Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Pierwsza Jazda: Citroen C4 Cactus

Awatar bartecky

Domyślnie Pierwsza Jazda: Citroen C4 Cactus

"Zaskoczony??" - takie hasło widniało na testowych Citroenach C4 Cactus. Ten samochód ma po pierwsze - wpisywać się w aktualną modę podwyższonych samochodów miejskich, po drugie - kosztować stosunkowo niewiele, a po trzecie - zaskakiwać. Mnie podczas testu zaskoczył. I to dwa razy!

Zapraszam do komentowania pierwszej jazdy pt. Citroen C4 Cactus - Trafić w rynek

Fotogaleria: 12 zdjęć

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

10 tys. zł za dużo. Tak bym nazwał ten artykuł
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Uwazasz ze to auto powinno sie zaczynac od 40 tys. PLN? Sorry nie jestem jego fanem ale za tyle to startuja auta segmentu B na goło. Ten samochod to chyba cos wiecej bo ma ten offroadowy image i troche wiecej wyposazaenia. Postaw obok niego podstawowa fabie a zobaczysz ze rowna cena tych aut byłaby niesprawiedliwa.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Podstawowy C4 Catus nie ma wyposażenia. Ma silnik 1,2 75 KM. Dlaczego nie miałby kosztować 42 tys ? Wersja Live za 55 tys ma już silnik 82 KM, ale na pokładzie nie ma klimy (dopłata 3200) Wydaje mi się że to przesada. Feel Edition to wersja, którą dopiero się opłaca brać pod uwagę. Kosztuje 62 tys. i dalej ma 82 KM.

Te 10 tys mniej to nie jest przesada. Auto bazuje na C3. Ma budżetowe rozwiązania. Fakt, ze ładnie wygląda, ma wg mnie wygodne fotele z przodu. Ale to tyle. Jak przymknę oczy to mam do czynienia z autem pokroju Dacii Sandero Stepway, tyle że lepiej wykonanym. 52 tys. zł to wg mnie cena idealna za wersję Feel Edition z podstawowym silnikiem.

Aha. Nowa Fabia kombi za 62 tys. będzie lepiej wyposażona od tego Citroena i będzie miała dużo mocniejszy silnik.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Trochę zabawnie się czyta takie wypociny. Zdajesz sobię sprawę, że to auto konkuruje z Capturem, 2008 itd. ? Sprawdzałeś ile kosztują te auta? Wiesz czemu służą budżetowe rozwiązania? - żeby można było wsadzić mniejszy silnik, otrzymać przyzwoite osiągi i świetne spalanie, a dopiero potem niską cenę w zakupie. Cena jak najbardziej jest ok, a znając rabaty Citroena, to ostatecznie będzie można wyrwać podstawę za 47 tys. zł. A ta na wyposażeniu ma jednak całkiem sporo:
    Na wyposażeniu ma już centralny zamek i 7-calowy tablet z odtwarzaczem MP3 i siedmioma głośnikami, port USB, pełna regulację fotela kierowcy i kolumny kierownicy czy sterowanie systemem audio z kierownicy.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Trochę zabawnie się czyta takie wypociny. Zdajesz sobię sprawę, że to auto konkuruje z Capturem, 2008 itd. ? Sprawdzałeś ile kosztują te auta?
    Tak. Captur jest tańszy. Trzeba tu brac pod uwagę wersję Zen. 59900. Auto mimo to ma kilka rzeczy których w Cactusie nie ma nawet za dopłatą (mam na mysli elementy praktyczne wnętrza związane z kanapą , obrotomierz)
    2008 kosztuje tyle samo. Wersja Active mająca to koszt 62 tys.(tyle co Feel Edition). Tak jak Captur w Capturze, tutaj tez nie ma oszczędności.

Wiesz czemu służą budżetowe rozwiązania? - żeby można było wsadzić mniejszy silnik, otrzymać przyzwoite osiągi i świetne spalanie, a dopiero potem niską cenę w zakupie.
    To jest czysty marketing w który uwierzyłeś. Dali Ci mniej za tyle samo. Nadrobili jedynie stylistyką, ale umówmy się, taki 2008 czy Captur nie jest brzydki.

A ta na wyposażeniu ma jednak całkiem sporo:
    Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę ale wyposażenie podstawy to:
    Światła do jazdy dziennej LED
    Elektryczne szyby przednie + uchylne szyby tylne
    Elektrycznie regulowane lusterka
    Reflektory halogenowe (pozycyjne / mijania / drogowe)
    7" ekran dotykowy - nie robiłbym z tego jakiegoś specjalnego WOW, skoro ekran ten służy do sterowania nawiewami (tutaj bez klimy)
    Czujnik ciśnienia w ogumieniu (DSGI)
    Wspomaganie kierownicy (elektryczne) + regulacja kierownicy na wysokość
    ABS/REF/AFU/ESP/ASR
    Centralny zamek
    Hamulce: tarczowe z przodu, bębnowe z tyłu
    Poduszki powietrzne przednie, boczne i kurtynowe
    Regulator i ogranicznik prędkości (programowany)
    Felgi stalowe 15" z oponami 195/65/R15
    Zestaw naprawczy
    Fotele przednie z regulacją odległości i kąta pochylenia oparcia - pełna regulacja? gdzie regulacja wysokości chociażby?
    Lakier niemetalik biały (Blanc Banquise)
    Lusterka i klamki zewnętrzne w kolorze nadwozia
    Port USB + gniazdo 12V + złącze AUX
    System audio MP3 z 4 głośnikami
    Tapicerka materiałowa Mica Grey

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Fotele przednie z regulacją odległości i kąta pochylenia oparcia - pełna regulacja? gdzie regulacja wysokości chociażby?
    Zarzucasz mi błąd, więc cytuję oficjalny cennik:

Fotel kierowcy regulowany wzdłużnie, na wysokość, z regulacją kąta pochylenia oparcia - to standard wszystkich wersji wyposażeniowych.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Ryjas znowu zaczynasz bic piane...

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Wyrażanie opinii jest biciem piany? Cactus mi się podoba, tylko uważam, że dzięki takiemu cennikowi nie odniesie zakładanego sukcesu.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Bochen Zobacz posta
    Zarzucasz mi błąd, więc cytuję oficjalny cennik:

Fotel kierowcy regulowany wzdłużnie, na wysokość, z regulacją kąta pochylenia oparcia - to standard wszystkich wersji wyposażeniowych.
    Faktycznie. Ja cytowałem wyposazenie z samar.pl. Ale w standardzie głośników jest 4 a nie 7.

Wg oficjalnego cennika klamki w podstawie są nielakierowane, więc samar tez w tej materii popełnił błąd.
    Ostatnio edytowane przez Ryjas ; 03-10-2014 o 22:59

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

To już wiesz, skąd w pierwszej kolejności czerpać wiedzę.

A ja uważam, że C4 Cactus jest dużo przyjemniejszy od 2008, Dustera i Captura, czyli wymienionych tu konkurentów. Sprawdza się w podbijaniu miasta, ma świetnie zaprojektowane wnętrze i zewnętrze, prowadzi się go lekko i przyjemnie (choć tego również 2008 nie można odmówić), a Airbump to bardzo ważna rzecz, o której nie można zapominać - to przecież krok do przodu względem konkurentów. Proste rozwiązania są najlepsze. Nic mi tak nie działa na nerwy jak kolejny ślad na samochodzie. Tu w najbardziej narażonych na takie zdarzenia miejscach mamy spokój.

Szkoda tylko, że trzycylindrowy silnik jest do niczego... O prawie-automatycznej skrzyni biegów nie wspominając. Ale wtedy przypominam sobie dialog z artykułu i zdaję sobie sprawę, że chyba niewielu klientów się tym przejmie. Ja jednak wróżę Cactusowi sukces.

Uprawnienia umieszczania postów