Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 280

Wątek: 2 zamiast 1

Domyślnie

No, ciekaw jestem za ile Ci się uda ją sprzedać. Życzę powodzenia. Przy okazji dobra rada - zrób lepsze zdjęcia.

A z klientami z Rosji/Ukrainy to różnie bywa - jak przyjedzie do Ciebie, wypłaci gotówkę i spiszecie umowę Kupna-Sprzedaży to zero problemu - te same zasady jakbyś sprzedawał Polakowi. Gorzej, jak zaczynają kombinować z późniejszą płatnością, zaliczkami itp. Mój tata, przy sprzedaży swojego Citroena, dostał natomiast propozycję (z której oczywiście zrezygnował), żeby auto zawiózł na granicę ukraińską i na granicy klient odbierze auto i zapłaci.

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

mam klienta - dokładnie z Białorusi

podobno jutro u mnie będzie - jest zdecydowany itd...

cena ustalona przez telefon 41000 zł brutto - sprzedaję na pełną fv VAT - więc co by nie kombinować (odprawy celne, stawka VAT 0%) to umówiłem się tak, że mogę sprzedać na jego? polską firmę

Nie powiem lekki stres jest, ale z drugiej strony Niemcy też sprzedają swoje samochody handlarzom z Polski

Póki co nikt oprócz Borysa nie dzwonił, także jak to nie dojdzie do skutku to oczywiście wrzucę lepsze zdjęcia (te robiłem na szybko komórką przed wyjazdem do pracy).

Auto

Domyślnie

Yeti poszła do nowego właściciela - kierunek wschodni

Transakcja w sumie miła, sympatyczna, bezproblemowa - porównując to z polskim handlarzem to nieba a ziemia

Pozostaje mi wyszukanie jakiś 2 porządnych samochodów do jazdy.

Dalej w zamyśle mam VANa - jedna szt. - z drugim trochę problem - żona nie chce żadnego małego samochodu (odpada Panda, 107 itd.).

Trochę mam zagwozdkę, a nie bardzo dużo czasu na szukanie. Pierwszy samochód musiałbym kupić jeszcze w tym tygodniu.

Mojej małżonce najbardziej pasuje Alfa 147 - w miarę rozsądnej cenie można znaleźć benz. 1,6 - ale nie ukrywam, że nieco obawiam się tego wariantu.

Gdybyście jednak znaleźli gdzieś fajną sztukę to proszę o info.

Auto
    -

Domyślnie

WOW, jestem pod wrażeniem, jak szybko udało Ci się sprzedać samochód. Jak będę sprzedawał swój, to się zgłoszę, żebyś wystawił. :P

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

DJ sprzedał błyskawicznie, TCE też, AdamS też.. taka koniunktura się zrobiła?

Auto

Domyślnie

miałem mnóstwo chętnych, a wydawało mi się, że dałem wysoką cenę

80% zapytań ze wschodu - facet, który kupił praktycznie nie oglądał samochodu - spytał tylko co jest malowane i tyle... Nie zwrócił nawet uwagi na porysowaną szybę.

W moim przypadku kluczowa była pełna faktura VAT - dla handlarzy ze wschodu to warunek konieczny - przynajmniej tak wynikało z rozmowy.

Gdybyście sprzedawali samochód na fakturę - rocznik powyżej 2010, pojemność silnika poniżej 1500, minimum klasa B to "mój" kupujący bierze praktycznie wszystko...

PS. Zupełnie się nie spodziewałem, że sprawa pójdzie tak szybko - trzeba było wystawić 45 tys.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

czyli jezeli mozna tylko wystawic f vat, mozna opchnac wszystko.. http://www.rosjapl.info/forum/viewtopic.php?t=8460

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta
    Yeti poszła do nowego właściciela - kierunek wschodni

Transakcja w sumie miła, sympatyczna, bezproblemowa - porównując to z polskim handlarzem to nieba a ziemia
    Gratulacje, główny argument dla klientów ze Wschodu to tak jak piszesz:

kluczowa była pełna faktura VAT - dla handlarzy ze wschodu to warunek konieczny - przynajmniej tak wynikało z rozmowy.
    Powodzenia w szukaniu nowych samochodów.

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

miałem mnóstwo chętnych, a wydawało mi się, że dałem wysoką cenę

80% zapytań ze wschodu - facet, który kupił praktycznie nie oglądał samochodu PS. Zupełnie się nie spodziewałem, że sprawa pójdzie tak szybko - trzeba było wystawić 45 tys.
    Nie widzę już jaką cene dałeś (ogłoszenie nieaktywne) ale jakbyś zobaczył ceny tam-to zapewne ta Twoja była niska dla nich. W przypadku Białorusi jest ogromna akcyza (zwłaszcza na samochody -tak jak piszesz-powyżej 1500 pojemności). Ceny samych samochodów (jak i prawie wszystkiego) też są chore.
    W kazdym razie gratuluję szybkiej sprzedaży!

Cytat Zamieszczone przez Kedirak Zobacz posta
    czyli jezeli mozna tylko wystawic f vat, mozna opchnac wszystko.. http://www.rosjapl.info/forum/viewtopic.php?t=8460
    Ukraina,a Białoruś o której tu mowa to troche inne światy. Zarówno jeśli chodzi o życie,polityke,jak i handel.

Ostatnio mam sporo wspólnego z tymi dwoma krajami

Auto

Domyślnie

pierwszy zakup dokonany

Przed domem stoi Renault Twingo 1,5 dci (68kM) z 2008 roku, kolor biały - 2 os. z homologacją ciężarową, przebieg 143 tys. - kupiłem za 11950 zł brutto.

Parę rzeczy do zrobienia - klocki+tarcze przód, amortyzatory tył, hamulce tył no i pasek rozrządu oczywiście. Do małej korekty małe uszkodzenia lakiernicze - generalnie kosmetyka.

Samochód sprawdzony w autoryzowanym serwisie - silnik ok, generalnie dostał rekomendację - kupuj

Do kupienia też nowe opony letnie - sprzedający (handlarz) kupił to auto na aukcji z leasingu - auto na zimówkach i na szybko wrzucił stare letnie kapcie na czarnej alufeldze (niestety raczej też do wymiany).
    Opony (te letnie) mają rozmiar 185/65/14 - na pewno nie oryginalny. Orientujecie się jaki rozmiar powinien być - zdaje się, że 165/65/14? Możecie też polecić jakąś alufelgę (najlepiej czarną).
    Przynajmniej mam zimówki

Drugiego szukam - cały czas kusi mnie 147

mam do obejrzenia coś takiego
    http://www.forum.alfaholicy.org/sprz...jtd_tanio.html

Auto sprawdzone - muszę zobaczyć jak wyglądają te wgniotki po gradobiciu.

Uprawnienia umieszczania postów