Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [opinie] Citroen Xantia

Auto
    Renault Laguna Nevada 2.0 '98

Domyślnie [opinie] Citroen Xantia

Piękne auto! Kocham Xantię II. Mój tata jeździ zieloną dwójką w kombiaku z motorem 1.9 TDi. Według mnie cudowne auto, ale pomimo tego, że tata też tak uważa to próbuje ją sprzedać... Tylko coś kupca od dłuższego czasu nie ma, więc nadal żyję w nadziei, że samochód poczeka jeszcze te pół roku do mojego prawka. Ja zaczynam już mówić o niej jak o osobie... Choroba mi się udziela.

Awatar qoompel

Domyślnie

Bardzo fajnie Ciacho! ale to nie ten dział !!!
    Zapraszam do działu Obecne na rynku !

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez qoompel
    Spokojnie! Mały komentarz jeszcze nikomu nie zaszkodził...

Poza tym Xantia super furka - jeden z pracowników mojej firmy sprawił sobie miesiąc temu właśnie model po FL w kombi (biała, 2.0 HDi), więc jemu też popstrykam furkę i wrzucę tu fotki!

Awatar qoompel

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus
    Cytat Zamieszczone przez qoompel
    Spokojnie! Mały komentarz jeszcze nikomu nie zaszkodził...

Poza tym Xantia super furka - jeden z pracowników mojej firmy sprawił sobie miesiąc temu właśnie model po FL w kombi (biała, 2.0 HDi), więc jemu też popstrykam furkę i wrzucę tu fotki!
    I Ty też
    Wszystko rozumiem, ale takie rzeczy to tylko w Erze (ew. w innym dziale....)

VIP Awatar BKX
    Auto
    Vw Polo 98' 1.4 [6N]

Domyślnie

A ja wam powiem, że nie ma sie czym zachwycać... wiem, że można trafić na pechowy model i to sie zdarza w każdej firmie, jednak jak można nazwać awarie ciagle jednego elementu, który zasze jest montowany nowy i psuje sie po okolo pół rocznej jeździe samochodem?????????????? Tego zrozumieć nie moge... Rodzice mojej dobrej koleżanki maja Xantie po FL sprowadzoną z Francji, raz na pół roku niszczy sie uszczelka (nie wiem dokładnie od czego, ale chodzi o zawieszenie -pneumatyczne-) i samochodem nie da sie dalej jechać! Koszt naprawy to śmiesznie niskie pieniadze, ale będąc 300 km od domu nie jest już tak wesolo... Samochód maja już okolo 4-5 lat... Za każdym razem laweta i do serwisu :damn: Do tego to strasznie staroświeckie wnęrze... Jedyny plus jaki widze w tym samochodzie to komfort jazdy... nic wiecej... :damn:

Auto

Domyślnie

Według mnie po prostu trafili na zły egzemplarz, bo mój tata jeździ już tą Xantią z 1999 roku drugi rok i takiego typu problemów z nią nie ma. Przyznam, że była bita i to dwa razy. Z czterech poduszek nie mamy w niej żadnej, a silnik ma prawdopodobnie dwa razy więcej przejechane niż pokazuje licznik. Nasz egzemplarz jest z Belgii, gdzie prawdopodobnie po kilku miesiącach była uderzona w przód i oba boki, a możliwe, że nawet w tył... My kupiliśmy ją po kolejnym zderzeniu dwa lata temu od jednego Żydka z Warszawy. Facet najwyraźniej nie dbał o swój wóz, bo po wyklepaniu, malowaniu i założeniu nowych części karoseryjnych okazało się, że to kompletna rudera... Zrobiliśmy z nią wszystko co trzeba było i pracuje bezproblemowo. Heh może nie jak nówka, bo są z nią małe problemy, ale ja jestem z niej bardzo zadowolony.

Także ja nie zgadzam się z opinią, że hydraki Citroena to tykająca bomba na kołach. Jeśli opiekuje się nimi z czułością i wkłada się w eksploatację wozu całe serce, to odwdzięczają się długą żywotnością.

Heh a według mnie hydraków, jak i reszty Citroenów, nie da się nie kochać po prostu.

Awatar VectorC
    Auto
    Audi A4 B5 2.8 Quattro

Domyślnie

Jeździłem taką xantią jakieś 2 latka i cały czas coś sie działo to elektryka to zawias. ale mimo wszystko to piękny,wygodny wóz.

Awatar jaromir
    Auto
    Jeżdżę różnie...

Domyślnie

Jak dla mnie Xantia była i jest autem lat 90-tych, które niczym nie wyróżniało się z tłumu jednak była godnym następcą modelu BX. Generalnie nie lubię jakoś Citroenów i jedynym jaki naprawdę mi się podoba jest model XM. Jeśli chodzi o problemy mechaniczne tego samochodu to nie jestem w stanie ani ich potwierdzić ani im zaprzeczyć bo po prostu nigdy nie miałem z żadnym Citroenem nic do czynienia.
    Nigdy nie mogłem pojąć w jakim celu projektanci Xantii I generacji umieścili w górnej części deski rozdzielczej po stronie pasażera uchwyt?! :damn:

Auto

Domyślnie

Heh mnie też to zawsze intrygowało. Jeździłem w życiu blisko 20 różnymi Xantiami i za każdym razem jadąc na miejscu pasażera z przodu ciężko myślałem po co jest tam ten uchwyt. Na szczęście w dwójce już to zlikwidowali i wygładzili całą deskę i za to chwała Francuzom. Ale powiem, że przez tą intrygującą otoczkę polubiłem ten uchwyt. Jak dla mnie to w tym zagłębieniu pod uchwytem w sam raz można sobie gazetę zwiniętą położyć albo włożyć za uchwyt jakiś atlas albo coś tego typu. Także może takie zastosowanie ma to "coś". Chociaż w instrukcji stoi jak byk napisane - UCHWYT.

Tak jak BX był autem lat 80., tak i Xantia jest autem lat 90. i z tym się zgodzę. Jednak dla kochanka Citroenów będą wiecznie żywe i niesamowite.

Wszyscy narzekają na awaryjność np. BX-ów czy XM-ów, a nawet Xantii. Ja uważam, że bez takich problemów hydraki straciłyby wiele ze swojego uroku. Bo co to za przyjemność jeździć samochodem bezawaryjnym i nie móc w nim nic pogrzebać (jak w Audi A2).

Heh przez hydraulikę do serca. W moim przypadku tak było, ale widzę, że mamy tu na forum oportunistów. Każdy lubi inne auta w sumie. Mnie nikt nie zmusi do lubienia japońskich aut i stylu nowych Beemek, tak i ja nie zmuszę innych do pokochania Cytrynek-hydraków.

Awatar jaromir
    Auto
    Jeżdżę różnie...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ciacho!
    ...pod uchwytem w sam raz można sobie gazetę zwiniętą położyć albo włożyć za uchwyt jakiś atlas albo coś tego typu.
    No ale z drugiej strony to taka półka jest raczej mniej praktyczna niż schowek. Pierwsza przyczyna to taka, że niestety łatwiej się kurzy a druga to potencjalny złodziej widzi co tam jest. Jak dla mnie normalny schowek (który już jest w II generacji) jest bardziej praktyczniejszy. Ale to już kwestia gustu.

Tak jak BX był autem lat 80., tak i Xantia jest autem lat 90. i z tym się zgodzę. Jednak dla kochanka Citroenów będą wiecznie żywe i niesamowite.
    To jest jak najbardziej zrozumiałe. Dla każdego fana danej marki, każdy nawet najstarszy model ma swój urok i jest najpiękniejszy. Widzę, że Ty jesteś wielkim fanem Citroenów.

Każdy lubi inne auta w sumie. Mnie nikt nie zmusi do lubienia japońskich aut i stylu nowych Beemek, tak i ja nie zmuszę innych do pokochania Cytrynek-hydraków.
    No i tak powinno być bo w końcu na tym polega demokracja.
    Ale muszę Ci się przyznać, że ja też nie lubię nowego stylu BMW.

Uprawnienia umieszczania postów