Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: BMW i3

Awatar byku123
    Auto
    .

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Bochen Zobacz posta
    Nie wynika to z oszczędzania pieniędzy, lecz środowiska. Taki lajfstajl. Eco, bio, recykling...
    Takie mamy trendy Teraz nie mieć hybrydy, albo elektryka jest pasee O ile do hybryd powoli się przekonuję (Jetta Hybrid czy QX50S Hybrid) o tyle jakoś w ogóle mnie elektryki nie ruszają. Taka mega droga zabawka na kółkach i nic poza tym. Szkoda, że tacy producenci jak BMW czy nawet Nissan muszą zajmować głowy swoich konstruktorów takimi wymysłami jak i3, dlatego, że jakaś grupka kolesi wymyśliła sobie, że trzeba natłuc kasę na "ekologii"... To niestety zabija piękno motoryzacji...

Auto
    Fajne

Domyślnie

A dla mnie to jest przyszłość jak nie teraźniejszość motoryzacji. Po co przepłacać i pieniądze tracić na nieefektywne silniki?
    Racja, jeśli ktoś się zastanawia nad i3 za 200 tys. to sensowniej byłoby rozejrzeć się za używaną Teslą S.

Elektryczny smart i replika lotusa 7, taka zawartość garażu wystarczyłaby mi. Kombi wypożyczyłbym 1-3 razy do roku na narty i tyle.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Tyle, że te kombi byłoby elektryczne (w końcu to przyszłość motoryzacji, a może nawet teraźniejszość) i ciekawe, jak wyglądała by pakowność takiego samochodu. Gdzieś trzeba schować te baterie. ;- )

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez oglądacz Zobacz posta
    Wielka szkoda, że nie przetestowaliście najbardziej z mojego punktu widzenia praktycznej wersji i3 czyli z silnikiem - generatorem spalinowym (praktycznie nie ma testów tej wersji).
    http://www.autoexpress.co.uk/bmw/i3/...range-extender

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    cenowo dla mnie to auto nie ma sensu - wydając 200 tys na taką zabawkę można dorzucić jeszcze kilkadziesiąt tysięcy i jeździć teslą s -> z dużo większą mocą, zasięgiem i wygodą.
    Startuje od ok 55 tys EUR.
    Jak konfigurowałem auto pod siebie wyszło ok 66 tys EUR -> ok 280 tys zł.
    Ciekawe gdzie, strona tesli w stanach pokazuje 69 900$ za podstawę 60kWh, co z naszymi podatkami daje 97.5k usd, więc luźno ponad 300 000 PLNów

Mnie ciekawi jak działa ten REx, czy on musi chodzić cały czas żeby doładowywać baterię i wtedy łącznie jest te 300km? Czy można na nim jeździć na zupełnie pustej baterii?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

a czy ja mieszkam w USA?
    nie wiem jak Ty, ale ja mieszkam w Polsce, która od jakiegoś czasu jest w Unii Europejskiej więc raczej skorzystam z TEJ strony:
    http://www.teslamotors.com/en_EU/models/design
    ceny masz w EURO, sprzedającym jest filia Tesli zarejestrowana w w Holandii więc kwota jaką widzisz jest kwotą do zapłacenia. Akcyzy nie masz (pojemność silnika 0), VAT jedynie jest pewnym problemem ale to jest temat na dyskusję o podatkach i w jakim kraju bardziej się opłaca to zarejestrować

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Przypominając sobie ceny Peugeota Ion albo Mitsubishi i-Miev to i3 wcale nie jest taki drogi.
    Szczerze mówiąc nie mogę sobie wyrobić zdania o i3. Z jednej strony brzydki gargamel, a z drugiej ma w sobie coś przyciągającego. Na tych okazałych felgach i w tych kolorach robi wrażenie. Wnętrze to rewelacja, można powiedzieć rewolucja u BMW. Chciałbym w przyszłości właśnie mieć jedno autko spalinowe na dłuższe wyjazdy albo do zabawy (RS6?) i takie elektryczne cudeńko na dojazdy do pracy lub na zakupy. Idealne rozwiązanie i zazdroszczę Norwegom, że mają taką możliwość. Elektryczne i tak głównie do miasta więc po co mi wielgalchna Tesla S, tutaj i3 dzięki rozmiarom całkowicie wystarczy.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Bo tesla daje jaki taki zasieg. Dla mnie te 110-140 km w i3 to jednak troche za malo. Zdarza mi sie zrobic dziennie i 200. REx do mnie nie przemawia bo to juz nie elektryk.
    Poza tym patrze co dostaje za dana kwote. Jezeli mialbym wydac 200 tys na i3 lub 300 tys na tesle to wole tesle. Nada sie tez na weekendowe wypady, ba! Nawet nad PL morze wyskocze czy w gory. W skali PL z Warszawy pradu starczy prawie wszedzie (poza Szczecinem, ale tu jakis obiad w Poznaniu przy szybkim gniazdku by sie ogarnelo).

Druga kwestia to ilosc danego auta. I3 po W-wie jezdzi juz kilkadziesiat. Tesli naliczylem 3. W sumie to AZ 3. Na zywo to auto robi niesamowite wrazenie.

Mozliwe, ze bede w Berlinie wczesna jesienia - jezeli tak faktycznie bedzie pofatyguje sie do salonu Tesli na obadanie tego i jazde probna.

W i3 ciekawia mnie ceny transakcyjne - na "zwykle" modele idzie wytargac jakis rabacik. Jezeli tu da rade ugrac chocby te 10% i zejsc w okolice tych 160-180 tys za rozsadnie wylozazony model to robi sie to ciekawa propozycja.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Akcyzy nie masz (pojemność silnika 0), VAT jedynie jest pewnym problemem ale to jest temat na dyskusję o podatkach i w jakim kraju bardziej się opłaca to zarejestrować
    Akcyzę masz 3.1%(samochód osobowy), vat 23% a wcześniej jeszcze przecież 10% cła-w końcu tesla jest firmą ze stanów i samochody robią w kaliforni. Więc z twoich 55k euro robi się ponad 320k złotych(czyli jeszcze ponad 15k więcej niż to co ja wcześniej liczyłem). Mówienie że tesla s jest konkurentem dla i3 to tak, jakby konkurentem 118i było 528i: p
    więc kwota jaką widzisz jest kwotą do zapłacenia
    no niestety ja umiem czytać
    Price does not include applicable taxes and registration fees. Sold at 0% VAT under New Means of Transport, based on the necessary condition that the vehicle is either collected by yourself or on your nominated representative and transported to your home country from the Tesla Facility in The Netherlands

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

No nie
    Nie patrz na to gdzie auto jest produkowane, a kto je sprzedaje. Sprzedaje "Tesla Facility in The Netherlands" czyli kraj UE, wiec jakie clo? Akcyza jest dyskusyjna - silnik elektrycxny nie ma pojemnosci.
    O VAT pisalem ze to temat nie na ta dyskusje.

A tesla jest konkurentem dla i3. To sa dwa samochody elektryczne segmentu premium. Jak bardzo chcesz porownywac to skonfiguruj i3 a potem najslabsza tesle. Ja liczylem ok 66k € za wersje 85 kW doposazona troche.

Wez pod uwage przewage Tesli: wielkosc, zasieg, osiagi, indywidualnosc. Roznica cenowa nie jest ogromna. Po prostu zasieg i3 jest mizerny - ot raptem poziom Leafa. I dla mnie oba te auta to gadzet. Leaf budzetowy a i3 premium. W i3 liczylem na te 200 km zasiegu realnego jednak.

PS Temat kwot i podatkow mam raczej opracowany bo prawie kupilem Leafa w Niemczech.

Uprawnienia umieszczania postów