Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Wątek: Do miasta.Co wybrać?

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Jaki bedzie najlepszy motor do Grand Punto pod względem spalania i bezawaryjnośći?
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    Koleżanka ma cytrynę c2, o ile na 1.4 hdi nie można narzekać to zawieszenie jej się rozpadło po 30k km na tyle że oponę zaczęło zżerać(a na progach robi łup że plomby wypadają), radio lubi przyświrować...
    Mam w domu C2 1.4HDI chyba już z 7 lat i autko sprawuje się dobrze. Nie ma żadnych większych problemów, nawet na benzynie kawałek przejechał A C3 to technologicznie to samo co C2 - ale właśnie trzeba uważać na ulepy bo pełno ich na rynku i wtedy zaczyna się psioczenie, że ten francuz taki zły

A może Yaris? 1.3VVTi wersję Sol w tej cenie powinno się znaleźć. Bardzo miło wspominam, fajne autko do miasta, dobrze spasowane, nic nie trzeszczy, bezawaryjne. Żonie się podobał.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Chelini Zobacz posta
    Jaki bedzie najlepszy motor do Grand Punto pod względem spalania i bezawaryjnośći?
    Spalanie - 1.2 8V.
    Bezawaryjność - wszystkie.
    Największa sensowność zakupu do miasta - 1.4 8V.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

Jechałem Punto 1.2 i uważam że pod względem osiągów zupełnie wystarczy do miasta, ładnie chodzi jak na 69KM. 1.4 też jest ok, tak jak test1uci napisał raczej wszystkie silniki są bezawaryjne. Do miasta brałbym 1.2 ze względu na spalanie, jeżeli częściej jakieś trasy się trafiają to wtedy 1.4.

Starsze silniki benzynowe 1.4 w 207 są raczej paliwożerne, ja jeździłem C3 z tym silnikiem i źle to wspominam, słabo przyspieszał, a spalanie sporawe. Dopiero 1.4 VTi jest dynamiczniejszy i ma fajne spalanie, z tym silnikiem bym zdecydowanie bardziej polecał, bo poza tym 207 fajnie jeździ, ma dobry układ jezdny.

Yaris silniki ma fajne, ale środek brzydki i starszy będzie, Ja bym przy wyborze Punto pozostał, nie trapią go żadne poważne awarie, będzie tani w utrzymaniu, przyjemnie się nim jeździ i jest ładny

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

1.2 i 1.4 palą właściwie tyle samo, osiągowo też są podobne ale 1.4 lepiej się zbiera z dołu a w salonie kosztował chyba 1000zł więcej więc łatwo go trafić

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Nie mam pomysłu na nic innego zostały Punto,207,Clio może ta Fabia.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    1.2 i 1.4 palą właściwie tyle samo
    Jeździłem dużo Punto z oboma silnikami i absolutnie się zgadzam. Zakup 1.2 nie ma raczej sensu. Z tych aut co proponujesz to raczej GP. Yarisem jeździłem z 1.3 i dieslem 1.4. O ile dieselek był bardzo przyjemny o tyle benzynowym w porównaniu do GP jeździło mi się dużo gorzej. Wnętrze z dużą przewagą w Grande.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

A jak ten motor w Clio 1.2 16V 75ps?Czy lepiej szukać 8V?
    No i jeszcze wpadł mi do głowy taki pomysł może by tak kupić najtańsze Sandero z 1.2 16V 75ps? Może z wyprzedaży rocznika za 30k się wyrwie a co nowe to nowe.
    Jak to widzicie?
    Ostatnio edytowane przez Chelini ; 15-10-2014 o 13:38
    Byly.
    W planie Civic IX.

Domyślnie

Jak samochód na wiele lat to dlaczego by nie Choć w autach miejskich, z małymi benzyniakami w używce jakość wiele nie ryzykujesz, raczej jest małe ryzyko trafienia naprawdę drogiej usterki.

Clio III nie jechałem z 1.2, ale najnowszą IV tak to mułem się wydawał Punto zdecydowanie żwawiej chodziło.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Jak samochód na wiele lat to dlaczego by nie Choć w autach miejskich, z małymi benzyniakami w używce jakość wiele nie ryzykujesz, raczej jest małe ryzyko trafienia naprawdę drogiej usterki.

Clio III nie jechałem z 1.2, ale najnowszą IV tak to mułem się wydawał Punto zdecydowanie żwawiej chodziło.
    Ja natomiast jezdzilem Clio III i dobrze sie jezdzilo, ale niestety teraz to nie model czy marka, a od konkretnego egzemplarza awaryjnosc zalezy.. mozliwe ze kupisz punto i bedzie awaria za awarią.

A golf calkowicie odpada dla ciebie?

Uprawnienia umieszczania postów