Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: VW Passat B5 FL 1.9 TDI

Domyślnie

Na polskim rynku tak, na pozostałych niekoniecznie

Domyślnie

Dwa z tych aut są niby z polskiego salonu Ale rzeczywiście ich ilość jest tak marginalna że to może jakieś wybrane egzemplarze.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Ta oszczędnie, 10-11l/100km w mieście
    Krótkie dystanse + chyba ciężka noga, co?
    Ja w trzylitrowej benzynie V6 lekko przekraczam 12 litrów w mieście (jazda zupełnie bez wyrzeczeń), a tu 11 litrów w 1.9 TDI?

Auto
    -

Domyślnie

Miasto miastu nierówne...
    Poza tym 1.9 TDI to często taki stan umysłu... Niektórym właścicielom to podobno paliwa przybywa zamiast ubywać ;-) a rzeczywistość jest nieubłagana i diesel o tej pojemności w mieście swoje musi spalić.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

O tej pojemności, to znaczy jakiej? Dużej...?
    Ja wiem, że żyjemy w czasach, kiedy turbopierdziawka 1.4 bywa czasem "topową" jednostką w gamie danego modelu, a diesel 1.6 zamyka cennik, ale nie przesadzajmy.

Auto
    -

Domyślnie

Chyba właśnie sam przesadzasz ;-) Czego nie rozumiesz ? Wystarczy jeździć odcinki po ~5km w korkach na nierozgrzanym silniku i 2-litrowy diesel żłopie jak szalony. Jak chcesz to zapraszam do Krakowa, to pokaże Ci jak w tutejszych "popołudniowych" warunkach mały i ekonomiczny diesel 1.4 w miejskim aucie potrafi zjeść ~8L/100km. To co mówić o większym silniku w cięższym samochodzie ? ;-)

Auto
    Volvo S80 D5 AWD

Domyślnie

@misiek.gosu, o czym Ty mówisz? Volvo S60 D5 w automacie na dojazdach do pracy spala wg komputera 7 litrów ropy na 100 kilometrów. Dodaj 10% na przekłamanie, a i tak zmieścisz się w ośmiu litrach. Pięć cylindrów i 2.4 litra pojemności! I też bez wyrzeczeń.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Po 1) Krakowie 2) w Korkach a nie np. znacznie bardziej przelotowej Wawie: 1.9 TDI w octavii może wziąć > 9, vectra cdti bierze 10 . Dane od kolegów z pracy, wystarczy jeździć do 10 kilometrów i często ruszać. Natomiast już wyraźnie ten litr dwa mniej spalają mniejsze pojemności czyli silniki 1.6 w dieslu.

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Megane 3

Domyślnie

Czy ciężka noga to ciężko mi powiedzieć, na pewno żadnego eco drivingu + klima praktycznie ciągle włączona.
    Auto głównie jeździ rano ok 5km a po południu wraca ten sam dystans, w większości w korkach.

Patrząc po forach to te silniki z automatem tyle biorą niestety, poprzedni też TDI tylko 115KM + manual brał ok 1l/100km mniej.

Auto
    2005 BMW 330d Touring E46 2006 Toyota Corolla E12 1,4 D4-D Luna

Domyślnie

Mój po mieście spala 10-11 litrów (3 litry, automat) Outlander mamy (ok. 12l.) . Jak to możliwe, że Octavia czy Pasek TDI palą takie same ilości ?

Uprawnienia umieszczania postów