Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Samochód powystawowy lub demo

Domyślnie Samochód powystawowy lub demo

Witam.Jestem nowy na forum ale od kilku lat jestem stałym bywalcem na autogalerii.Ale do rzeczy.Uprzedzam przeglądałem za takim tematem na autogalerii ale nie znalazłem.Przymierzam się do zakupu samochodu.Biorę pod uwagę raczej samochody po wystawowe i tzw."demo".I tu pytanie czy miał ktoś do czynienia z takimi samochodami.I tu główna rzecz,jak bardzo mogłbym się targować co do ceny.Tutaj też jest ważne samo finansowanie auta ponieważ będę chciał wziąć je na raty i zależy na czasie finansowania.Póki co byłem w skodzie i w renault i renault ze swoim finansowaniem wygrało.Niestety mieszkam w małym miasteczku gdzie są tylko trzy salony a na resztę nie ma czasu.Póki co brałem pod uwagę nowe twingo,clio i megane i się raczej skłaniam ku clio.W skodzie to było citigo,fabia i rapid ale tutaj niestety nie korzystnie pod względem finansowania (może i dobrze bo by była kolejna dyskusja o citigo lub innej skodzie i tak jestem skodziarzem ).Tak jak pisałem samochód może być testowy lub powystawowy tak maksymalnie 2 letni.Liczę że mi tutaj pomożecie podsuniecie jakąś inną markę z korzystnymi warunkami i jak macie możliwość to polecić mi jakiegoś dobrego dealera renault (wiem parę tematów temu było takie pytanie)oraz do innych marek które mi polecicie i dają jakieś rozsądne rabaty.Dodam jak to by miało pomóc że samochód może być kupowany teraz w niedługim czasie ale jestem skłonny np.odczekać na samochód pół roku.Z góry dziękuje za pomoc czekam na propozycje i pozdrawiam .

Auto
    Mazda 3 BM 2,0 165 KM

Domyślnie

Na pewno wadą demówek jest to że jeździły nimi setki osób, silnik pewnie często był piłowany na maksa przed rozgrzaniem itp. Chyba lepszy już powystawowy, tam przynajmniej ludzie tylko siedzieli. Co do rabatów to na cuda bym nie liczył. Pewnie z 10% mniej od ceny nowego Ci się uda utargować.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Oferta demówek w łódzkim Jaszpolu

http://www.renault.jaszpol.pl/Promoc...,0,41,1244.htm

Auto
    -

Domyślnie

Daruj sobie demówki, one po prostu są katowane i to jeszcze w bardzo ważnym momencie "życia samochodu". :P A dealerzy cenią niewiele mniej jak nowe / po wytargowaniu ceny ...
    Jeżeli nie masz czasu na odwiedzanie salonów, to porozsyłaj maile z zapytaniem o oferty do różnych salonów, nawet z drugiego końca Polski... Zawsze to będzie służyć jako argument do targowania ceny u lokalnego dealera. Działa. :P

Awatar kataryniarz
    Auto
    Renault Megane III Grandtour GT Line

Domyślnie

Taa... "setki osób", "katowane" itd. nie ma to jak stereotypy, a każdy używany to pewnie wychuchany przez "dziadka". W poważnych salonach nie ma mowy o czymś takim. Rozumiem przyjść i katować R.S., ale nie zwykły kompakt. Z mojego doświadczenia w Renault możesz liczyć na poważny rabat, trzeba tylko konkretnie negocjować.

Awatar tomek__
    Auto
    na gaz

Domyślnie Samochód powystawowy lub demo

Auto z jazd próbnych/wystawowe to dobra opcja. Oryginalny przebieg, prawie nówka, a nawet jeśli coś musieli naprawić to na oryginalnych częściach w aso. Znajomy kupił auto z przebiegiem 5k i rabatem 20% (auto 10 miesięcy było w salonie).

Auto
    firmowe

Domyślnie

W maju kupowałem demo R. Scenic z blisko 39% rabatem... tylko rocznikowo jeśli chodzi o produkcję był z grudnia 2012 a rejestracja marzec 2013.

Auto
    Astra II

Domyślnie

Po 1. jak napisał kataryniarz, to wcale nie musiały być setki osób.
    Po 2. przecież nie każdy szukający średniej wielkości autka musi na jeździe próbnej sprawdzać, jak szybko "idzie do odcinki".
    Po 3. dużo zależy od sprzedawców, może warto wybrać się najpierw na jazdę próbną jakąś demówką w danym salonie i sprawdzić, na co pozwala jego przedstawiciel.

Auto
    -

Domyślnie

Każdy ma swoje zdanie na ten temat.
    Ja byłem na kilku(nastu) jazdach próbnych, czasem jako kierowca, a czasem jako pasażer. NIGDY sprzedawca nic nie mówił na "pałowanie" silnika (choć bez przesady, nigdy nie było jakiejś jazdy w czerwonym polu bez przerwy :P). A praktycznie zawsze się sprawdzało, jak się samochód zbiera. Zresztą co ma mówić sprzedawca ? "Panie, jedź pan, ale tak do 3 tysięcy obrotów, bo silnik dopiero 500km przejechane!".
    Wiadomo, że nie każdy tak robi. Mnie osobiście nie interesuje, czy w czasie mojej jazdy próbnej turbo czy ogólnie samochód dostanie w kość. Tak jak tych gości w salonie nie interesuje, że dostaje zawału jak wystawiają mi fakturę za naprawę. ;-)
    W uczciwość ASO bym nie wierzył za bardzo, chociaż tu pewnie zależy też od konkretnego przypadku...
    Poza tym w przypadku niektórych marek samochodów po prostu warto poświęcić trochę czasu i ponegocjować, bo można się zdziwić.

Pzdr.

Domyślnie

Co do rabatu to myślę że dużo można urwać, bo zazwyczaj wystawiają w takiej cenie, że taniej nowe auto można dostać. Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń, mi udało mi się wynegocjować mniejszą cenę niż kosztowały testówki, także na pewno jest spora możliwość negocjacji.

Co do stanu auta, na pewno bezpieczniejszą opcją testówki byłaby wolnossąca benzyna. Jak dealerzy patrzą na rozgrzanie silnika to nie wiem, bo zawsze czekałem aż silnik złapie temperaturę i nic mi nie mówili jak sprawdzałem osiągi, niektórzy podobno zwracają na to uwagę. Turbosprężarka jest bardziej narażona na pałowanie na zimno i tu już jest pewne ryzyko drogiej awarii.
    Bezpiecznym wyborem byłoby na pewno Clio 1.2, ale nie wiem czy zadowoli Cię jego "dynamika"

Jeżeli chodzi o dobre rabaty na pewno jest to mocną stroną Citroena Tak jak Ci Misiek pisał popytaj o oferty poszczególne salony w Polsce i jak dostaniesz jakąś ciekawą propozycję to idź z nią do swojego salonu, pewnie będą chcieli ją przebić

Uprawnienia umieszczania postów