Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 20 z 22 PierwszyPierwszy ... 45678910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 216

Wątek: 2015 Mazda 2 / Demio

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

co Wy porównujecie…
    1.5 75 KM do czego? przykłady: 1.2 69 KM z fiata 500? 1.0 75 z Citigo? Oba te silniki motorek Mazdy ZNISZCZY pojemnością i rozkładem momentu obrotowego.
    Dalej: mocniejsza wersja (1.5 90 KM) do 0,9 Twinair 85 KM. Na prawdę ktokolwiek wierzy, że 0,6 litra pojemności nadrobi ta maluteńka turbinka? Będą te auta jeździły bardzo podobnie.
    Najmocniejsza odmiana: 1.5 115 KM o osiągach odrobinę gorszych od Swifta Sport który jest, jak na miejskie autko, całkiem szybkim autem.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Citigo to znacznie mniejsze auto. Wersję 1.5 90KM można porównać nie tylko do 0,9 Twinair, ale też 1.2 TSI czy 1.0 Ecoboost. I oba zjedzą Mazdę na śniadanie bo wolnossący 1.5 zacznie jechać od 4500 obr., a turbo ciągnie od 2000.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Ja jestem ciekaw czemu nie ma jakiegoś pakietu sport do wersji 115 konnej przecież to już taki mały gti na tle innych i w opcji chociaz jakiś sportowy look by sie przydal tym bardziej, że Swift ma wersję sport
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar manager
    Auto
    Fiesta/Rifter/reszta na sprzedaż

Domyślnie

Bo może będzie usportowiona wersja z motorem od MX-5? :> mam taką nadzieję. Ceny wysokie, ale nie wydaje mi się, żeby taka Fabia Style TSI90 po doposażeniu do SkyEnergy była od niej dużo tańsza. Oficjalnie oczywiście.

Auto
    Megane IV Grandtour 1,3 115 KM

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    1.5 75 KM przynajmniej się nada do jazdy po mieście - dół będzie mocny, pewnie porównywalny z jakimś 0,9 z soft turbo.
    Jednostka mniej wysilona na pewno będzie trwalsza a poza tym nie będzie paliła dużo.

Mazda 2 jest droga, ale nie oszukujmy się - jak się spodoba klientom to będzie schodziła jak ciepłe bułeczki - mało jeździ Miniaków wartych 150 tys? Mało jeździ fiatów 500 za 70-80 tys?
    Mazda daje na prawdę ładne autko z bardzo bogatym wyposażeniem i dużą liczbą "bajerów" - to się sprzeda i w będą szły wersje full-wypas zwłaszcza chwilę po debiucie.
    Dokładnie. Trzeba przyznać, że mazdy są drogie, ale gdzie nie spojrzę, to widzę nową 3,6 czy CX-5. Dość sporo tego jeździ i to na pewno nie w najuboższych wersjach. Na pewno sporo ludzi kieruje się bezawaryjnością mazdy no i ładnym designem. Wielu moich znajomych nawet nie chce słyszeć o silnikach turbo i chwała maździe za to, że jeszcze opiera się erze downsizingu i to z dobrym skutkiem.
    Były: Seicento 0.9, Golf IV 2.0, Astra H 1.6, Insignia 1.8
    Jest: Clio IV 1.2 i Megane IV 1.33

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Niektórych po prostu ogarnęła mania turbo pierdziawek jakby to było coś ciekawego. Sam osobiscie nie kupie auta z takim silnikiem, wiec sie modle, aby ostali sie jeszcze normalni producenci, bo niedługo nie bedzie z czego wybierac jak tak dalej pójdzie, za to turbomaniacy beda w siodmym niebie.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Penguino wg Ciebie moj Swift przy jakich obrotach zapewnia dynamike przy zwyklej jezdzie miejskiej czy ruszaniu spod swiatel?
    Wypisujesz straszne bzdury...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    Citigo to znacznie mniejsze auto. Wersję 1.5 90KM można porównać nie tylko do 0,9 Twinair, ale też 1.2 TSI czy 1.0 Ecoboost. I oba zjedzą Mazdę na śniadanie bo wolnossący 1.5 zacznie jechać od 4500 obr., a turbo ciągnie od 2000.
    Bzdury. Do zwykłego poruszania się z taką pojemnością wystarczy ~2-2,5tys. obrotów. A do szybkiego wyprzedzenia masz jakiś problem zmienić bieg ? Mam dość podobnej pojemności wolnossaka w mieszczuchu i przy poruszaniu się po mieście spokojnie daje radę bez żadnego kręcenia, na 4500 wchodzę gdy chcę jak najszybciej wykonać manewr wyprzedzania lub po prostu dla frajdy. Przy codziennej jeździe(nie mówię o zamulaniu) spokojnie można działać jedynie po lewej stronie obrotomierza.

80% Twoich teorii to wzięte z księżyca wymysły. Nie wiem w czym TSI czy EcoBoost 'jedzą' silnik Mazdy, bo porównuję wersję 115KM z 1.2 TSI 110KM, mocniejszym, 125KM ecoboostem oraz 1.0 115KM z Corsy i zarówno Polo, Fiesta jak i Corsa mają SŁABSZE osiągi od Mazdy. I idę o zakład że przy normalnej jeździe, Mazda będzie mniej palić.
    rmalnej jeździe, Mazda będzie mniej palić.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Miałem sporo do czynienia z 1.2 TSI 105KM oraz 1.4 16V 95KM. Jeżeli chodzi o elastyczność to akurat TEN silnik turbo zjadał TEN silnik wolnossący.
    Miałbym jednak wątpliwości co do zjadania przez jednostki turbo o pojemności 0,9 (Fiat, Renault), czy nawet 1.0 (Ford, VAG?), jednostkę Mazdy o pojemności 1.5. Sądząc po mocy 115 KM, pewnie będzie jej bliżej do charakterystyki 1.6 VTi (BMW, PSA). Jeżeli Mazda 2 jest zbudowana zgodnie ostatnią polityką, to będzie to lekka konstrukcja, a dane techniczne mówią jednak, że będzie szybka.
    Do jazdy po mieście obroty 2-3 tys w zupełności takiej Maździe powinny wystarczyć.

- - - Aktualizacja - - - -

Miałem sporo do czynienia z 1.2 TSI 105KM oraz 1.4 16V 95KM. Jeżeli chodzi o elastyczność to akurat TEN silnik turbo zjadał TEN silnik wolnossący.
    Miałbym jednak wątpliwości co do zjadania przez jednostki turbo o pojemności 0,9 (Fiat, Renault), czy nawet 1.0 (Ford, VAG?), jednostkę Mazdy o pojemności 1.5. Sądząc po mocy 115 KM, pewnie będzie jej bliżej do charakterystyki 1.6 VTi (BMW, PSA). Jeżeli Mazda 2 jest zbudowana zgodnie ostatnią polityką, to będzie to lekka konstrukcja, a dane techniczne mówią jednak, że będzie szybka.
    Do jazdy po mieście obroty 2-3 tys w zupełności takiej Maździe powinny wystarczyć.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Mazda 3 BM 2,0 165 KM

Domyślnie

Nie mogę już czytać o elastyczności na zasadzie wciskam gaz w podłogę przy 70 km/h na szóstym biegu i czekam co będzie. Głupota totalna. Chcę szybko przyspieszyć, redukuje bieg albo dwa i jazda. Nawet bezmyślne urządzenie zwane automatyczną skrzynią biegów tak robi, a i tak 70% kierowców ma z tym problem.

Uprawnienia umieszczania postów