Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Pierwsza Jazda: Audi TT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Zymek Zobacz posta
    Nie do końca się z Tobą zgodzę, nie wiem czy oglądałeś jeden z ostatnich odcinków auto maniaka, tam było porównanie min. Subaru, Audi i Mercedesa pod względem napędów. Na torze cartingowym Subaru było lepsze od Audi, ale już na śliskiej nawierzchni czy kostkach lodu (dwa koła po jednej stronie) Subaru przegrało. Taki z tego wniosek, że jeśli ktoś nie będzie myślał cały czas o sportowej jeździe Audi będzie lepszym wyborem na co dzień oraz elektronika jest dzisiaj najważniejsza jeśli chodzi i rozdział napędu.
    Widziałem bardzo ciekawy materiał. Ale obejrzyj go raz jeszcze bo tam podkreslono wlasnie tę cechę, która mi nie pasuje zarowno w S3 Limousine (choc bardzo akurat lubie nim jeździć w trasie) jak i w TT. One są podsterowne gdy zbliżają się do granicy przyczepności i jazda w poślizgu nadsterownym jest trudna do wykoanania (chyba ze na jakims mega szerokim łuku ale to też problem). NA tym materiale TVN widać jak Mikiciuc z łatwością narzuca tyłem Imprezy na zakrętach czy nawrotach idąc z gazem. Tego oczekuje po takim aucie. A co do tej kostki lodu, to oczywiście zgoda, stary napęd Subaru WRX 4x4 nie był tak dobry (o tym właśnie napisałem w kontekście tego, że EVO to jednak coś znacznie efektywniejszego). Szkoda, że nie sprawdzili w tej próbie nowej Imprezy STI bo ona ma inny napęd (w nim jest własnie elektroniczne rozdzielanie momentu, którego nie miała Impreza pokazana w Automaniaku).

Cytat Zamieszczone przez kocie_ruchy Zobacz posta
    według mnie akurat RCZ do nowego TT w żaden sposób dynamicznie nie podchodzi. i to RCZ akurat potrafi być bardzo podsterowny i to w sposób niezamierzony przez konstruktorów, a TT jest takie, jak miało być. bardzo podoba mi się jego kontrolowana nadsterowność na suchym i na mokrym, było to świadome zamierzenie ze strony konstruktorów wobec bardzo nudno podsterownego poprzednika, za co był on często krytykowany (także przeze mnie, jeśli by to kogoś interesowało: http://www.v10.pl/Audi,TT,RS,Jeszcze...est,96017.html)
    RCZ 1.6 THP 200 po lifcie jaki testowałem rok temu pozwalał się ustawiać bokiem lekkim hamowaniem lewą nogą. Co więcej jego lekki tył i belka skretna z tyłu powodowała ze tył był mało stabilny (nawet przy hamowaniu z duzej predkosci) i można im było iść bokiem (przypomniał mi się stary 306 GTi tylko nieco ugrzeczniony). Nie wiem zatem o czym mówisz w jego kontekście.

Jestem pewien, że już niedługo moje słowa o jednak podsterownym charakterze TT zostaną potwierdzone przez chłopaków zza Odry, których zdanie cenię najbardziej.

Powiem tak, póki co tylko Lisowski i Gerber zgodzili się z moją opinią, ale może mają po prostu podobny do mnie gust

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

mówię o tym że wg mnie TT jest o wiele lepszym samochodem w kategorii samochodu sportowego niż RCZ żeby doprecyzować poprzednią wypowiedź - z natury nowe TT pozostaje podsterowne, nie ma innej fizycznej możliwości z Haldexem dołączanym na tył żeby było inaczej, ale ma dużo większą tendencję do nadsterowności niż poprzednik i łatwiej nim się nią utrzymuje, co było świadomym zamierzeniem konstruktorów. i jeśli już rzucamy nazwiskami to z tą opinią zgadza się Michael Bar który ustawiał podwozie tego modelu
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kocie_ruchy Zobacz posta
    żeby doprecyzować poprzednią wypowiedź - z natury nowe TT pozostaje podsterowne, nie ma innej fizycznej możliwości z Haldexem dołączanym na tył żeby było inaczej, ale ma dużo większą tendencję do nadsterowności niż poprzednik i łatwiej nim się nią utrzymuje

No teraz to brzmi lepiej i z tym się zgodzę. Nowe TT potrafi być bardziej nadsterowne niż poprzednicy, ale nadal dominuje w niej przedni napęd. Piszę o tym dlatego, że czytalem już recenzje napisane w taki sposób, że czytelnik może sądzić, że ma do czynienia z autem, będącym namiastką R8. A to zupełnie inna charakterystyka napędu.

I jeszcze jedno. TT na pewno będzie szybkie na torze, zwłaszcza na mokrym bo napęd niezle utrzymuje auto w ryzach. Ale nie ma tego pazura, narowistości i charakteru samochodu sportowego. Dla mnie jest zbyt ugrzeczniony do grania tej roli.

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    Co do oceny stylistyki nie mogę się zgodzić z autorem. Na pierwszy rzut oka widać, że to zliftingowana dwójka, jedynka miała inny charakter i trójka ma z nią malo wspólnego. Samochód może przestał być babski, ale wg mnie stal się totalnie bezpłciowy, a weryfikacja na żywo utwierdza w tym przekonaniu.
    Totalnie bezpłciowy ?! i ty widziałeś go na żywo ?!
    nie wiem czy zależy to od wersji i koloru ale czerwone quattro stojące w Starym Browarze wygląda obłędnie!
    zdjęcia tego nie pokazują do końca ale to audi ma charakter !!!
    (o jeju i Ja to napisałem ?! o samochodzie z VAG)

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Racja, w odpowiedniej konfiguracji samochód urywa "wiadomo co".
    http://www.autogaleria.pl/fotografie...5322&news=6951

Samochód z generacji jest coraz bardziej elegancki, dojrzalszy, mniej babski i łatka "autko dla fryzjera" powoli się dezaktualizuje. TT to taki typowy VAG, który ewoluuje bo ciężko mu radykalnie zmienić stylistykę. TT to kompaktowe coupe, które raczej nie ma być mniejszym R8. Coś jak RCZ i 308, tak TT to ładniejsze A3. Jeśli ktoś nie chcę nudnego hatchbacka, ale opakowanie bardziej sportowego coupe to ma wybór. Dziwią mnie trochę więc narzekania, że w prowadzeniu jest nudny. Chociaż szykuje się TT-RS, który też pojawi się dopiero jak wejdzie na rynek RS3 i wrażenia z jazdy na pewno będą lepsze.
    Audi też robi coraz ładniejsze te wnętrza. W tym TT zdecydowanie zachęca do wejścia, ale będzie mi brakowało klasycznych zegarów.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Racja, w odpowiedniej konfiguracji samochód urywa "wiadomo co".
    http://www.autogaleria.pl/fotografie...5322&news=6951

Dziwią mnie trochę więc narzekania, że w prowadzeniu jest nudny.
    a co w tym dziwnego? Auto sportowe to przede wszystkim emocje i frajda z jazdy. A to TT na tle np. Golfa R to totalna nuda.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Hm... a ja myslałem ze tts ma całe podwozie i układ napedowy taki jak w golfie r.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Audi TTS to S3 w innym nadwoziu. S3 to Golf GTI wśród premium.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez honada Zobacz posta
    a co w tym dziwnego? Auto sportowe to przede wszystkim emocje i frajda z jazdy. A to TT na tle np. Golfa R to totalna nuda.
    Poczekajmy na TT-RS chociaż pewnie "S-ka" nie jest taka zła jak tu się mówi.

TT to kompakt w ładnym opakowaniu coupe, a nie auto sportowe. Napisałem o tym wyraźnie.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Hm... a ja myslałem ze tts ma całe podwozie i układ napedowy taki jak w golfie r.
    W dużym uproszczeniu można by tak napisać, ale nie oznacza, że te auta jeżdzą tak samo. Obecnie testuje R-kę, dwa tygodnie temu miałem S3 Limousine i te auta bardzo mocno się od siebie różnią. Golf jest dużo mniej podsterowny, lepiej wchodzi w zakrety, ma inne wspomaganie ukladu kierowniczego, kapitalne fotele (w S3 to jakaś porażka, autentycznie. te w Pugu 301 oferują lepsze trzymanie boczne) i kompletnie inny dźwięk, który przypomina dosłownie dźwięk V8. Co do szczegółów to jestem w fazie poznawania.

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Audi TTS to S3 w innym nadwoziu. S3 to Golf GTI wśród premium.

- - - Aktualizacja - - - -

Poczekajmy na TT-RS chociaż pewnie "S-ka" nie jest taka zła jak tu się mówi.

TT to kompakt w ładnym opakowaniu coupe, a nie auto sportowe. Napisałem o tym wyraźnie.
    Rozmawiałem z jednym "cwaniakiem" z angielskiego TG i on twierdzi, że TTS ma wyczuwalną turbodziurę. Czy to prawda? Zobaczymy. Mnie dziwi bardzo mały przyrost momentu obrotowego w silniku 2.0 310 KM a 2.0 230 KM. Różnica to zaledwie 10 Nm. Ma ktoś mapę obu motorów?

Uprawnienia umieszczania postów