Witajcie,
Matka mojej koleżanki prowadzi małą działalność. W chwili obecnej użytkuje prawie 10-letnie Kangoo 1.5 dci, które ma od nowości, ale postanowiła zmienić je na coś przyjemniejszego dla oka i coś nowszego zakupionego na firmę. Raczej nie bierze pod uwagę leasingu, tylko kredyt (resztę szczegółów przekaże mi po rozmowie z księgową).

Samochód, który przede wszystkim bierze pod uwagę, to Renault Captur. Wersja raczej Intens, ale zdecydowanie bardziej namawiam ją na benzyniaka 0.9 o tej samej mocy, niż diesla, do którego dopłata wynosi 8 tys zł, a biorąc jeszcze pod uwagę roczne przebiegi - benzyniak powinien wygrać.

Sprawa, z którą się do was zwracam, to wybór dealera. Którego dealera Renault możecie polecić, by dostać dobrą ofertę? U kogo dobrze się negocjuje? Jakie macie doświadczenia z udzielanymi rabatami?

Jakie macie też doświadczenie z ofertą finansowania poprzez Renault? Mają korzystne kredyty dla firm?

Ja co prawda podpowiadam też inne rozwiązania. Na Suzuki S-Crossa 1.6 benzyna 2WD w wersji Premium mógłbym dostać w zaprzyjaźnionym Autotraperze dobrą ofertę. Powiedziałem, żeby spojrzały też na Mitsu ASX/Citroena Aircross. Zobaczymy jaka będzie opinia o tych propozycjach.