Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: mondeo v accord v passat

Awatar sebastian

Domyślnie mondeo v accord v passat

zamierzam kupic jeden z wymienionych w temacie samochodow, z silnikami 2.0. mam prosbe czy moglibyscie mi powiedziec ktory z tych samochodow jest najbardziej godny polecenia, silniki, wygoda, spalanie. dodam ze chcialbym sie zmiesciec w 100 000 zl, razem z dodatkami. nie wiem ktory z nich moze okazac sie najlepszy a jak kazdy nie mam zamiaru wyrzucic pieniedzy w bloto. bo taki samochod musi mi posluzyc z 5 lat i pewnie do tego czasu bedzie mail przejechane kolo 200 000 km. wiec zalezy mi na najlepszym samochodzie. chyba ze ma ktos z Was lepsza propozycje w klasie sredniej. dodam tyle ze specyfikacje tych samocjodow znam dobrze, ale zalezy mi na opiniach uzytkownikow tych samochodow, bo to jest dla mnie najwazniejsze. z gory dziekuje.
    SUBARU IMPREZA WRX STi

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Jezdze accordem 2.4 2004r kupionym w salonie. W marcu auto skonczyło dwa lata. Przez ten czas nie było absolutnie zadnych usterek z wyjatkiem przeplonej zarowki z tyłu. Auto jest bardzo ekonomiczne jak na swoja moc - pali 11l po miescie i krotka trasa do domu( tylko tam jezdzi). Switenie trzyma sie drogi, ma zarabiste hamulce, skrzynia biegow to poezja( kazda beemka moze o takiej pomarzyc). W aucie nie widac zadnego zuzyca pod wzgledem mechanicznym ani wizualnym. Bardzo dobre połsportowe fotele(kazdy jak wsiada to jest zaskoczony) sa wygodne i dobrze trzymaja. Sam mam 194 cm a nigdy nie wysiadam z auta zmeczony. Dobrze spasowana deska z dobrych materiałow dzis trzeszczy tylko troszke na wiekich wybojach lub bruku. Słaba strona jest miekki lakier. Na masce mam 3 odpryski. Jest takze bardzo podatny na zarysowania. Kolejna wada to dosc sredenia ilosc miejsca z tytu. Tu i mondeo i passat maja znacznie wiecej do powiedzenia. Nastepna to wazki otwor bagaznika przez co ciekzko ładowac duze i nieporeczne przedmioty jak kosiarka.
    Chyba to by było na tyle... no i to odejscie
    Jedziłem przed kupnem wersja 2.0 ktora pod wzglem przyspieszenia jest tez bardzo dobra. Bije dwolitrowke mondeo jak chce. Pod wzgledem osiagow passat jest rowniez zblizony ale jezdzi koniecznie na 98 oktanach a wiesz jakie paliwo jest drogie.
    Kazdy z tych samochodow jest dobry ale polecam honde lub passata bo sa nowymi konstrukcajami a mondeo juz jest nieswierzy i zrobił sie nudny do bolu. Jezdzi ich masa na miescie i nikt na nie uwagi nie zwraca. Mondeo kombi z kratka to obraz naszych drog. Jego wrozniajace zalety to wielkosc i zawieszenie.
    No i w hondzie masz 3 lata gwarancji i switeny serwis.
    Znajoma mamy ktora pracuje w ksiegowosci ( a tak sie składa ze ford i honda w Białymstoku to jeden salon dwoch marek w tym samym miejscu oraz jeden własciciel) mowiła ze mondeo notorycznie przyjezdzaja do serwisu bo jakies kwiatki w nich wyskakuja.

Awatar E57

Domyślnie

ja obstawiam Honde Accord i-CTDI. Oszczedny i do tego ma "kopa" jak na silnik diesela. Jedynym problemem jest cena... Accord 2,0 (benzyna) wersja "Sport" kosztuje ok 86 tys zl, a Accord 2,2 (ropa) kosztuje ok 106 tys zl... jezeli jednak bedziesz duzo jezdzil tak jak napisales to poczujesz roznice w koszcie paliwa. Z tego co mi wiadomo Accord i-CTDI to naprawde ok auto, moj mechanik z ASO Hondy na pytanie o i-CTDI powiedzial ze narazie maja tylko kilka sztuk w serwisie, z tego jedna co ma przejechane 140 tys km ale jak narazie wszystko ok jest, nic sie nie psuje, tylko wymiany tego co sie zuzyje (plyny,kolocki,filtry).
    mysle ze jakbys poszedl sie targowac do salonu to obuscili by Ci te kilka tys, teraz zastoj na nowe autka wiec sprzedawcy robia co moga...

Awatar piotrt
    Auto
    levorg, giulietta

Domyślnie

z tych trzech ACCORD
    zastanowiłbym się jeszcze nad Mazdą 6....

Auto
    Corsa C '00

Domyślnie

Ja bym wybral Accorda poniewaz jest najlepszy z calej trojki
    Pozdrawiam Artur
    Zapraszam na www.autotesty.com.pl (Testy motoryzacyjne różnych marek)

Awatar STS
    Auto
    Porsche 911 Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MaxArtur
    Ja bym wybral Accorda poniewaz jest najlepszy z calej trojki
    dlaczego ??: ??

Awatar sebastian

Domyślnie

takie same wlasnie mama zastzrezenia co do accrorda o mala ilosc miejsca z tylu, sam mam 192, moi synowie po 182, z czego ten mlodszy dopiero zaczyna rosnac:P wiec granica kolo 2 metrow mozebyc blisko wiec tu mam obawu co do ilosci miejsca w accordzie. passat wiem wlasnie ze zalecane jest paliwo 98 oktanow, ale z tego co sie dowiedzilem na 95 tez jezdzi i to calkiem dobrze tyle ze traci kilka koni a mondeo no wlasnie troche stara konstrukacja ale mozna go nawet o 15 do 20 tys taniej kupic. najbardziej smieszy mnie fakt ze vw kaze sobie placic za radio w nawet njdrozszej wersji i to najprostrze radio z 4 glosnikami za 2250:P:P to jest smieszne. a za dodatkowe 4 papierowe glosniki zycza sobie kolejne 700 zl.
    a propo mazdy 6 super autko, duzo miejsca, smietny silnik ale na slasku nawet nie weim czy jest jakis serwis mazdy a nie chce jezdzic na przeglad tak daleko.
    SUBARU IMPREZA WRX STi

VIP Awatar BKX
    Auto
    Vw Polo 98' 1.4 [6N]

Domyślnie

Heh tutaj można sie zastanawiać tylko nad dwoma modelami - Honda i VW. Pokazują sobą jakąś klase, maja oryginalny wygląd i sa świetne jeśli chodzi o wykonanie... A czy jest sens kupować silnik benzynowy z zalecanymi 98 oktanami, a póżniej jeżdzić na 95??? Skoro Pana już stać na tak drogi model (bo na nasze warunki nie są to tanie samochody) to powinno być stać również na paliwo... Ale ja bym sie głęboko zastanowił, czy nie lepiej dopłacić te 10 tys. i kupić diesla... Co do Hondy, to Robak już wszystko napisał i sie z tym w pełni zgadzam. A co do Passata, to moge dodać, że co prawda cena nie jest najniższa, ale tutaj daje link: VW do wersji z dieslem, jest to okolo 100 tys, zł, ale jeśli sie nie myle, to aktualnie jest rabat 10 tys. zł, więc reszta bedzie na opłaty (rejestrecyjne, ubezpieczenie itd) a utrzymanie takiega samochodu bedzie niższe... Musi Pan iść do salonu i przejechać każdym z tych modeli, na miejscu poinformują Pana o wszelkich upustach, często dają pakiet ubezpieczenia gratis itp. Co do radia, to za okolo 1000 zl kupi Pan przyzwoity radioodtwarzacz CD/MP3 plus 4 głośniki (np. SONY ma bardzo przystępne ceny i gwarantuje świetną jakość dźwięku). Tak więc to tylko Pana odczucia zdecydują który jest lepszy, bo Honda i VW mają świetne konstrukcje i są bardzo cenione na rynku.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Jeżeli przez 5 lat zamierzasz nabic 200.000 km, to rozsądnym byłby zakup diesla, ale w kwocie 100 kawałków ciężko będzie sie zmieścić. Osobićie polacam silnik Forda 2.0 TDCI 130 KM, ale jesli chodzi o samo auto, to niestety zdążyło się juz zestarzeć. Mondeo z takim motorem można mieć za ok. 85.000 PLN, zaś ładniejsza Honda kosztuje z dieslem conajmniej 106.000 PLN. Accord w czarnym kolorze wygląda genialnie, a jeżeli kombi, to świetnie wygląda w czerwieni. Nie wspomniałes jeszcze jaka wersję nadwoziową zamierzasz wybrać. Pasek sedan wygląda świetnie, ale w kombi juz zwyczajnie, szybko sie zestarzeje jak każdy Passat. Z innych propozycji warto było by zastanowić sie nad Alfa 159, będzie najbardziej się wyróżniać na ulicy. Alfa 159 z motorem 1,9 JTD 150KM dostepna jest od 99.000 PLN. V-max 210 km/h, 0-100 w 9,4 sekundy, także osiągi mówia same za siebie. A mitem awaryjności Alfy Romeo wcale bym sie nie przejmował. Mówia tak ludzie, którzy nie mieli do czynienia z tą marką.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar sebastian

Domyślnie

w przypadku vw i hondy biore pod uwage sedany a w przypadku forda biore pod uwage wersje piecio dzwiowa. w alfie wlasnie boje sie jej slynnej awaryjnosci, wiec narazie staram sie omijac ja szerokim lukiem. jedan pod wzgledem stylistycznym jest ona w scislej czolowce najpieknikejszych samochodow klasy sredniej.
    SUBARU IMPREZA WRX STi

Uprawnienia umieszczania postów