Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 28 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 280

Wątek: 2 zamiast 1

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie 2 zamiast 1

Hej,

już się Was radziłem w innym wątku, ale nieco koncepcja się zmieniła.

Ponieważ jednak potrzebujemy w rodzinie 2 samochodów na 90% Skoda Yeti idzie na sprzedaż (swoją drogą mam jej dosyć, ale o tym później).

Mocno zastanawiam się na zakupem tego typu samochodu
    http://savaauto.otomoto.pl/osobowe

czyli 2 osobowej wersji ciężarowej.

Napiszcie mi, które z tej oferty wybrać.

Ponieważ koszty są istotne to to jeden z moich faworytów
    http://savaauto.otomoto.pl/renault-c...C33989943.html

jako drugie może Megane
    http://savaauto.otomoto.pl/renault-m...C32685401.html

Kilka pytań, który (Ford, Citroen, Renault czy ew. Pug) powinien być najmniej kłopotliwy pod kątem ewentualnych awarii?
    Macie może jakieś doświadczenia w przerabianiu takich samochodów na "zwykłe" osobówki?

Niestety chcę się pozbyć Skody Yeti - jedynym powodem, który spowodował, że jeszcze ją mam był leasing i niechęć do płacenia podatków. Ale pomimo niskiego przebiegu (raptem 85 tys.) boję się ryzyka, żeby dłużej trzymać to auto. Właśnie po raz drugi w tym roku stoi u mechanika - pierwszy raz to kłopoty z elektroniką (robiła się dyskoteka na desce rozdzielczej i nie działało wszystko jak trzeba - choćby wspomaganie!!). Skończyło się na wymianie głównej jednostki sterującej (komputera) i pomogło (przynajmniej przez 1,5 mies. jest ok).
    Teraz stoi w warsztacie, bo komp odłączył 3 cylinder ze względu na błędy (do ewentualnej wymiany świece, cewki i kable). Póki co czekam na ostateczną diagnostykę.
    Przede mną (lub następnym właścicielem) jest kolejna wymiana rozrządu (który już niestety słychać) - pierwsza wymiana raptem 60 tys. wstecz. Wymiana niestety konieczna - można ewentualnie czekać aż się zerwie i rozwali pół silnika

Niby nic poważnego (może oprócz rozrządu), ale wkurzające - a 1,2 tsi to masa kolejnych potencjalnych problemów.... Także stąd chęć zmiany.

Mam jeszcze do tutejszych przedsiębiorców pytanie - Yeti wykupiłem z leasingu w maju, samochód jest z homologacją ciężarową, także VAT został odliczony w całości.

W tej chwili mam zawieszoną działalność (ponownie stałem się "etatowcem"). Jak wygląda sprzedaż takiego samochodu - z tego co się dowiedziałem to musiałbym wystawić pełną fakturę VAT (nie ma możliwości zrobienia faktury z zw. VAT) i zapłacił podatek dochodowy? Znacie jakiś sposób jak tego uniknąć?
    Stąd też pomysł zakupu 2 samochodów z kratką... - przynajmniej VAT się odzyska....

Dzięki za wszelkie rady i sugestie.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Jak odliczyłeś VAT w całości nie unikniesz wystawienia faktury z VAT.
    Fakturę ze zwolnionym VATem możesz wystawić, gdy odliczyłeś 60% VAT od auta. Musisz też mieć 1-dno osobową działalność oraz mieć auto zarejestrowane na siebie min. 6 m-cy.

Jak masz zawieszoną działalność to jak chcesz odliczyć VAT od dwóch aut z kratką?

Co do Twoich propozycji to między Clio 3 a Megane 3 w wersjach 2-osobowych różnica jest jedynie w pozycji za kierownicą. Clio 3 bazuje na Megane 2 i nie jeździ wiele gorzej od niej.

Auto

Domyślnie

w takiej sytuacji opłaca mi się po prostu odwieszenie działalności
    do zapłaty tylko zdrowotne - a pewnie od czasu do czasu będę miał za co wystawić fakturę

Megane jednak po ewentualnej przeróbce na "pełną" osobówkę będzie jednak lepszym autem

A co myślisz o Fieście z dieslem 1,6

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

myślę, że każdy diesel to zło :P
    dużo km robisz że chcesz gnój lać?
    takie wersje 2-osobowe to są auta po przedstawicielach którzy raczej na pewno nie dbali o turbo i całe auto -> start na zimnym, jedynka i dym spod opon.

Auto
    -

Domyślnie

Nie wiem jak w Renault, ale 1.6 HDi/TDCi 90KM to spoko silnik. Turbo ze stałą geometrią, wtryski trwałe i tanie w naprawach, w większości wersji bez koła dwumasowego - w przypadku PSA każdy po VIN sobie może sprawdzić, a Ford nie wiem, ale pewnie też jest jakaś możliwość. Do któregoś roku bez FAP/DPF... A najlepiej to 1.4, ten to już w ogóle pancerny, tylko jechać nie chce.

Auto

Domyślnie

czyli np. taki
    http://savaauto.otomoto.pl/peugeot-2...C31560433.html
    i taki
    http://savaauto.otomoto.pl/citroen-c...C33597893.html

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    myślę, że każdy diesel to zło :P
    dużo km robisz że chcesz gnój lać?
    takie wersje 2-osobowe to są auta po przedstawicielach którzy raczej na pewno nie dbali o turbo i całe auto -> start na zimnym, jedynka i dym spod opon.
    przynajmniej jedna szt. z dieslem się przyda - tym bardziej, że do francuskich diesli mam przekonanie

jedno auto będzie spokojnie jeździć ok. 20-30 tys. - drugie pewnie z 10-15 tys.

świadomie nie szukam też żadnych drogich wózków, żeby jakby co łatwiej było się rozstać i pogodzić z ewentualną stratą finansową

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

wg pewnego, powiedzmy sprawdzonego info, francuskie dCi należy sprzedawać przy okolicach 220-240 tys albo mieć świadomość remontu motoru. Dotyczy 1.5 oraz 1.9 dCi.
    o żadnych innych klekotach pojęcia nie mam.
    kupuj jakąś*skodę lepiej
    (to akurat może być też całkiem niezły pomysł).

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta
    francuskich diesli mam przekonanie
    a to w sumie błąd, konkretny model jest dobry lub zły. prawie każda firma jakąś wpadkę zaliczyła a diesel 1.9 dci w używanych starszych autach np. megankach czy jakimkolwiek innym, nie nowy..to ja dziękuję, nie.

Takie pozytywne uogólnienie zaryzykowałbym jedynie do fiatowskich diesli, ale już na pewno nie włoskich.

imho -1.6tdci 90 pali niewiarygodnie mało, z usterkowością jak się poczyta jest przeciętnie. Natomiast jak siedziałem w focusie z takim silnikiem to jazda była na tyle głośna i niemrawa..że już może lepiej "pójść na całość" i tańszego mniejszego 1.4 tdci wziąć o którym mało kto coś złego napisał. będzie bardziej bezkompromisowo, wolniej ale i pewnie a chyba też ciężko znależć auto klasy b z większym silnikiem niż 1.4

Sam też zresztą rozważałem jakąś fiestę z 1.4 tdci bo też mam zamiar przejść na model 1+1, tyle że u mnie nikt taką fiestą nie chciałby za bardzo jeździć
    Ostatnio edytowane przez Kedirak ; 01-08-2014 o 07:48

Auto

Domyślnie

za Skodę dziękuję - trochę wody musi upłynąć, żebym mógł się przekonać.

Jeżeli będzie to klasa B - a raczej na inny rozmiar się nie zanosi - to faktycznie diesel 1,4 wystarczy
    miałem Corsę 1,3 cdti - i generalnie na dynamikę nie narzekałem

Ogarnę Yeti - mam nadzieję, że dzisiaj będzie gotowa do odebrania - wycenić i wystawić w necie. Realnie chciałbym dostać 38-40 tys. zł brutto.

Auto

Domyślnie

Yeti na chodzie - do wymiany były kable (było jakieś przepięcie i odłączało 1 cyl.)

Auto wystawione na sprzedaż
    http://otomoto.pl/skoda-yeti-ambition-C34070452.html

Mam póki co jednego chętnego - z Rosji także nieco się obawiam takiej transakcji

Pytanie czy macie jakieś doświadczenia w sprzedaży samochodów za wschodnią granicę?

Uprawnienia umieszczania postów