Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [S] Toyota Avensis 2.0 VVT-i SOL

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie [S] Toyota Avensis 2.0 VVT-i SOL

Na sprzedaż idzie mój daily driver - Toyota Avensis, silnik benzynowy 2.0 VVT-i o mocy 147 koni mechanicznych.

Kupiona w Polsce, od nowości w mojej rodzinie. Cały czas serwisowana w ASO. Aktualny przebieg - 221900 km. Pełna książka serwisowa prowadzona do tej pory, wszystkie przeglądy wykonano w ASO.

W styczniu 2014 założone nowe sprzęgło, w kwietniu br. wjechał nowy rozrusznik, a dwa tygodnie zregenerowany został alternator + pojawił się nowy pasek osprzętu.

Do wymiany pozostaje jedna sonda lambda (koszt ok. 400 zł w AJC Serwis specjalizującym się w Toyotach - ASO liczy sobie za tą część ponad tysiąc złotych ). Z tego co wiem do zrobienia może być też sworzeń wahacza oraz ewentualne lekkie poprawki przy tłumiku - czasami zdarza mu się delikatnie zabrzęczeń.

Silnik w dobrej kondycji, nie sprawia niemiłych niespodzianek, podczas przeglądów jego stan nie budzi zastrzeżeń. Między wymianami (co 15 tys kilometrów) wymaga dolewki ok. litra oleju - mieści się to w normie dla tego silnika.

Przerysowany lewy tylny narożnik, z prawych tylnych drzwi schodzi w 4 punktach klar (widoczne tylko przy dobrym oświetleniu), poza tym posiada kilka większych lub mniejszych rys związanych z eksploatacją w mieście. Poza tym lewy próg jest przerysowany od dołu, efekt wycofania w głęboką kałużę po zmroku (w której ukryty był kamienny uskok). Żadne podzespoły nie ucierpiały, samo uszkodzenie widoczne jest tylko po podniesieniu auta i nie wpływa na jego estetykę lub też bezpieczeństwo.

Bezwypadkowa historia, auto można śmiało zabrać na przegląd/kontrolę w dowolnie wybrane miejsce. Elementy malowane/poprawiane dokładnie opiszę przy ewentualnym spotkaniu.

Aktualnie na aucie znajdują się opony zimowe - Goodyear UltraGrip 8. Trzy z nich pochodzą z końcówki 2012 roku, jedna z 2014. Po przebiciu okazało się, że wulkanizacja jest niemożliwa. Jednak niewielkie zużycie bieżnika (opony kupiłem pod koniec sezonu zimowego 2012/2013) pozwoliło na dopasowanie gumy do kompletu. Auto prowadzi się pewnie, nie ściąga, na mokrej nawierzchni hamuje prawidłowo, na śniegu również.

Letnie opony to Uniroyale RainSport 3, zakupione na przełomie marca i kwietnia br. - tak więc praktycznie nowe.

OC/AC do kwietnia 2015, przegląd techniczny do grudnia 2014.

Cena: wyjściowo 19 tysięcy polskich złotych. Negocjacje tylko i wyłącznie osobiście.

Tel: 603 546 268 ew. priv na forum. W godzinach 8-21 proszę o SMS - oddzwonię w wolnej chwili.
    Drive tastefully!

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

Faktura jakaś?

Auto

Domyślnie

Właśnie, zapomniałbym dodać - auto WCIĄŻ zarejestrowane jest na 4 osoby (kultowa kratka), w dowodzie hom. ciężarowa, lecz wóz aktualnie jest na osobę prywatną i faktura odpada (chyba, że ktoś ma jakiś zaprzyjaźniony komis, przez który można przerzucić auto).
    Drive tastefully!

Auto

Domyślnie

W sumie to wypadałoby podbić temat.

Sprawa aktualna. Cena mocno w dół, chcę sprzedać auto a nie "sprzedawać". Przy okazji update techniczny:

Sonda Lambda wciąż do wymiany. Od listopada na liczniku doszło tylko 8 tysięcy km, głównie ze względu na MX-5 i inne auta, którymi poruszam się na co dzień.

Niestety te kilka miesięcy zaowocowało drobnymi obiciami parkingowymi. Od pewnego czasu zmuszony jestem do zostawiania auta przy ulicy pod domem. Jak widać nikt przesadnie nie przejmuje się cudzą własnością. Cóż - tak to bywa. Dodatkowo do naprawy jest plastikowa płyta pod silnikiem - dostałem kamieniem w trasie. W tej chwili jest ona przyklejona taśmą aluminiową, lecz przed sprzedażą zamierzam to naprawić.

Cóż jeszcze mogę dodać? W aucie trzeba zrobić przegląd - poza standardową procedurą czyli olej i filtry wymiany wymagać będą klocki hamulcowe.

Zużycie oleju wciąż w normie Toyoty - od 1 do 2 litrów między wymianami. Poza tym z tego co widzę wymiany powoli domaga się uszczelka pod pokrywą zaworów.

A teraz najważniejsze, czyli cena. Auto oddam za 15 tysięcy złotych (czyli osiągnąłem absolutny dół w tym modelu). Kwota podyktowana jest wymaganym nakładem finansowym na ogarnięcie części eksploatacyjnych gratów, ogólnym zużyciem auta (blisko 230 tysięcy na liczniku odbiło się na wnętrzu - nie wygląda źle, ale wymaga prania i dokładnego czyszczenia). Nabywca auta otrzyma komplet kluczy - dwa standardowe + jeden serwisowy/wzór, książkę z pełną historią od zakupu po dziś dzień (wszystkie przeglądy wykonane w ASO - AMX Łódź/Toyota Żerań/Toyota Bielany/Toyota Mościska), komplet dokumentów oraz stos faktur, który zachomikowałem. Przy okazji dodam, że podana cena nie podlega negocjacji.

Zdjęcia podsyłam zainteresowanym na maila.

Kontakt: maciej.kuchno@gmail.com / tel. 603-546-268. Dzwonić/pisać można praktycznie cały dzień. Auto do obejrzenia w Warszawie na Białołęce-Tarchominie, ew. innym miejscu, ale wtedy wymaga to wcześniejszego ustalenia, żebym mógł spokojnie pojechać po samochód

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

MCL glupie pytanie, ale da sie do tego podtlenek gazotu zalozyc? Padla mi jedna firmowka i moze moze takie cudo w jej miejsce?

Auto

Domyślnie

Nie da się. Każdy telefon przynosi to samo pytanie. Tutaj jest wtrysk bezpośredni i w grę wchodziłaby tylko jakaś droga instalacja, która w przypadku 11 letniego auta nie ma racji bytu.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

Ok, a wiesz jak to autko pali jak sie tam usadzi 4-rybosoby i 100 kg w kufer? Powiedzmy ze spokojna jazda w Warszawie bez korkow i czesciowo obwodnica.

Auto

Domyślnie

Tak naprawdę wszystko zależy od prędkości. Nie szalejąc i zamykając licznik na 110 km/h realny wynik to 8-8,5 litra na 100 km. Ostatnio sporo jeździłem obwodnicą właśnie wożąc trzy osoby i kilka ciężkich pudeł w bagażniku - średnio wychodziło mi 7,9-8,2. W mieście myślę, że do 9,5 by wzrosło bez korków przy takim ładunku. W korkach pali mi ok. 10,2-11 zależnie od ruchu. Dane z komputera, jak chcesz to przy okazji wyzeruję licznik i sprawdzę ile dokładnie wychodzi.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

Nie, z kompa mi wystarczy. Dzieki za info.
    Dam znac pewnie do swiat - zastanawiam sie czy brac kolejne ducato czy jakies kombi wlasnie.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

Podrzuć mi fotki na email proszę.
    Zapodam kumplowi i pewnie się do Ciebie on odezwie bezpośrednio.

Uprawnienia umieszczania postów