Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 28 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 280

Wątek: 2 zamiast 1

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta
    demonem dynamiki to Laguna z tym silnikiem nie jest ale do spokojnej bezstresowej jazdy wystarcza
    Jest szybsza od dci 90/100/110, po prostu trzeba umieć ze skrzyni biegów korzystać: p Lubie jak klekociarze mówią że jakiś samochód to muł a nigdy nie przekroczyli 3000 obrotów, ciotka miała pastucha b6 1.6 102KM i dało się tym lecieć w trasie nawet, tylko że trzeba kombinować i spalanko przy średnim bucie było w okolicach 8l w trasie

aż głupio nie mieć w gazie takiej lagi: ) skoro i tak powalających osiągów nie ma to chociaż jazda za półdarmo będzie

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

nie jeździ się źle - w trasie gdzie nie da się jeździć więcej niż 100 km/h jest naprawdę super

Tweety jest już po kuracji - wymienione tarcze, klocki, rozrząd, tylne amory - rachunek na 1500 zeta. Jeździ się nim naprawdę przyjemnie - nieco głośno, ale jest z niego fajny zadzior
    a może po prostu lubię małe samochody :P

Laguna to znowu fajna fura do bujania się - bezstresowo, spokojnie, cicho... Gdyby było nieco cichsze tylne zawieszenie to już w ogóle byłoby full komfort, a może wymiana tylnych amortyzatorów coś zmieni
    W Lagunie mam wrażenie, że kończy się sprzęgło i nieco dziwnie jak dla mnie chodzi wspomaganie

Jak tylko cyknę jakieś zdjęcia to wrzucę do garażu
    Ostatnio edytowane przez AdamS ; 22-08-2014 o 23:31

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Jeżeli wali tylne zawieszenie to do wymiany są rozwulkanizowane tuleje metalowo gumowe, kupuje się tylko oryginalne są na allegro a i w ASO nie kosztują dużo bo jakieś 300 zł a na allegro http://allegro.pl/tuleja-belki-tyl-l...481749204.html ale zastrzegam tylko oryginały lub zamienniki Huthinsona, inne nie wytrzymują nawet roku lub 10 tys km. Najlepiej iśc w oryginały i mieć świety spokój, dodam że montaż trzeba przeprowadzić z głową, najlepiej to zapraszam kolegę na forum Laguny tam jest manual i poradnik jak to zrobić, koszt nie duży a przyjemność z ciszy bezcenna. Amortyzatory nie walą ani sprężyny.

Dziwnie chodzi wspomaganie, a w jaki sposób jeśli można wiedzieć się to objawia. Nie wiem jaki typ sprzęgła ma 1.6 16v ale chyba każda II miała hydraulike w sprzęgle. Nie mam pewności.

Auto

Domyślnie

dzięki za podpowiedź

co do ukłau kierowniczego - to czasem słychać lekkie skrzypienie przy obracaniu kierownicą (szczególnie przy małych pręd.) - dobiega to z okolic kierownicy i do tego moim zdaniem chodzi nieco zbyt ciężko - chyba, że tak Laguna miała - bo samo sterowanie jest bardzo precyzyjne

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

A na postoju nic sie nie dzieje podczas kręcenia, ja bym sprawdził łożyska kolumn McPhersona. To taki standard i w I i w II Lubi się zatrzeć, bo zbiera się w nim woda i wtedy albo przeskakuje albo skrzypi.

Części kosztują grosze jak na tą klasę auta, więc bym się nie przejmował i powoli zrobił na picuś glancuś, z tym silnikiem nie ma się co psuć, nie masz też Hands Free wiec tym bardziej mniej kłopotów.
    Ostatnio edytowane przez hondacbr11 ; 23-08-2014 o 18:03

Auto

Domyślnie

kurcze jestem pod wrażeniem

naprawdę dzięki za pomoc

Znasz może jakiegoś ogarniętego mechaniora obytego w Lagunach - najlepiej ze Śląska ?

Powoli będę próbował ogarnąć Lagunę do stanu idealnego - z moich obserwacji i z przeglądu wynika, że do zrobienia w najbliższym czasie będzie - tylne amory+tuleje, chyba te łożyska(napisz mi jeszcze czy powoduje to, że trudniej kręcić kółkiem) i po jakimś czasie sprzęgło
    Do tego zimówki i na przyszły sezon letnie

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Tak przez to trudniej kręci się kierownicą, a co do serwisu to nie mam pojęcia gdzie jest jakiś serwis tak jak mówiłem wcześniej, na http://renaultlaguna.pl/forum/ dowiesz się więcej od użytkowników dwójek.

Pozdrawiam.

Auto

Domyślnie

renówki dostaną nowe obuwie

Laguna póki co zimowe (poczeka sobie w piwnicy0, natomiast Twingo letnie + nowe felgi (stare okazały sie kompletnie niedopasowane i nieco było to czuć przy szybkiej jeździe)
    Twingo dostanie
    http://www.sklepopon.pl/produkt-dezent-re-dark,f-2974
    i http://www.sklepopon.pl/produkt-bfgo...g-grip,p-47427

także będzie bezpiecznie i do tego całkiem niexle wyglądać

Laguna dostanie za to takie zimówki
    http://www.sklepopon.pl/produkt-vred...trac-3,p-13218

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Bez sensu wydawać 1200 zł na nowe alusy(i to jeszcze 14?._.) skoro spokojnie dostaniesz używane fabryczne felgi aluminiowe renault za 500-600 za komplet, oryginały mają pewną jakość a jesteś komplet opon do przodu: p

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

A co jest pewnego w używanych felgach? Mało to jest pogiętych i wyprostowanych? Pękniętych i spawanych?

Uprawnienia umieszczania postów