Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 12 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 114

Wątek: Honda PCX 125 '14

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie Honda PCX 125 '14

Moje pierwsze dwa koła z napędem mechanicznym.
    Honda PCX 125 cm3 z 2014 roku.
    Moc powalające 12 KM. Kolor biały.

Fotka poglądowa:

http://mkaleta.pl/pub/foto%201.JPG

Wyposażenie standardowe w skuterach tej wielkości plus dwa elementy:
    - pełne LED'owe oświetlenie włączając w to przedni reflektor
    - system Start&Stop

Krócej będzie o S&S (dobrze, że & jest pomiędzy "eskami" :P ) - jest i działa. Do tego nie irytuje - o dziwo!. Czy przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa? O jakieś kropelki pewnie tak. To co słyszę podczas działania tego systemu to to, że ustawia tłok tak, aby jak najszybciej później odpalić. Można to wyłączyć ale nie ma sensu. Nie przeszkadza w niczym.

Oświetlenie. To oddzielny akapit, w dodatku bardzo pozytywny.
    Ponieważ w temacie o paragrafach pojawiły się pytania o to specjalnie wyjechałem dzisiaj później aby było ciemno.

Zrobiłem "sweet focie" (w dwóch różnych miejscach).

Fotki na światłach mijania (włączone domyślnie, nie da się wyłączyć):

http://mkaleta.pl/pub/foto%202.JPG
    http://mkaleta.pl/pub/foto%204.JPG

Jak widać - jest bardzo dobrze jak na to, czym jest ten pojazd. Światło jasne, plama duża.

Fotki na "długich":

http://mkaleta.pl/pub/foto%203.JPG
    http://mkaleta.pl/pub/foto%205.JPG

Tu nie widać tak na prawdę jak to świeci, ja też nie potrafię powiedzieć -> ale sprawdzę w jakimś głuchym lesie w całkowitej ciemności.

Podsumowując oświetlenie: wszystko świeci bardzo jasno i skuter jest dobrze widoczny.

Dynamika.
    Ze świateł idzie świetnie, do około 60 dynamika jest na prawdę super. 60-80 jest bardzo dobrze. 80-90 jest nieźle. 90-105 (na razie max jaki miałem) jest średnio. Powodem na pewno jest bardzo niska szybka oraz mój wzrost - od 90 robię nie-aerodynamiczną ścianę dla powietrza. Zdecydowałem się na szybę tego typu:

http://www.puigusa.com/imagenes/PUIG10970.jpg

No i 4 litery sygnalizują, że nie są przyzwyczajone do takich wynalazków.

Przelot na chwilę obecną to 250 km. Spalanie wg komputera: 2.2 l / 100 km.

Domyślnie

Szyba nic nie zmieni jeśli chodzi o prędkość max ;-)

Domyślnie

Gratuluję wyboru, mój tata jest z Ciebie dumny. Sam ma nalatane 2000 km i mówi, że nie zamieniłby tego skutera na żaden inny. Szerokości i zadowolenia!

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

Widzę, że światła z dedykacją dla mnie, Dzięki Ah, gdyby miał ABS tak jak SHi, nie zastanawiałbym się, czy może trochę przesadzam ?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

nie odczuwam braku abs'u a mialem mocne hamowania już i na mokrym i na suchym.
    raz mi postawilo skuter jak odkręciłem mocniej manetkę na wilgotnym progu zwalniającym (ledwo wybroniłem się).

SH ma zwykły reflektorek z żarówką. Ja wolę widzieć dalej i lepiej i nie hamować gwałtownie niż zobaczyć coś później i korzystać z ABS

DJ ja już 300 Jak prognozy nie będą nic o deszczu marudziły to dobiję jeszcze dzisiaj ze 70 pewnie.
    Szybę zamówiłem oryginalną Hondy (550 zł ).
    Okazuje się, że do tego skutera (MY2015) nie ma jeszcze innych producentów...

Domyślnie

Wyścig zbrojeń zaczyna się za 3...2...1.... ;-) Bardzo jestem ciekaw jakie będą twoje odczucia z wysoką szybą. Najczęściej w przypadku osób wysokich zmiana jest taka, że może i mniej wieje, ale kask jest w strumieniu turbulentnym nad szybą i wzrasta hałas w kasku. Ale może tu będzie lepiej.
    ABS to fajny patent, zwłaszcza dla mniej doświadczonych kierowców, którzy w sytuacjach krytycznych w panice zaciskają klamkę co kończy się uślizgiem przedniego koła i glebą. A jeśli chodzi o oświetlenie to wbrew pozorom reflektory oparte o żarówki bardzo dobrze oświetlają drogę. Wadą LEDów jest to, że jak część już w końcu kucnie to trzeba całą lampę wymieniać. A to może boleć.

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Fotki na światłach mijania (włączone domyślnie, nie da się wyłączyć):
    Już od jakiegoś czasu wszystkie nowe motocykle mają mijania włączone na "sztywno", nie wiem jak to jest w nowych BMW, które mają dzienne.

Mój w moim 30-letnim staruszku nie można w nim wyłączyć świateł mijania - model z USA i takie przepisy musiały tam być.

PS. W moich furach można opisywać motocykle? Bo jak tak, to też chętnie wrzucę

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Damian nie twierdze, że reflektor z żarówką źle oświetla drogę
    Ale LED'owy robi to dużo lepiej. Na razie nie martwię się kiedy diody kucną :P

Dzień zakończył się 320 km na liczniku.
    Od tankowania zrobione 290 i nadal wskaźnik pokazuje 1/4 zbiornika oraz średnie spalanie 2.2 l / 100 km a skuter lekko nie ma (ja niecale 90 kg + często ok 10 kg pod siedzeniem).

Zastanawiam sie tez nad kurtką (Damian mam wiatrówkę z magicznym napisem goretex). Kwestia taka, że chyba lepiej się sprawdzi sztywna kurtka.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Info dla "sknerusów" (wyjeździłem pierwszy zbiornik):
    8,11 l weszło, przejechane 352,1 km, średnio 2,30 l / 100 km.
    Koszt to 12,32 zł / 100 km.

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

Ładny jednoślad aż bym takim pomykał chętnie gdyby motocyklości byli w ogóle zauważani przez niektórych kierowców.
    "Prawdziwy luksus zaczyna się w segmencie F."

Uprawnienia umieszczania postów