Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Pierwsza Jazda: Audi TT

Domyślnie Pierwsza Jazda: Audi TT

Nowe Audi TT wkracza na polski rynek z zamiarem ugryzienia nieco większego kawałka rynkowego tortu niż poprzednik. Aby to osiągnąć, dodano mu mocy, odjęto wagi, oraz - co ciekawe - zdecydowano się na stylistyczny powrót to pierwszego TT, co wyszło modelowi na dobre. Ale jest jeszcze coś...

Zapraszam do komentowania Pierwszej Jazdy pt. Audi TT - Powrót do korzeni.

Fotogaleria: 32 zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez Dj Brabus ; 16-10-2014 o 10:37

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Co do oceny stylistyki nie mogę się zgodzić z autorem. Na pierwszy rzut oka widać, że to zliftingowana dwójka, jedynka miała inny charakter i trójka ma z nią malo wspólnego. Samochód może przestał być babski, ale wg mnie stal się totalnie bezpłciowy, a weryfikacja na żywo utwierdza w tym przekonaniu.

Awatar SupeRRally
    Auto
    Peugeot Onyx

Domyślnie

TT-rs jeszcze nie wyszło, a tylko w nim było 5 cylindrów, więc po co to marudzenie o braku 5cylindrowego silnika?
    thierry-neuville7 andreas-mikkelsen9 evgeny-novikov darya-klishina2

Awatar elcamino
    Auto
    A3/GolfVI/Cmax

Domyślnie

Świetny jest ten wirtualny kokpit

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

W Passacie jest praktycznie podobny, z tym że nie tak rozbudowany jak tu.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

TTRS zapewne będzie R5, ale normalnie w 1 generacji najlepszym silnikiem był 1.8t, którego w obecnej wersji zastępuje 2.0 TFSI. Aczkolwiek podejrzewam, że 1.8 TFSI 180 również się pojawi w ofercie.
    Generalnie środek jest w porządku, ale wszystko niszczy wygląd zewnętrzny, który jest wg. mnie po prostu słaby.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

Bylem na tej prezentacji i mam nieco mieszane odczucia. Wg mnie auto jest nadal podsterowne, zwłaszcza na mokrym. Ok, można nawet wprowadzic auto w poślizg nadsterowny, ale nie jest to poziom chociazby Subaru, nie mówiąc o EVO. Układ kierowniczy jest przecietny, na pewno nie ma on nic wspolnego ze sportem. To po prostu klasyka nowożytnych Audi.

Na plus zaliczę motor, jego dźwiek (w końcu 2 litrówki rzadko mają sensowny odgłos pracy) i spalanie. po dniu jazdy z mieszanym stylem jazdy wyniosło 11,8 l. Wg mnie bardzo dobry wynik.

Swietne jest tez zawieszenie. 20-cali i opona 255/30 a auto smialo i calkiem komfortowo smiga po nierownych asfaltach. Ekran mnie nie przekonał, coś nowego, ale w tej formie na pewno nic rewolucyjnego.

Deska rozdzielcza ładna, choc jedno strefowa klima to jakaś porażka w klasie wyższej.

Trakcja bardzo dobra, na mokrym auto idzie jak po sznurku. Za to totalnie brakuje nowemu TT pazura. To nie jest auto sportowe. To szybki kompakt. S3 w nowej budzie.

Mnie z wyglądu auto się podoba, zwłaszcza z przodu. Ale to już kwestia gustu.

Ogólnie więcej charakteru i narowistości ma RCZ. W wersji R to już kozak, a kosztuje tyle ile podstawowe TT....

Jak ktoś szuka auta sportowego to pomylił adres. Ale jako szybkie auto na co dzien z nietypowym nadwoziem to TT się sprawdzi.

PS. brak klasycznego hamulca ręcznego w TT to też pomyłka. Dwóch instruktorów z jakimi jeździłem przyznało, że trudno nadac autu "dynamiki" w zakrecie i można by ją poprawic rękawem, ale...Audi wiedziało lepiej i nici z zabawy, czy szybkich nawrotów. A jak złapiesz podsterowności to...
    Ostatnio edytowane przez honada ; 17-10-2014 o 09:47

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

Nie do końca się z Tobą zgodzę, nie wiem czy oglądałeś jeden z ostatnich odcinków auto maniaka, tam było porównanie min. Subaru, Audi i Mercedesa pod względem napędów. Na torze cartingowym Subaru było lepsze od Audi, ale już na śliskiej nawierzchni czy kostkach lodu (dwa koła po jednej stronie) Subaru przegrało. Taki z tego wniosek, że jeśli ktoś nie będzie myślał cały czas o sportowej jeździe Audi będzie lepszym wyborem na co dzień oraz elektronika jest dzisiaj najważniejsza jeśli chodzi i rozdział napędu.

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

według mnie akurat RCZ do nowego TT w żaden sposób dynamicznie nie podchodzi. i to RCZ akurat potrafi być bardzo podsterowny i to w sposób niezamierzony przez konstruktorów, a TT jest takie, jak miało być. bardzo podoba mi się jego kontrolowana nadsterowność na suchym i na mokrym, było to świadome zamierzenie ze strony konstruktorów wobec bardzo nudno podsterownego poprzednika, za co był on często krytykowany (także przeze mnie, jeśli by to kogoś interesowało: http://www.v10.pl/Audi,TT,RS,Jeszcze...est,96017.html)
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Uprawnienia umieszczania postów