Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 80

Wątek: Do miasta.Co wybrać?

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Taki Swift nawet kusi,tylko jak pomyśle o szukaniu znów używki...to z lekka się odechciewa ale gdybym trafił na pewny egzemplarz krajowy z niskim przebiegiem tak do 20kzl to w zasadzie czemu by nie...
    Co tam w tych Swiftach najcześćiej pada?
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Egzemplarz z udokumentowaną i pewną historią to podstawa tak jak w przypadku każdego auta. Co się psuje? Szczerze to nic, naprawdę. Chociaż słyszałem, że ponoć Swift może mieć problemy z rudą, ale jeśli trafisz na egzemplarz nietłuczony to wątpię, że coś wyjdzie. Mój brat ma Swifta już prawie rok i kompletnie nic się nie dzieje, dodatkową zaletą motorów Suzuki jest rozrząd napędzany łańcuchem, a nie paskiem co jest jedną z wielu zalet i znacznie obniża koszty eksploatacji, ceny części zamiennych też są niskie i niższe chociażby w porównaniu do Fabii II, Ibizy czy Yarisa, więc ten większy koszt zakupu rekompensuje się podczas okresowych przeglądów i wymiany części. Jakbym szukał czegoś do miasta w tej kwocie to tylko Suzukacz, nie ma lepszego wyboru mimo, że chciałbym żeby był, bo stylistycznie mi troszkę nie podchodzi. Krótko mówiąc to auto jest synonimem świętego spokoju jeśli chodzi o eksploatację.
    Ostatnio edytowane przez Grey ; 22-10-2014 o 12:54
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Domyślnie

Jeśli Swifta to brałbym ostatnią generację z 1.2, jest oszczędniejszy i zdecydowanie ładniejszy.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Właśnie od kiedy jest ten 1.2?I czy były produkowane jednocześnie?
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

Na 1.2 ci nie starczy kwota 15 tys., ten silnik wszedł w obecnej generacji zastępując 1.3 i wg mnie jest od niego nieco gorszy, przede wszystkim głośniejszy przy wyższych prędkościach i gorzej wkręcający się na obroty, a spala średnio około pół litra mniej, więc nie wiem czy jest sens dopłacać prawie drugie tyle, bo tyle sobie licz za 1.2 w pewnym stanie, ale to już od ciebie zależy

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    Jakbym szukał czegoś do miasta w tej kwocie to tylko Suzukacz, nie ma lepszego wyboru mimo, że chciałbym żeby był, bo stylistycznie mi troszkę nie podchodzi. Krótko mówiąc to auto jest synonimem świętego spokoju jeśli chodzi o eksploatację.
    Jeszcze jest mazda 2, w rankingach GTU wypada lepiej niż swift

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

Dwojka jest drozsza w zakupie, a też w codziennej eksploatacji nie zauwazy sie jej przewagi nad Swiftem. Poza tym jest mniej przestronna od Suzuki.

Domyślnie

1.2 jest w Swifcie montowany tylko w ostatniej generacji, natomiast 1.3 w poprzedniej. Większa jest różnica w spalaniu między 1.2, a 1.3, średnio 1l/100km różnicy spokojnie można liczyć. 1.2 jest naprawdę ekonomiczny. A że ma braki w dynamice to inna sprawa, są głosy że po dotarciu chodzi wyraźnie lepiej, ale nowym jak jeździłem to trochę słabo jak na taką masę i 94KM Jednak na miasto w 100% wystarczy, a odwdzięczy się niedużym spalaniem. Jeżeli fundusze pozwalają to warto No i nowa Citigo 60KM, przy zakładanej przez Ciebie cenie będzie bardzo rozsądnym rozwiązaniem na lata.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Tez szukałem "do miasta za 15k" ale wyszlo na to, ze trzeba dac blizej 20 k aby nie oglądać zmęczonego wnetrza lub skladaka.

Zlotym środkiem jest swift 5d z 1.5 ale tych jest jak na lekarstwo. 1.3 znajdziesz bez wiekszego problemu. 1.2 to raczej trzeba bylo kupic nowy gdy byl ostatnio w promocji.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Jeśli zdecyduje się na Swifta to tego 1.3 tak 2007/08r.
    Cały czas mocno biorę pod uwagę Citigo 60ps z wyprzedaży za 30k
    co mnie do tego przekonuje?
    Przede wszystkim nowy to nowy(brałbym dłuższą gwarancje)
    no i to spalanie,rozmawiałem wczoraj z gościem z firmy,ma własnie tego 60ps i z trasy(spokojne 90-100km/h)ma 3.5l
    a miasto(bez wiekszych korkow) 4.8-5.2.
    Byly.
    W planie Civic IX.

Uprawnienia umieszczania postów