyć podczas jazdy i da sobie radę z obciążeniem Znaleźć tylko dobry egzemplarz i na pewno będzie zadowolony.

Domyślnie

mercedes w211 240 + lpg albo volvo v70 2.4 lub 2.5 silniki fabrycznie przystosowane do LPG i CNG

Auto
    jeździ

Domyślnie

Kolega jest na wakacjach. Wróci 8.07. Przekażę mu sugestie . Ale moim zdaniem. Z tych Volvo co znalazłem na allegro to głównie import USA... Poza tym ja bym go nie kupił z powodu oczywistego... Tył jest obrzydliwy.. Może On to przełknie.. Laguna , na pewno niezły wybór ale czy skusi się na jej złą reputację? Zobaczymy.Mercedesy za te pieniądze są pewnie jak dla niego dość leciwe. A co myślicie na temat C5?

Domyślnie

C5 piękne auto ze smakiem na prawdę niczego sobie limuzyna . A kombi też przyzwoite, z silnikiem 2.0 16V 140 KM benzyna fajna alternatywa dla diesla i mniej kłopotliwa. Bardzo dobra propozycja.

Auto
    jeździ

Domyślnie

no to pewnie tak zostanie

Domyślnie

Mercedes W211 ma bardzo rozbudowaną elektronikę, jak nie chce się znowu przejechać na aucie to w przypadku tego auta ma sporą szansę, że znowu będzie narzekał

Laguna ma złą reputację po przedliftowych dieslach Laguny II, L III nie ma z nią nic wspólnego i ciężko znaleźć równie bezproblemowy samochód tej klasy.

C5 jest ok za swoje pieniądze.

A Peugeot 407 na pewno jest większym ryzykiem od Laguny, ma zdecydowanie bardziej skomplikowane i droższe w utrzymaniu zawieszenie, sporo problemów potrafi sprawiać elektronika (tej w Lagunie III nie ma się co bać).

Auto
    jeździ

Domyślnie

A jaki silnik z tej Laguny czy C5 byłby najlepszy do gazu-najmniej problematyczny a zarazem nie stracił za bardzo na dynamice?

Domyślnie

Zdecydowanie 2.0T w Lagunie

Domyślnie

C5 tak ja pisałem wyżej 2.0 16v 140 KM

Uprawnienia umieszczania postów