Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Jaki nowy samochód z dużym momentem obr. w automacie do 130 tyś zł ?

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rok z Bagien Zobacz posta
    Jak priorytetem jest przyczepka i do tego 10 kkm rocznie, to bym sobie kupił - jak mawiał N. Cage w Dzikości Serca - kurtkę z wężowej skórki.
    Czyli Pajero Sport - uciąg bodaj 2200 kg - w budżecie z automatem się trzyma.... tylko kiepsko może wypaść z wyciszeniem i sprintem wobec Paska.
    Ale - jest czołg.
    Wow, dopiero teraz doczytałem, że przebieg roczny jest 10kkm. To taka propozycja jest świetna! Taka objazdówka o której pisał autor to pewnie 4-5 tys km, czyli przez pozostałą część roku auto robi po 500 km miesięcznie... To tyle co nic, pewnie jest na zasadzie "wsiąść i za 10 min wysiąść". Wtedy rzeczywiście nawet nie ma kiedy docenić zalet auta, jakimi są wygłuszenie, wykonanie itp.. Tak samo jak w trasie z przyczepą, gdzie najważniejsze jest, żeby auto jechało pewnie jak taran przed siebie, a takie rzeczy jak poziom hałasu we wnętrzu nie ma większego znaczenia, bo przy prędkościach podróżnych z dużą przyczepą każde nowe auto będzie ciche. Ja bym szedł w tę stronę Dodam jeszcze od siebie rzecz może i oczywistą, ale jeśli ktoś nie jeździ z ciężką przyczepą to nie zdaje sobie z tego sprawy - w ciężkim aucie dużo mniej czuć przyczepę i dużo mniej jest ona uciążliwa (jest to sprawa niezależna od osiągów), raczej chodzi mi tu o prowadzenie. Z domowego podwórka mam taki przykład: używam jako holownika zarówno Passata, jak i S-maxa. S-maxem robi się to dużo przyjemniej (mimo, że jest wolniejszy). Idzie jak czołg, a Passat jest bardziej nerwowy.
    Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Auto
    Mazda 6 2.0 Sky Energy

Domyślnie

Auto ma być głównie wyprawowe, czyli wakacje, czasem wypad poza miasto, rzadziej do jazdy po mieście. Forek na pewno odpada z powodu skrzyni bezstopniowej. A Pajero to już pojechaliście po bandzie Samochód pewien komfort oraz zryw musi zapewnić. Dowiedziałem się że na 90% będzie Tiguan TDI, głównie z powodu skrzyni DSG. Znajomemu nie przeszkadza to iż za rok będzie nowy model. Mazdy 6 na pewno nie kupi bo mam już ja A zresztą japońskie fury jakoś nie przemawiają do niego specjalnie. W tej kasie na pewno jest co kupić fajnego, tylko nie wiedzieć czemu ludzi ciągnie do VW ( znajomy miał wcześniej 2 paski ).

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

A superb 3.6l? http://otomoto.pl/skoda-superb-3-6-f...C33355410.html wg mnie super wuto na takie wypady.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Musiałby budżet naciągnąć. A i tak dość uboga wersja.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vorny Zobacz posta
    Dowiedziałem się że na 90% będzie Tiguan TDI, głównie z powodu skrzyni DSG. Znajomemu nie przeszkadza to iż za rok będzie nowy model.
    No spoko, wydać ponad 140 kafli na samochód stojący na golfie piątku(robią go już 7 lat!) to brzmi sensownie: ) Ja rozumiem że ktoś uwielbia VW, ale za miesiąc wchodzi przecież nowy pasek a więc auto o klasę wyższe niż tiguan i nie pamiętające czasów jak polska nie była w unii europejskiej za te same pieniądze ._.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Ogólnie szału nie. Ale jest klima, komputer, tempomat, czujniki deszczu i parkowania, grzane tyłki elektryka szyb i luster. Dla mnie komplet. A naciągnąć nie trzeba za bardzo jak widać, nie wiem jak sprawa wygląda jak się wejdzie do salonu. Ale silnik na takie przebiegi i do przyczepy idealny.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

No silnik klasa.

Domyślnie

Z tym Freemontem strasznie się zdziwiłem że ma taki mały uciąg, sam silnik i napęd, masa wydawały mi się bardzo dobre :P

W takim razie poszedłbym chyba w stronę Insignii 4x4, Pawel gada mądrą rzecz i tutaj jej nadwaga będzie jej atutem.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

5-10 tysięcy przelotu, ale dopłacić diesla wziąć trzeba. Hehe.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Do ciągnięcia przyczepy to im większe auto tym lepiej się takim zestawem jedzie. Ja w życiu do takiego celu nie kupiłbym Tiguana. Przecież to nic więcej jak stary model Golfa na szczudłach. Za to cena sporo wyższa. O wiele lepszą propozycją wydaje się każde kombi z silnikiem mającym wysoki moment obrotowy. Ale jeżeli zainteresowany ma samochód do jazdy bez przyczepy (bo rozumiem że do tego celu służy Mazda 6) to Pajero wydaje się rozsądną propozycją. A jeżeli coś ze stajni VW to albo poczekałbym na nowego Passata, albo Tuareg - tak wiem nie ten budżet, ale ten akurat najbardziej spełniałby wymogi. Przyczepę pociągnie, a i sam pojedzie, zapewniając przy tym komfort.

Uprawnienia umieszczania postów