Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Porsche 911 Targa 4S PDK

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kok Zobacz posta
    Cały test brzmi jak tekst do prospektu. I jedyne czego się czepia autor to cena i ilość miejsca. Że w porsche za wszystko trzeba płacić słono to nie jest żadna nowość, a ilość miejsca z tyłu w aucie 2+2 jakim jest 911 jest przewidywalna. Szkoda że targa została uznana za idealną na track day i na co dzień. Przecież jest najmiększa i najcięższa. wiec zamknięta 4S będzie lepiej się do tego nadawać.
    Porsche mówi przy 911 Targa o odrodzeniu tego nadwozia w gamie, a tak naprawdę poszli na kasę i zrobili piękne kabrio dla pozerów. Targa od modelu 993 stawała się coraz bardziej niszową wersja 911 i porsche mogło pójść tym tropem i dać klasyczny zakładany ręcznie dach , słupek B zrobić jako nie ozdobny pałąk antykapotażowy, tylko porządny element konstrukcji nośnej i zaoszczędzić na wadze. I nie bać się zaoferować do wyboru wersji z napędem na tył. Owszem sprzedaż targi w porównaniu do 996 czy 997 nie podskoczyła by, ale była by ciekawą alternatywą dla fanów modelu i prawdziwym nawiązaniem do korzeni.
    OK, po pierwsze - kabrio dla pozerów. Też, ale nie tylko. Dla mnie to pierwsze nowe Porsche które naprawdę mi się podoba. W pozostałych bardziej kręciło mnie to, że są szybkie. Cena i ilość miejsca z tyłu to według mnie jedyne wady tego samochodu. Niestety wszystkie testy tak dobrych samochodów jak ten, muszą wyglądać jak z prospektu. Nie przekonuje mnie Twoja argumentacja, mająca popierać zarzut, że wymieniłem za mało wad. To, że jest najbardziej miękka, nie znaczy, że jest miękka. To i tak obiektywnie twardy samochód, ale w porównaniu do innych - dodajmy, rewelacyjnie spisujących się na torze samochodów Porsche - ugrzeczniony. Moim zdaniem strata czasowa na okrążeniu niewielka, nawet jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie, bo według mnie nie ma. To samochód drogowy, a nie wyścigowy - a w takich liczą się subiektywne odczucia kierowcy, a nie dane z toru. Dlatego też za problem nie uznaję większej wagi - bo fakt, że jest cięższa od innych Porsche wcale nie znaczy, że jest ciężka. Prowadzi się lekko i zwinnie (nie jak Boxster/Cayman, ale to tłumaczyłem w teście), więc nie ma z tym problemu. Do tego mało pali i robi "wow" podczas przyspieszania. Misja wykonana.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kok Zobacz posta
    Często firmy robią wersje nie dla zysku tylko a dla renomy. I często przekuwa się to w zysk w taki sposób że klient przychodząc do salonu zwabiony takim autem wyjeżdża inną wersją która będąc bardziej cywilizowaną bardziej mu pasuje. Taki wabik
    Jasne. I ta Targa jako wabik również, jak sądzę, sprawdza się świetnie. Pokuszę się o stwierdzenie, że lepiej niż by to czyniła koncepcja proponowana przez Ciebie. A to dlatego, że "efektowny szklany dach" prędzej ich zwabi aniżeli "nawiązania do korzeni". Oddziałuje bowiem na człowieka w prostszy sposób, apelując bezpośrednio do zmysłu wzroku, niczym błystka na rybę. Mówię, rzecz jasna, o zwykłych potencjalnych nabywcach, nie znawcach historii marki

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Bochen rozumie i nie neguje. Po prostu miałem nadzieje na trochę inne podejście do targi jakie zaprezentuje porsche. Ale to temat odbiegający od testu, który dobrze przedstawia to co najważniejsze czyli radość z jazdy

Pink Targa działa jako wabik ale na wersje targa a nie game 911. Będą ostatnio w Katowickim salonie porsche na 911tek dwie były targą a trzecia targa będąca demąwką stała przed salonem.

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

Zbanowany
    Auto
    Defender 110 Rough, A6 3.0 TDI Biturbo,w planach Aventador SV

Domyślnie

Jak się nie płaci za wahe to pewnie że mało pali pierwsze słyszymy aby jakakolwiek nowa 911 paliła mało no chyba że jeździłeś defiladowo. Troszkę żeśmy się tu uśmiali w AVG Sportwagenzentrum Her Bochen.

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Płaci się, to po pierwsze. Po drugie, jak 8,5 l/100 km w 400 konnym samochodzie z napędem na cztery koła i z walcami zamiast kół na tylnej osi to dla Ciebie dużo, to jaką wartość uznałbyś za małą?

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

a to ile powinna palić, żeby można ją określić jako mało palącą? jak się pałuje każde auto to dużo pali. troszkę się uśmiałem z tego logikowania ;D Porsche rzeczywiście zrobiło wiele żeby 911-tka nie paliła dużo.
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Domyślnie

Wolnossace, obecnie produkowane Porsche sa cholernie iszczedne. Boxster S 315 KM spala na trasie 8.5-9,5 l przy jezdzie 120-180kmh na autradzie. w miescie spokojnie miescil sie w 11,5 l. Przy ostrzejszej jezdzie miejskiej wyszlo 13 l. dla porownania golf R palil mi minimum 11,8 l w miescie i 18 l przy ostrzejszej jezdzie.na trasie 9-10 l. W przypadku wolnossacego motoru duzo latwiej jest uzyskac jest niskie spalanie przy dynamicznej jezdzie niz w turbosilnikach. przyznam ze Boxster bardzo pozytywnie zaskoczyl mnie spalaniem. ale to akurat malo istotna cecha w przypadku maszyn sportowych.

Uprawnienia umieszczania postów