no to w ramach rozruszania forum opiszę moje wrażenia i przygody po roku użytkowania 308

przebieg 33 tys. (zapowiadało się więcej, ale koronawirus w ostatnich 4 miesiącach mocno ograniczył mi konieczność poruszania się)

Ogólnie jestem bardzo zadowolony - w tych pieniądzach trudno byłoby mi znaleźć lepsze auta z dieslem i takim wyposażaniem.

Spalanie na poziomie 5 l (plus minus 0,3 l w zależności od okoliczności i typu dróg), jak pisałem dynamika dla mnie wystarczajaca (powiedzmy te minimum spełnia), nie jeżdżę zbyt szybko - na autostradach raczej do tych 140, na pozostałych w miarę zgodnie z przepisami (ewentualnie plus 10)
Co mi się podoba - to naprawdę trafia do mnie wnętrze zaprojektowane przez Peugeota, mam dla siebie bardzo optymalną pozycję za kierownicą, niezbyt mi przeszkadza obsługa klimy na wyświetlaczu (raczej z rzadka grzebię w ustawieniach klimy - choć wiadomo przy upałach więcej sie "miesza"), całkiem udane zawieszenie w tym samochodzie, wystarczająco komfortowo przy całkiem niezłych możliwościach pokonywania zakrętów (moim zdaniem nawet lepszy kompromis niż w Golfie, w którym zrobiło się pod tym względem strasznie nudno).
Póki co z napraw - przy przeglądzie ponarzekałem na głośniki (że słabo grają, czasem charczą itd), także w ramach gwarancji (choć była podobno jakaś akcja serwisowa) wymieniono mi głośniki (i jest ciut lepiej, aczkolwiek żałuje, że nie kupiłem sobie czegoś mocniejszego i bardziej wydajnego), przy okazji jakiś macher w serwisie przerwał kabel od sterowania składaniem prawego lusterka - także była dodatkowa nieplanowana wizyta w tej sprawie).

tak poza tym hula, buczy i jeździ bez żadnych problemów

Za kasę jaką dałem za swoją 308kę naprawdę w tej chwili nie kupiłbym nic sensownego (nawet 308, które niestety jest wyraźnie droższe w tej chwili).

Przez sekundę zastanawiałem się nad zmianą (po głowie chodziła mi Puma, albo Focus Active), ale musiałbym wyłożyć coś około 85-90 tys. za auto z silnikiem benzynowym 1,0...a wyposażenie byłoby w sumie porównywalne z 308...

Oczywiście czasem kusi chęć zmiany, ale mając okazję jeździć innymi samochodami (ostatnio Puma, Captur, Golf) dochodzę zawsze do wniosku, że 308 to naprawdę fajne i dobre auto. Jakość wykonania, materiały bardzo OK...na pewno lepsze niż w Fordach.
Większego samochodu też nie potrzebuję , więc... Może jak pojawi się nowa 308 to znowu będę myślał...tyle, że nie spodziewam się promocyjnej ceny.

W każdym bądź razie jak ktoś ma okazję kupić 308 w dobrej cenie to POLECAM!!