Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 280

Wątek: 2 zamiast 1

Domyślnie

[QUOTE=AdamS;610427]pierwszy zakup dokonany

Przed domem stoi Renault Twingo 1,5 dci (68kM) z 2008 roku, kolor biały - 2 os. z homologacją ciężarową, przebieg 143 tys. - kupiłem za 11950 zł brutto.

Oczywiście życzę Ci, żeby to Twingo jeździło lepiej od Yeti, ale znając troche historię silników 1.5 DCI i biorąc pod uwagę, że ma prawie 150 tys km to może być różnie. Chociaż jeśli ten diesel był używany w miarę rozsądnie to te 100 tys km powinien jeszcze pojeździć bezawaryjnie.

Auto
    Volvo

Domyślnie

W mojej rodzinie w ostatnim czasie były/są 3 samochody silnikiem 1.5 dCi z przebiegami między 50 - 250 tys. km i sprawują się świetnie. Ale należy zaznaczyć, że były/są dbane. Co ciekawe, dużo jeżdżone po mieście.
    Ważne, żeby był to silnik po modernizacji, bo najwięcej kłopotów było z wersjami z wtryskiwaczami Delphi. Tutaj, z racji rocznika 2008, winien być już silnik po modernizacji.

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

dzięki - mam nadzieję, że uniknę w najbliższym czasie większych przygód

Zupełnie inne mam też wymagania do praktycznie nowego samochodu jakim była Yeti (a problemy wyskoczyły w zasadzie już od pierwszego raku) a zupełnie inne oczekiwania od 6cio letniego samochodu.

Twingo przejdzie standardową operację pozakupową - klocki, tarcze, amortyzatory, rozrząd - i mam nadzieje, że na dłuższy czas będzie spokój

Dzisiaj przejechałem nim prawie 200 km -i jeździ się naprawdę sympatycznie - co prawda denerwuje odgłos diesla przy odpalaniu i gaszeniu, ale cóż Pomyka się nim całkiem żwawo, ekonomicznie (200 km i nadal nie zeszła nawet pierwsza kreska)
    Jeżdżąc nim mam takie wrażenie, jakbym jeździł Clio - Twingo w środku jest wyraźnie szersze niż Panda czy 107ka

- - - Aktualizacja - - - -

a co myślicie o takiej propozycji
    http://otomoto.pl/peugeot-307-sw-2-0dhi-najbogatsze-wyposazenie-C33568449.html
    http://otomoto.pl/peugeot-307-bardzo-zadbany-bez-rdzy-2-0-hdi-C31835925.html

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Akurat niektórzy producenci z tymi wskaźnikami to jaja sobie robią, w escorcie miałem co prawda wskazówkę ale przez pierwsze 100 kilometrów stała w miejscu a z 3/4 na 1/2 baku zlatywała po 80

Domyślnie

Dużo samochodów starszej daty tak ma, że przez pierwsze 200 km wskaźnik stoi, czyli przez pierwsze 200 km samochód nic nie pali, a przez kolejne 200 km x2

Prawda, że Twingo jest fajnie szerokie podobnie jak Skoda Citigo. To jest bardzo fajne, bo takim szkrabem jeździ się wygodnie jak klasą conajmniej b a nawet c. Tem silniczek musi być bardzo ekonomiczny, nie dość że bardzo oszczędzny mały diesel, to jeszcze w tak małym lekkim autku. Podejrzwam że w trasie można bić nim rekordy i zejść do 3,5 litra/100km

Auto

Domyślnie

póki co jestem zadowlony zawsze to przyjemnośc kupić samochód - nawet jeżeli to tylko używka

Pakiet startowy - klocki, tarcze, rozrząd, amory - będzie mnie kosztowac 1500 (z robocizną) - ale przynajniej na dłuższą chwilę powinien być spokój

i napiszcie mi co myślicie o tych Peugeotach - jak się sprawuje ten diesel?

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bartam Zobacz posta
    znając troche historię silników 1.5 DCI i biorąc pod uwagę, że ma prawie 150 tys km to może być różnie
    Zła historia silników 1.5 dCi nie dotyczy tego Twingo - tu już był montowany ten sam silnik co w Clio III czy nowym Kangoo, na nowym osprzęcie (wtryski, pompa), ze zmodyfikowaną turbosprężarką i to naprawdę bardzo udana jednostka do dziś montowana w Renault czy Dacii.

Co do Peugeota - polecam, ten 2.0 HDi 90/110 sprawuje się bardzo dobrze (jeszcze jak jest na Boschu, to rewelacja) - niewiele pali i wytrzymuje kilkaset tysięcy km. Moja żona ma 2.0 HDi 90 w 206 SW i jedyne wydatki od trzech lat to paliwo i części eksploatacyjne.

Samo 307 to też udane auto - mechanicznie bez większych zastrzeżeń (zawieszenie nie do zarżnięcia), miewa problemy z elektryką (przełączniki zespolone świateł i wycieraczek, panele z przełącznikami szyb, wentylatory nawiewu Climatronic), ale części jest dużo do tego auta i są dość tanie (co potwierdzam ja, właściciel firmy z częściami do 307 ).

Auto

Domyślnie

to gdybyście dojrzeli jakąś fajną 307kę z tym silnikiem to dajcie znać - generalnie raczej htb 5d - kombi w drugiej kolejności

Domyślnie

A z 1.6 16v z fabrycznym LPG nie chcesz? Mój pracownik ma taką do sprzedania.

Auto

Domyślnie

jestem zainteresowany - wrzuć mi jakiś opis, linka do ogłoszenia

http://allegro.pl/peugeot-307-sw-tiptronic-i4483935892.html

a co myślicie o powyższym? miał ktoś doczynienia z tą skrzynią?

a co myślicie o takim wynalazku?
    http://olx.pl/oferta/sprzedam-lub-zamienie-chevroleta-lacetti-2006r-salon-polska-1wlascicie-CID5-ID6DEWp.html#d77f3699db

w sumie cholernie tanie jak na to co prezentuje

Uprawnienia umieszczania postów