Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Mitsubishi Carisma

Awatar heger
    Auto
    Fiat Bravo 1,9 TD

Post Mitsubishi Carisma

Witajcie!

Rozważam zakup Mitsubishi Carismy, rocznik 1998, silnik 1.6 benzyna 90 KM. Na wyposażeniu ma oczywiście wspomaganie, klimę, immobilizer, central, alu, hak, radio, poduszkę i światła przeciwmgłowe.

Chciałem Wam zadać kilka pytań:
    1. Czy polecacie ten model? Mieliście, znacie kogoś kto miał, słyszeliście może coś?
    2. Jakie są czułe punkty tego auta? Na co zwrócić szczególną uwagę?
    3. Jak wygląda eksploatacja? Czy utrzymanie tego auta jest kosztowne? Jak usterkowość?
    4. Czy warto po prostu kupić ten samochód?

Czekam na Wasze opinie, także jeśli możecie pomóc to będę zobowiązany

Dzięki wielkie!

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Części nie są tanie. Silnik raczej bezproblemowy, ale zawieszenie czy przekłądnia kierownicza są droższe niż w innych autach z tego okresu. Ale trzeba przynac że auto niedrogie i dość komfortowe. Jak dobry egzemplarz to warto.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    2003 Mitsubishi Carisma 1.9 DID Comfort / 2003 Mazda 6 1.8

Domyślnie

Jestem od niedawna posiadaczem Mitsubishi Carismy w dieslu z 2003 roku.
    Generalnie chyba najgorszym punktem jest blacharka, szczególnie w modelach sprzed liftingu. Bardzo delikatny lakier, wrażliwy na odpryski, średnie zabezpieczenie antykorozyjne. Kolejnym słabym punktem są tulejki wybieraka zmiany biegów. Ich zużycie objawia się trudnościami z wbiciem biegów. Koszt zestawu naprawczego jest niewielki w granicach 80 zł. Volvo s40 miało ten sam problem więc z problemem można się udać do nich, bo ceny są niższe. Kolejnym słabym punktem są przełączniki szyb elektrycznych, które się urywają, oraz psujące się silniczki wycieraczek. W mojej jeszcze parują reflektory, ale z tym nie wiem jak było przed liftingiem.

Co do ogólnej usterkowości to się nie wypowiem, gdyż mam ten samochód zbyt krótko. Wiem, że miał robione przełączniki szyb, a ma przejechane 157 tys. Co do silnika też za dużo nie pomogę, ale z forum Mitsubishi wynika, że ten silnik większych problemów nie sprawia.

Czy warto kupić? Hmmm. Jeśli potrzebujesz przestrzeni i komfortu to warto. Plusem jest też niezależne tyle zawieszenie, dobre wykończenie i spasowanie wnętrza. Zastanów się co do silnika. 1.8 GDI pali tyle samo, a z opinii wynika, że nie jest taki straszny. Trzeba tylko znaleźć warsztat, który zna się na tych silnikach.
    Ogólnie samochód jest dość prosty nie ma za bardzo co się psuć. Wszystko jak zwykle zależy od egzemplarza i poprzedniego właściciela.
    Mam nadzieję, że trochę pomogłem

Awatar heger
    Auto
    Fiat Bravo 1,9 TD

Domyślnie

No ceny części to wiadomo, że są trochę wyższe - kwestia czy często się odwiedza warsztat, bo jeśli faktycznie nie - to nie musi być źle

Samochód mi się podoba, będę go dopiero oglądał - dlatego też pytam o opinie

Auto
    jeździ

Domyślnie

za dużo do tematu nie wniosę ale kolega od czterech lat jeździ GDI i jest bardzo zadowolony. Ja tam bym polecił, miałem galanta 10 lat i nie taki diabeł straszny. Straszyli mnie wszyscy cenami części zamiennych a to po prostu nieprawda. Są na podobnym poziomie w stosunku do innych podobnej klasy aut.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ja mam do czynienia z Mitsu Space Starem (mają dużo rzeczy wspólnych) i wiem, że sam z siebie się może nie psuje, ale jak już przyjdzie do wymiany czegoś eksploatacyjnego w tym maglownica to jest to dużo droższy interes niż np. w Oplu Astra
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar heger
    Auto
    Fiat Bravo 1,9 TD

Domyślnie

Carisma, która oglądałem miała parę problemów z silnikiem, więc sobie odpuściłem. Niemniej dzięki wszystkim za rady i szukam auta dalej

Uprawnienia umieszczania postów