Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415
Pokaż wyniki od 141 do 147 z 147

Wątek: 2 zamiast 1

Auto
    Toyota Yaris 15', Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

no i mam już nastepcę Twingo
    dokładnie ten egz.
    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#0a7f2c1ab6

Opel Adam z 2015 roku, przebieg w tej chwili 23000 km

Pierwsza jazda z Grzęd (to pod Wawą) na Śląsk już za mną - generalnie pierwsze wrażenie bardzo dobre - jezdzi mi się dużo lepiej niż np. Corsą
    Całkiem przyjemne prowadzenie - dynamika wystarczająca (po przeczytanych testach myślałem, że będzie gorzej)

Co mi się podoba?
    - jakość wykonania jak na tą klasę pojazdu
    - przyjemny układ kierowniczy
    - niezły komfort (mam 16 calowe felgi)
    - wygląd

Spalanie zgodnie ze wskazaniem kompa wyszło 6,2l - po drodze 2 spore korki - większość trasy z prędkościami 100-130 (niezbyt sympatyczna pogoda)
    co mi się nie podoba?
    - typowo oplowskie siedzenia - całkiem może wygodne, ale mój kręgosłup musi się przywyczaić
    - skrzynia biegów mogła by być ciut lepsza (na pewno chodzi gorzej niż w Toyocie Yaris)

Także podsumowując tegoroczne zmiany to w "garażu" mam aktualnie Toyotę Yaris 1,3 z 2015 roku (w tej chwili przebieg 49000km - na pokładzie instalacja gazowa) i Opla Adama również z 2015 roku...

Na co dzień Adama będzie używać żona, a ja Yarisa (z racji kosztów eksploatacji) choć nie ukrywam, że Adamem jezdzi się przyjemniej - jest po prostu "jakiś"

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Od 4 lat Kanarek i następcy brak...

Domyślnie

Super auto w jedynym słusznym kolorze

Auto
    służbowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta
    co mi się nie podoba?
    - typowo oplowskie siedzenia - całkiem może wygodne, ale mój kręgosłup musi się przywyczaić
    -
    Siedzenia faktycznie wyglądają jak z innego auta przełożone. Optycznie bieda. Spalanie wysokie jak na takie maleństwo.
    ----------------------------
    Aaron Szechter (Adam Michnik) - Polacy to stado tępych baranów (już nieaktualne)

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Gratulacje, bardzo fajne auto. Do Adama również możesz założyć instalację i będzie tanio :-)
    Z tego co widzę, to robisz bardzo dużo tras. Dlaczego nie chcesz kupić większego auta?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto

Domyślnie

mam większe - Toyota Yaris

większość tras jeżdżę sam, ewentualnie żona+pies - właśnie byliśmy na wakacjach, gdzie zrobilismy Yariską ponad 4 tys. km w 2 tyg. i muszę powiedzieć, że samochód spełnił oczekiwania
    Oczywiście mógłby być nieco wygodniejszy, cichszy i mieć większy bagażnik, ale dla 2 wyjazdów w roku nie ma to większego sensu

Yaris będę używać na codzień i w trasy ze względu na koszty

Adamem zrobiłem w 2 dni 450 km - i muszę powiedzieć, że dla 1-2 osób to fajne auto nawet na dłuższy wyjazd - dobrze się prowadzi, jest cichy, wystarczająco szybki (raczej nie jeżdżę szybciej niż 140-150km/h nawet na niemieckich autostradach)

A większe miałem - 308kę, Skodę Yeti i oczywiście to fajne samochody, ale aktualnie nie chciałem wydawać zbyt dużo na samochód (a dokładniej płacić zbyt wysokie raty mies.) a chciałem w miarę świeże roczniki - stąd taki świadomy wybór

Mocno się jeszcze zastanawiałem nad Clio (roczne z dieslem 1,5)- ale tak Yarisa jak i Adama udało mi się wyciągnąć poniżej wartości rynkowej, więc to ostatecznie przeważyło i stąd taki wybór

A nad gazem do Opla zacząłem się mocno zastanawiać...pewnie nie od razu, ale może... Łacznie obydwoma samochodami jezdzimy 50-60 tys. rocznie - więc może rozsądniej będzie zrobić kazdym autem po 30 tys, w ciągu roku niż jednym 45-50 tys, a drugim 10-15 tys....

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Krazy Zobacz posta
    Siedzenia faktycznie wyglądają jak z innego auta przełożone. Optycznie bieda. Spalanie wysokie jak na takie maleństwo.
    w rzeczywistości wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciach w ogłoszeniu z otomoto - jakość jak na tą klasę jest naprawdę niezła, do tego niezły zestaw grający (choć standardowy), fajna kierownica, do tego spore możliwości regulacji siedzenia i kierownicy powodują, że można wygodnie usiąść
    A spalanie i tak myślałem, że będzie gorsze (choćby po przeczytaniu testów na naszym portalu) - liczę za to, że silnik będzie bezproblemowy

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Zwykle auta są projektowane pod swoje przeznaczenie. Myślę, że segment B, a szczególnie A najlepiej mają sprawdzać się w mieście. Nie sądzisz, że nawet starsze auto, z odrobinę wyższym przebiegiem lepiej by się sprawdziło? Miało by mimo wszystko takie samo, jak nie lepsze wyposażenie, lepsze materiały, wygłuszenie, trwalszy i mocniejszy silnik, byłoby też bardziej komfortowe itd.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto

Domyślnie

może, pewnie masz rację

ale ja aż tak wielkiej różnicy nie czuję w zestawieniu np. 308ka, Corsa, Yaris

Yeti było wygodniejsze, ale znowu ilość problemów jak dla mnie dyskwalifikują ten samochód

Na codzień nie jeżdżę aż tak dużo... średnio jakieś 100km/dziennie i kilka razy w roku dłuższe trasy (w tym roku 1 wyjazd do Alzacji, 1 wyjazd do Ligurii i Prowansji)

Moje przbiegi wzrosły wraz z przyjściem zagazowanego Yarisa - jakoś mniej się pilnuję z ilością km

Nie chciałem 4-5 letniego kompakta... Przy takim założeniu poszedłbym w innym kierunku (np. wynajem długoterminowy). Pisałem swego czasu, że miałem oferty leasingu pracowniczego na Corolle (za jakieś 750 zł/mies) i podobną cenę za Octavię - przebieg roczny 40 tys., z ubezp. i przeglądami - wtedy jakoś nie chciałem zaryzykować, zakładając, że takie oferty cały czas będę miał dostępne, ale niestety firma miała zbyt dużo chętnych, więc teraz jest drożej i już tak pięknie to nie wygląda - trzeba było brać (tym bardziej, że Corolla była od ręki)
    Ale nie żałuję po głowie chodziło mi Clio (w budżecie ok. 43 tys) i zastanawiałem się jeszcze nad nowym Swiftem, ale wpadła Yariska i Adam

Zakładam, że Yaris pojezdzi u mnie 3-4 lata, Opel najprawdopodobniej dłużej (przy założeniu, że będzie go używać przede wszystkim żona)

Tak jak pisałem w niedzielę wróciliśmy z urlopu - objechaliśmy Ligurię, Prowansję - łącznie przjechaliśmy Yarisem jakieś 4300 km w 2 tygodnie i nie mogę narzekać, było całkiem wygodnie, a przede wszystkim tanio

Na razie wychodzę z założenia, że wystarczająco dużo w swoim życiu wydałem na samochody, a teraz wcale najtańszych opcji też nie wybrałem
    Zobaczymy

Uprawnienia umieszczania postów