Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Wątek: Samochód do 1 000 zł. Prawdziwe wyzwanie!

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Micrus, dopóki mocno nie wieje, to nawet mi się ręce nie pocą. Aczkolwiek wiadomo - trzeba ciut mocniej chwycić kierownicę i się skupić, bo jednak opony 165/70 to w tych czasach rowerowy rozmiar.

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Credt tylko czy sprzedac bedziesz chcial auto w stanie Twojej corolli?
    Jak tak to pisz na pw: biore
    To jest właśnie ta smutniejsza część posiadania zadbanego, ale starego samochodu. Jego rynkowa wartość to pewnie coś w przedziale 1800-2200 zł, ale ja nie puściłbym jej za mniej niż 5000, co w praktyce jest nierealne, bo nikt jej nie kupi za takie pieniądze (nikogo nie obchodzi to, ile w nią wpakowałem).

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Maluch, Cinkciarz, Fiesta MKIII, a tak serio to za 1000PLN kupuje się rowery, a nie samochody, chyba że ktoś jest samobójcą.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    z moich doświadczeń poniżej poziomu 3'000 ciężko znaleźć coś, co pojeździ chociaż miesiąc.
    W piątek kolega kupił E34 520i z gazem za 2500 zł. Jeżeli coś się zepsuje, to dam znać, ale zapewne pierwsza awaria będzie jakoś za rok.

Samochodów za ~1000 zł jest od groma i jeżeli nie wymagasz za dużo, to możesz spokojnie coś kupić.
    Ja jako "spełnienie marzeń" kupiłbym Malucha, Poloneza lub Dużego Fiata. Jeżeli nie znalazłbym nic w tej cenie, to kupiłbym Peugeota 106 lub Cinquecento.
    Ostatnio edytowane przez svonston ; 01-11-2014 o 16:21

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Grey dalej swoje - sieje ferment, bo w tym jest najlepszy.

Svonston, opis w ogłoszeniu tego Poloneza wygląda tak (wyciąłem najfajniejszy fragment):
    Posiadam do niego ksiażke serwisową i instrukcje opsługi oraz orginalna prubkie lakieru wydaną przy zakupie auta w salonie . Oc warzne do stycznia 2015
    Jak widzę coś takiego, to jakoś z automatu odrzuca mnie od danej oferty.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Może jak się kupuje droższe samochody i można coś wybrać to tak, ale jak masz 5 ogłoszeń, to bez sensu przebierać. Jedziesz kupić samochód, a nie prowadzisz inteligentne rozmowy ze sprzedawcą.

Ogłoszenia pokasowałem, bo na szybko przeleciałem posty i nie przeczytałem pierwszego wpisu autora. Nie o oferty chodziło, a o nasze typy, więc bez sensu. Jakby co te oferty były z pierwszej strony tablicy: pomorskie, cena do 1150 zł.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

wychodzi na to, że 1000 to jednak ciut za mało.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Nie za mało, po prostu się odpala tablicę, ogłoszenia dla swojego miasta i ogląda wszystkie samochody na chodzie, kumpel kupił kiedyś golfa dwójkę w cenie złomu(chyba z 600zł: p) i z pół roku jeździł, potem mu się oc skończyło to oddał na złom : p

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kedirak Zobacz posta
    wychodzi na to, że 1000 to jednak ciut za mało.
    Przecież zawsze można się targować. Kolega też pojechał do ogłoszenia samochodu za 3000 zł, kupił za 2500 zł. Często przy tak tanich (do 1000 zł) samochodach jest się do czego doczepić, więc na start można wystartować z dużo niższą cenę i ruskim targiem dojść do sensownych 700-800 zł. Przerejestrować chyba nie trzeba, a nawet jeżeli tak, to dochodzi stówka, czyli mamy już 800-900 zł. 100 zł na naprawdę podstawowy pakiet startowy i można jeździć autkiem za 1000 zł.

Polecam raz zrobić taki test: przejrzyjcie sobie tablicę w piątek i na sobotę pojeździjcie za samochodami. Zobaczycie, jak wyglądają samochody za 1000, 3000 i 5000 zł.

Awatar marcin0070
    Auto
    ..dwabylejakie..

Domyślnie

Fajna gadka ale chyba nikt nie liczy kosztów które wyniosą prawie tyle co wartość takiego auta.... rejestracja ~200, oc ~500, przegląd 100, pewnie aku bo idzie zima ~150 do tego jakieś naprawy które na bank trzeba zrobić na starcie w aucie za 1000 i sam stan auta pewnie też będzie "super". Sam miałem auta za nie wielkie pieniądze (Tico i CC) i chyba nikt nie wierzy w to że po prostu kupi auto do 2000 i będzie rok jeździł bez napraw to są auta przy zakupie których trzeba mieć min 500zł na pierwszą wizytę u mechanika.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Rejestracja to 180 zł, gdy kupimy w tym samym mieście (tzn. ten sam urząd) to 80 zł (radziłbym tak szukać, bo i tak nie ma sensu jeździć 300 km po samochód za takie pieniądze), szukamy auta z OC, więc odpada, szukamy samochodu z przeglądem, więc odpada, aku jak na razie udawało się trafić dobre, stan wcale nie musi być jakiś tragiczny z sypiącym się zawieszeniem czy silnikiem biorącym olej na potęgę. Wystarczy podstawowy serwis typu zmiana oleju, filtry i można jeździć, wszak nie trzeba dbać i chuchać na auto za 1000 zł...

Chyba jakoś źle przeglądasz zarówno ogłoszenia, jak i samochód przy zakupie, że aż tak tragicznie wspominasz eksploatację taniego samochodu.
    Przyjaciele w ostatnim czasie kupili: Malucha za 750 zł (do zmiany były hamulce - aż 25 zł za komplet), OC było, przeglądu brak. Do 1000 zł na spokojnie się można wyrobić; E34 za 2500 zł z OC i przeglądem, wszystko działa jak należy; CC za 300(!!!) zł, stan bardzo kiepski, ale z OC i przeglądem - do pierwszej poważniejszej awarii przejeździ, a później złom za taką samą cenę.

Jak się chcę, to się da. Mogę dać kilka ogłoszeń i razem możemy pojechać zobaczyć ten samochód. Na pewno nie będzie tragedii.

Uprawnienia umieszczania postów