Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: VW Passat B5 FL 1.9 TDI

Auto
    -

Domyślnie

Szczerze mówiąc to ja baardzo mało widuję Passatów B5 z ksenonami... Przynajmniej tymi fabrycznymi. Wydaje mi się, że to trochę rarytas w tym samochodzie :P

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez konri123 Zobacz posta
    Była jeszcze jedna niższa - Basis
    Dziękuję!

Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    Nie doceniasz niemieckiej technologii, był jeszcze 150KM ARL(golf mk4, leon 1, toledo 2, bora), 150KM BTB(sharan, alhambra)-oba oznaczone jako TDI i do tego 160KM BPX/BUK-tylko w ibizie trójce jako cupra
    Tak jak napisał Pablo740 miałem na myśli Passata, bo że ogólnie mocniejsze 1.9 seryjne były to wiem. Nawet mój ksiądz katecheta jeździł Leonem FR 1.9 TDI

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Megane 3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pyra666 Zobacz posta
    Gratulacje, bardzo fajne wyposażenie w nim masz, szkoda trochę braku xenonów do tego przebieg taki nie polski W tym wszystkim nie podoba mi się jedna rzecz, a mianowicie srebrny kolor, który wg mnie źle wygląda na większości aut. Diagnozowałeś już silnik? jak wyglądają u Ciebie pompowtryski?
    No tak przebieg ponadnormatywny choć są i tego plusy, m.in cena fakt kolor, gdybym mógł wybrać to pewnie byłby czarny, no ale wiadomo jak to w przypadku używanych aut jest. Zależy co masz na myśli z tym diagnozowanie, pod vag'a był podpinany i nic niepokojącego tam nie ma, pompowtryski odpukać są ok, zresztą to nie moje pierwsze auto z nimi i tam też nie było problemu.

Cytat Zamieszczone przez Pablo740 Zobacz posta
    Fajny Passat jak to rzeczywiście oryginalny przebieg to jeszcze trochę pojeździ tylko pasek rozrządu został ci do wymiany . Pozdrawiam
    Przebieg raczej oryginał, nawet jeśli by miał te 400-500 to jakoś mi to nie przeszkadza bo stan techniczny bez zarzutu. Rozrząd planuje zrobić w niedalekiej przyszłości, choć jeszcze zapas kilometrowy mam

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Uuu! Ostatni wypust z fabryki przed be szóstką!
    Ciekawy konfig, mocny silnik (to chyba najmocniejsze seryjne 1.9?) i fajne wyposażenie. Były wersje niższe niż Trend line w B5fl?

Szerokości i przyczepności

W B5 FL jak najbardziej najmocniejsze 1.9, choć kolega coo84 ma 100% rację. Trendline to taki odpowiednik Sportline z np. B6, lepiej wyprofilowane fotele itp, niższe wersje to Basis i Comfortline.

Cytat Zamieszczone przez Kedirak Zobacz posta

Szybko i oszczędnie jeździ, pakowne..poza ksenonami nie ma czego chcieć więcej.
    Ta oszczędnie, 10-11l/100km w mieście

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Szczerze mówiąc to ja baardzo mało widuję Passatów B5 z ksenonami... Przynajmniej tymi fabrycznymi. Wydaje mi się, że to trochę rarytas w tym samochodzie :P
    No w tamtych latach jeszcze nie było to takie popularne, choć w poprzednim samochodzie - też Passacie B5 tylko z 1999 roku miałem fabryczne ksenony dziura w zderzaku od spryskiwacza, ktoś się nie bał i za...

[img]https://farm6.staticflickr.com/5590/14699908455_7b49807723_m.jpg[/img]

Auto było całkiem ok, niestety pewnej pięknej niedzieli jakieś ~50m od domu pan z MB W202 trochę mi zmienił wygląd boku, więc przesiadłem się na FL, choć z racji tego że też kombi srebrny sporo osób myśli że mam nadal ten sam samochód

[img]https://farm4.staticflickr.com/3716/9699980011_a438bfc3cb_m.jpg[/img]

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW 730i V8 '94, MB 230CE '90, BMW 328i Coupe '95, AR 164 2.0 V6 Turbo '93, BMW 520i Touring '96 itp

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kamils Zobacz posta
    Ta oszczędnie, 10-11l/100km w mieście
    To, plus przebieg jaki zrobiłeś od kupna, pozwala mi stwierdzić że samochód ten jeździ na bardzo krótkich dystansach. Nie szkoda diesla na takie przebiegi?
    Poza tym samochód bardzo fajny
    Są: '94 BMW E32 730i V8, '90 Mercedes-Benz W124 230CE, '95 BMW E36 328i Coupe, '89 Honda NTV600 Revere
    '93 Alfa Romeo 164 2.0 V6 Turbo, '96 BMW E34 520i Touring, '98 Skoda Pickup 1.9TD, '03 Mercedes W220 S500L 4matic, '04 Hyundai Getz 1.5CRDI
    Były: '93 Opel Frontera Sport 2.0, '94 BMW E36 320i Coupe, '98 Daewoo Espero 1.5 16V, '03 Alfa Romeo 166 2.4JTD,
    '93 Volkswagen Golf mk3 1.9TD, '98 Opel Astra G Caravan 1.6 16V

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Megane 3

Domyślnie

Tak, auto śmiga głównie po mieście, chciałem 1.8T ale nie znalazłem nic fajnego niestety.

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Megane 3

Domyślnie

No to jestem po remoncie ASB

Wymieniono:
    -Kosz DG
    -Uszczelnienia
    -Olej+filtr

Koszt 2,5kzł, przebieg ~310kkm.

Poza tym dziś było badanie techniczne - przeszło bez zająknięcia

Auto
    2005 BMW 330d Touring E46 2006 Toyota Corolla E12 1,4 D4-D Luna

Domyślnie

niższe wersje to Basis i Comfortline.
    Comfortline od zawsze był wyższą wersją od Trendline. Pzdr

- - - Aktualizacja - - - -

niższe wersje to Basis i Comfortline.
    Comfortline od zawsze był wyższą wersją od Trendline. Pzdr

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Megane 3

Domyślnie

No nie do końca się zgodzę. O ile w np. B6 tak, to w B5 Trendline miał w standardzie m.in skórzaną kierownicę, lepiej wyprofilowane fotele, czy też alufelgi, natomiast Comfortline nie, więc jak dla mnie to Trend stoi wyżej.

Domyślnie

Kamilu masz rację. W Polsce w FL poziomy wyposażenia przedstawiały się następująco: Basis(golas=2xPP, ABS, ESP 2x el szyby, Climatronic, wspomaganie kierownicy), Comfortline (welur, podłokietnik 4x el. szyby), Trendline(inkrustacje metalowe, lekko sportowe fotele, trójramienna kierownica), Highline ( drewniane inkrustacje i chromowane listy, w wersjach V6 również seryjne alufelgi)
    To tak na szybko. Pozdrawiam

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez michal_ Zobacz posta
    Kamilu masz rację. W Polsce w FL poziomy wyposażenia przedstawiały się następująco: Basis(golas=2xPP, ABS, ESP 2x el szyby, Climatronic, wspomaganie kierownicy), Comfortline (welur, podłokietnik 4x el. szyby), Trendline(inkrustacje metalowe, lekko sportowe fotele, trójramienna kierownica), Highline ( drewniane inkrustacje i chromowane listy, w wersjach V6 również seryjne alufelgi)
    To tak na szybko. Pozdrawiam
    Na pewno już w podstawowej wersji Basis był climatronic.. ? Bo tak na szybko znalazłem 3 auta z manualem:

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-...C35212422.html
    http://otomoto.pl/volkswagen-passat-...C35095737.html
    http://otomoto.pl/volkswagen-passat-...C35484319.html (ale bym brał, 15 lat i 180k km, bezwypadkowe, garażowane, 0,5roku temu robione całe zawieszenie, "bezawaryjny , oszczedny I niezawodny , najlepszy w swojej klasie, nic nie stuka nie puka", prawdziwa okazja )

Choć fakt że zdecydowana większość aut ma klimę automatyczną.

Uprawnienia umieszczania postów