Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 12 z 59 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819202122232425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 589

Wątek: 2014 Volkswagen Passat B8

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

Mi również się podoba i to nawet w wersji kombi, których to w przypadku Passata do dej pory nie mogłem przetrawić - były strasznie klockowate - ten natomiast jest całkiem zgrabny. Widać, że dużo dało wydłużenie rozstawu osi i skrócenie przedniego zwisu (podobnie jak w przypadku obecnej generacji Audi A6). Moim zdaniem wszystkie sedany i kombi powinny być projektowane według tej zasady - dzięki temu profil wygląda wtedy dużo agresywniej i dynamiczniej. Szkoda jeszcze tylko, że nie wydłużyli odrobinę maski przez przesunięcie do tyłu linii drzwi - wtedy by miał idealne proporcje imo. Jednak wiadomo, ucierpiała by na tym przestronność auta.

P.s. Zna ktoś może już dane techniczne? Interesuje mnie szczególnie wersja 1,6 tdi - dzięki obniżonej masie i mocy zwiększonej do 120 koni myślę, że ten silnik może być już wystarczający do w miarę dynamicznej jazdy.

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

Mnie najbardziej interesuje 2.0 biTdi. Ciekawe jak to będzie jechało i jak z niezawodnością, ale powinno być dobrze bo to nie jest jakaś nowość, można już coś takiego spotkać w tym koncernie.

VIP Awatar Tombou
    Auto
    Popularny'57, VW B6 PD170KM, 126p' 86,Primera P11 2.0 115

Domyślnie

podejrzewam ze nawet 1.6 TDI 120KM bedzie przyspieszac do setki w ok.10-10,5 s.Dla spokojnego kierowcy, az za duzo.Z tego punktu widzenia , i trwałości silnika,obnizenia masy, to nawet 1.6 TDI 105KM, PRZYSPIESZAł by do setki maks. 12 s, a to dla wielu kierowców juz są az nadto wystarczające osiągi,przy naszych przepisach,i coraz lepszej egzekucji ich,nie kazdy potrzebuje auta,którego silnik prowokuje do dynamicznej jazdy, i łatwosci łamania wszelkich ograniczeń,mozliwosci zbyt łatwego wyprzedzania itd.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Tak, a potem widzi sie jak auta z takimi silnikami na drogach ekspresowych czy autostradach sa wyprzedzane przez samochody klasy B a nawet A, nie mówiąc o kompaktach.

---Wysłane przez Sony Xperia Z aplikacji Tapatalk

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Kij brałby tam moc czy przyspieszenie do setki. Ważniejszy jest moment obrotowy i w jakim przedziale obrotów można go wykorzystać. Oczywiście moc nie jest bez znaczenia, ale dzięki dobrym Nm ich mała ilość nie jest tak odczuwalna. Mój ma 82 KM, ale odczucia z jazdy są zgoła inne bo wydaje się, że to muł i zawalidroga. Tymczasem niedobór mocy odkrywa się dopiero w górnych zakresach prędkości czyli ograniczony V-Max oraz przyspieszenie. 105-konna jednostka może się wydawać więc wystarczająca, ale nie z powodu 12s. do 100 km/h. Bo to tak naprawdę niewiele mówi. Nie chcę mi się sprawdzać moment obrotowy bo mam za dużo pracy, ale podejrzewam, że źle nie jest.

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Słońca u Was nie ma, że kalkulator źle liczy ?
    "A raczej: dziesięć wariantów silników. Do wyboru docelowo dostaniemy pięć wersji benzynowych oraz pięć diesli i wersję hybrydową."
    Na palcach liczę i wychodzi 11.

"Nowy Passat będzie też pierwszym z wersją hybrydową (dostępną w przyszłości) - moc sumaryczna układu będzie wynosić 211 KM. Pod maską 1.4 TSI o mocy 160 KM i silnik elektryczny o mocy 80 kW (109 KM)."
    Tutaj już nie mam tyle palców ale zapałkami policzyłem 269KM.

Passat B8 - idzie ku lepszemu. B7 był nudniejszy stylistycznie od B6 ale "nowy" jest już konkretniejszy.
    Oczywiście sznytu zadają tutaj najbogatsze wersje na wielkich kołach. Ale sądzę, że i 16" dadzą radę.
    "More is better" - J.Clarkson

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

W hybrydach moc obu silników nigdy się nie łączy bo oba nigdy nie działają jednocześnie albo któryś z mniejszą siłą.

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Dzięki za wytłumaczenie.
    "More is better" - J.Clarkson

VIP Awatar Tombou
    Auto
    Popularny'57, VW B6 PD170KM, 126p' 86,Primera P11 2.0 115

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    Tak, a potem widzi sie jak auta z takimi silnikami na drogach ekspresowych czy autostradach sa wyprzedzane przez samochody klasy B a nawet A, nie mówiąc o kompaktach.
    o ile mi wiadomo,w naszym kraju obowiązują limity prędkości 120/140, i to coraz bardzie egzekwowane.A taką prędkość Passat 105KM rozwija sprawnie,a żeby ją utrzymać,wystarczy maks 50KM. Dosc czesto jezdze Hyund. Getzem, 1.1 66KM, i nawet nim zgodnie z przepisami, nikt na autostradzie a juz na pewno na ekspresówce mnie nie objedzie,chyba ze popełniając conajmniej wykroczenie,i licząc ze prawo go nie dosięgnie.Moment obrotowy Passata 1.6 105KM to 250Nm dostepne z samego dołu,więc przyzwoitej dynamiki mu nie brakuje.A przyspieszenie do setki rzedu 12s to jest przy dzisiejszych limitach,conajmniej przyzwoita dynamika pojazdu. A mniejsze wysilenie silnika, to ogólnie rzecz biorąc wieksza trwałość najwazniejszego elementu auta,czyli układu napedowego,czesto tez nizsze koszty czesci eksploatacyjnych. Wersja B8 2.0 TDI 150KM/340Nm sedan,przyspiesza do setki w 8,7s, czyli niemal identycznie jak B7 170KM,to juz są sportowe osiągi, a topowy diesel 2.0 Biturbo 240KM/500Nm setke osiąga w niewiarygodne dla tak duzego auta i tak małego diesla, 6,1 (!)sekundy
    Ostatnio edytowane przez Tombou ; 09-07-2014 o 17:38

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    W hybrydach moc obu silników nigdy się nie łączy bo oba nigdy nie działają jednocześnie albo któryś z mniejszą siłą.
    Czemu wprowadzasz ludzi w błąd?
    Łączy się, jeżeli producent o to zadba.
    Przykład? - wszystkie modele z napędem hybrid4 : 2.0 HDi (163 KM) napędza tylko oś przednią i elektryczny (37 KM) niezależnie oś tylną.
    Wynik? - moc maksymalna układu napędowego = 200 KM.

Nie znam szczegółów technicznych, ale domyślam się, że cały napęd elektryczny zamocowany jest z tyłu i sprzężony jest ze skrzynią CVT, która w razie potrzeby ustawia obory silnika na poziomie mocy maksymalnej, a napęd spalinowy zamocowany z przodu sprzężony z hydrokinetnycznym automatem robi swoje.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Uprawnienia umieszczania postów